Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Mujib Nature Reserve

Počasie Jordánsko Mujib Nature Reserve


Jordánsko je krajina, ktorá má veľmi rozmanité počasie a klimatické podmienky. V rôznych častiach Jordánska môžete naraziť na rôzne klimatické podmienky, ktoré závisia od nadmorskej výšky, polohe a vlastností terénu. Jordánsko je známe hlavne svojím suchým a horúcim počasím v letných mesiacoch, kedy sa teploty môžu vyzývať dokonca k 40 stupňom Celzia. Avšak, v oblasti Mujib Nature Reserve situovanej na západnom pobreží Jordánska, môžu návštevníci očakávať trochu odlišné klimatické podmienky.

Najlepší čas na návštevu Mujib Nature Reserve je od marca do maja a od októbra do novembra. V týchto mesiacoch je počasie miernym a príjemným, a preto ideálne pre turistov a návštevníkov. V týchto mesiacoch sú teploty väčšinou rozumné a zvyčajne dosahujú maximálnu teplotu okolo 25 stupňov Celzia. V noci sa teploty môžu znižovať až na 10 stupňov Celzia, takže by ste si mali priniesť teplé oblečenie, ak plánujete zotrvať v kempoch na kontakte s prírodou.

V lete, ktorý trvá od júna do septembra, je počasie v Mujib Nature Reserve veľmi horúce a suché. V týchto mesiacoch teploty stúpajú na približne 40 stupňov Celzia a niekedy dokonca cez to. Tieto horúčavy môžu byť neúnosné pre turistov a návštevníkov, ktorí sa neradi potia a nemajú radi príliš horúce počasie.

V zime, ktorý trvá od decembra do februára, sa teploty v Mujib Nature Reserve mierne znižujú, a preto je to čas, kedy mnohí cestovatelia sa rozhodnú pre návštevu tejto oblasti. Teploty sú zvyčajne ukotvené okolo 15-20 stupňov Celzia cez deň a okolo 5-10 stupňov Celzia v noci. V zime sa tiež môže očakávať viac dažďa, ktorý môže spôsobiť zväčšenie riek a vodopádov v okolí parku.

Celkovo, najlepším časom na návštevu Mujib Nature Reserve je skoro jar alebo na jeseň, aby ste sa vyhli horúčavám a zime. Kedykoľvek v roku, však, budete nastaviť na úžasné dobrodružstvo, ktoré ponúka pre návštevníkov a turistov.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Mujib Nature Reserve


1. Čo je Mujib Nature Reserve?
Mujib Nature Reserve je chránená oblasť v Jordánsku, ktorá sa nachádza v údolí Jordánu a je jednou z najdôležitejších oblastí biologickej rozmanitosti na svete.

2. Aké aktivity je možné v Mujib Nature Reserve robiť?
V Mujib Nature Reserve sa dajú robiť rôzne aktivity ako prechádzky po turistických chodníkoch a skalách, kajakárske výlety na miestnych riekach a canyoning.

3. Ako sa dostať do Mujib Nature Reserve?
Mujib Nature Reserve sa nachádza v južnej časti Jordánska a je najlepšie prístupná z hlavného mesta Ammánu. Cesta trvá približne 2 hodiny.

4. Aké je vstupné do Mujib Nature Reserve?
Vstupné do Mujib Nature Reserve závisí od veku a druhu aktivity, ktorú chcete robiť. Ceny sa pohybujú od 5 USD do 30 USD.

5. Je potrebné mať určitú výstroj na turistiku alebo canyoning v Mujib Nature Reserve?
Áno, je potrebné mať určitú výstroj pre canyoning. Prenajíma sa zvyčajne miestne. Pri turistike stačia primerané turistické topánky.

6. Koľko trvá turistika po naturálnej rezervácii Mujib Nature Reserve?
Doba prechádzky po turistických chodníkoch sa pohybuje medzi 2 a 4 hodinami, závisí to od vašej kondície a rýchlosti pochodu.

