Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Hammamat Afra

Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Hammamat Afra


Otázka: Kde sa nachádza Hammamat Afra?
Odpoveď: Hammamat Afra sa nachádza v južnej časti Jordánska, asi 45 kilometrov od mesta Aqaba.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie v Hammamat Afra?
Odpoveď: Hammamat Afra je známa svojimi horúcimi prameňmi a minerálnymi kúpeľmi. Okrem toho je tu aj množstvo turistických miest ako sú skalné tvarovania, dediny beduínov a kaňony.

Otázka: Aká je teplota v minerálnych prameňoch v Hammamat Afra?
Odpoveď: Teplota v minerálnych prameňoch sa pohybuje medzi 35 až 60 stupňami Celzia.

Otázka: Je nutné sa vopred zarezervovať kúpeľné miesto v Hammamat Afra?
Odpoveď: Áno, je nutné sa vopred zarezervovať, pretože miesta sú obmedzené a môžu byť rýchlo vybookované.

Otázka: Môžem si so sebou vziať vlastné jedlo a pitie do Hammamat Afra?
Odpoveď: Nie, zakazuje sa vpustenie jedla a pitia na územie Hammamat Afra.

Otázka: Ktorý je najlepší čas na návštevu Hammamat Afra?
Odpoveď: Najlepšou dobou na návštevu Hammamat Afra je zvyčajne od októbra do marca, keď sú teploty celkovo nižšie a kúpanie v horúcich prameňoch je príjemnejšie.

Otázka: Ktorý je najlepší spôsob, ako sa dostať do Hammamat Afra?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Hammamat Afra je autom alebo taxíkom. Môžete tiež zvážiť organizovanú výletnú plavbu alebo autobusovú prepravu.


Počasie Jordánsko Hammamat Afra


V jordánskom Hammamat Afra vládne typické polopúštné podnebie s vysokými teplotami a nízkou vlhkosťou. Letné mesiace sú zvyčajne veľmi horúce, s teplotami dosahujúcimi až 40 stupňov Celzia, zatiaľ čo zimné mesiace sú suššie a chladnejšie, s teplotami okolo 20 stupňov Celzia.

Vzhľadom na geografickú polohu Jordánsko je ovplyvnené stredomorským a arabským podnebím, preto sa do Hamamatu Afra dostávajú časté západné veterné prúdy, ktoré prinášajú aj dažďové zrážky. Tieto zrážky sa však väčšinou vyskytujú iba na jar a na jeseň.

Vzhľadom k tomu, že Hammamat Afra sa nachádza v pohorí hneď vedľa Jordánskej rieky, okolitá príroda je bohatá a zelená, preto predstavuje výborné miesto na turistiku a relaxáciu. V neposlednom rade sa v Hammamatu Afra nachádza