7. Aké zvieratá a rastliny sa dajú v Mujib Nature Reserve pozorovať?
Mujib Nature Reserve má bohatú flóru a faunu, v ktorej sa nachádza okolo 300 druhov zvierat ako je divoké prasa, srnky a kozy. Z rastlín sa tam vyskytuje okolo 400 druhov, z ktorých je približne 140 endemických.

8. Aká je najlepšia doba na návštěvu Mujib Nature Reserve?
Najlepšia doba na návštěvu Mujib Nature Reserve je od apríla do októbra, keď je teplota príjemná a cesty sú v dobrom stave na peších výlety.

9. Je v Naturální rezervácii Mujib Nature Reserve možné prenocovať?
Ano, v Mujib Nature Reserve je možné prenocovať v kempe alebo v moteli.

10. Existujú nejaké obmedzenia pre návštevy Mujib Nature Reserve?
Áno, pre návštevy Mujib Nature Reserve je potrebné vopred si zarezervovať miesta a platby vstupného je možné uhradiť iba v hotovosti. Okrem toho, je potrebné dodržiavať pravidlá chránenej oblasti a správne likvidovať všetky odpady.


Dovolenka Jordánsko Mujib Nature Reserve


Jordánsko je krajina s mimoriadnym bohatstvom prírodných krás a zaujímavostí. Ak hľadáte unikátnu dovolenku, ktorá ponúka okrem športových aktivít aj poznanie fascinujúcej prírody, mali by ste určite navštíviť Mujib Nature Reserve.

Mujib Nature Reserve je chránený prírodný rezervát, ktorý sa nachádza v južnej časti Jordánska pri pobreží Mŕtveho mora. Je to jedna z najnižšie položených prírodných rezervácií na svete a ponúka jedinečnú príležitosť vidieť životné prostredie, ktoré sa zvyčajne vyskytuje v týchto výškach.

Rezervát zahŕňa 220 kilometrov štvorcových púštnych kaňonov, ktoré sú prepojené riekami a priepasti, a predstavuje domov mnohým druhom zvierat a rastlín. Najobľúbenejšou aktivitou v rezerváte je rafting po rieke Mujib, ktorá ponúka nielen adrenalinový zážitok, ale aj výhľady na nádherné kaňony.

Okrem raftingu môžete v Mujib Nature Reserve absolvovať aj ďalšie aktivity, ako sú turistika, horolezectvo, canyoning a jazda na horskom bicykli. Pre tých, ktorí sa chcú ponočiť v prírode, sú k dispozícii hotely a kempy.

Pokiaľ ide o prírodu, v Mujib Nature Reserve nájdete mnoho druhov rastlín a zvierat, ktoré možno vidieť len v tejto oblasti. Sú tu napríklad endemické druhy rastlín, ktoré sú v Jordánsku zriedkavé, ako aj turistické atrakcie, ako sú vodopády a hlbové priepasti.

Rezervát ponúka aj možnosť spoznať život miestnych Beduínov, ktorí tu žijú viac ako tisíc rokov a sú súčasťou jedinečnej kultúry v tejto časti sveta. Pre turistov je možné navštíviť beduínske dediny a ochutnať ťažko dostupné miestne pochutiny.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá prináša nielen zážitky, ale aj spoznanie kultúry a prírodných krás Jordánska, Mujib Nature Reserve je ideálnym cieľom. Táto oblasť poskytuje návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a určite stojí za to ju vidieť svojimi vlastnými očami.


Letenka Jordánsko Mujib Nature Reserve


Jordánsko patrí medzi obľúbené turistické destinácie nielen pre svoje bohatstvo historických pamiatok a kultúrnych zážitkov, ale aj pre svoju nádhernú prírodu a krásne prírodné rezervácie. Jednou z týchto rezervácií je Mujib Nature Reserve, ktorá je známa svojimi úchvatnými kaniónmi, malebnými vodopádmi a dramatickými skalnými útesmi. Pre tých, ktorí sa chcú vydať na dobrodružnú cestu a ochutnať kúzlo Jordánskej divočiny, je tento park neodolateľnou destináciou.

Mujib Nature Reserve sa nachádza na juhu Jordánska, v blízkosti mestečka Madaba a nedaleko od turistického centra Petra. Rezervácia pokrýva rozlohu až 220 kilometrov štvorcových a zahŕňa skalnaté kanóny, rozsiahle ľadovcové plániny a pohoria. Je domovom mnohým druhom rastlín a živočíchov, vrátane vzácnych druhov vtákov, zvierat a obojživelníkov. Na najvyššom mieste rezervácie sa nachádza vrchol hory Mujib, ktorý má výšku 4 130 metrov nad morom.

Jordánsko Mujib Nature Reserve ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov. Hlavnou atrakciou rezervácie je prechádzka kaniónom, ktorá začína nad strednou nádržou Mujib Dam a končí v jazere Džordan. Táto prechádzka je zážitkom, ktorý si návštevníci nesmú nechať ujsť. Nároční turisti sa môžu vydať na značené turistické trasy ako Wadi al-Mujib a Hidan al-Majra. Tiež je tu možnosť plávať, potápať sa, raftovať a kajakovať na rieke Mujib alebo si vychutnať vynikajúce jedlo v miestnej reštaurácii.

Návšteva Jordánsko Mujib Nature Reserve je ideálna na celodenný výlet alebo aj na viacdňový a viacnásobný pobyt. S cieľom zabezpečiť bezpečnosť a pohodlie návštevníkov je k dispozícii viacero možností ubytovania. Návšteva je tiež vhodná pre všetkých vekové kategórie a rodiny s deťmi sú vrelo vítané. Rezervácia ponúka skvelé možnosti na odpočinok a relaxáciu alebo pre objavovanie krásnej prírody Jordánska.

Výlet do Mujib Nature Reserve môže byť nezabudnuteľným zážitkom a obrovským príjemným prekvapením pre každého návštevníka Jordánska. Počas tejto návštevy si ľudia uvedomia, aké kľúčové je ochraňovať prírodu a vopred sa na ňu pripraviť, aby z nej čerpali radosť a pohodu. Podniknúť výlet do tejto fantastickej destinácie sa určite oplatí.


Ubytovanie Jordánsko Mujib Nature Reserve


Mujib Nature Reserve v Jordánsku je jedným z najkrajších prírodných parkov v krajine. Tento park sa nachádza v údolí Wadi Mujib, kde sa stretáva rieka Jordán s Mŕtvym morom. V parku nájdete skaly, kaňony, horské hrebeňe a rôzne druhy rastlín a zvierat.

Ak chcete prespať v tejto nádhernej prírode, nemusíte sa obávať. Park ponúka ubytovanie v kempoch a chatkách. Kampy sú jednoduché a pohodlné. Nachádzajú sa v príjemnom prostredí pod horami a sú obklopené zeleňou.

Tiež sa tu nachádzajú chatky uprostred prírody, ktoré sú vybavené všetkým, čo potrebujete na svoju dovolenku. Chatky sú pohodlné a poskytujú útulné a priestranné prostredie pre odpočinok po celodenných aktivitách po prírodnom parku.

Ďalšou možnosťou ubytovania v Mujib Nature Reserve je hotel. Tento hotel sa nachádza v blízkosti parku. Ponúka luxusné a pohodlné ubytovanie pre turistov, ktorí si chcú užiť krásy prírody, ale zároveň užiť si aj komfort.

Ak si plánujete návštevu prírodného parku Mujib Nature Reserve, môžete si vybrať z mnohých možností ubytovania. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, určite si užijete prekrásne scenérie a nezabudnuteľné zážitky z tejto oblasti.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky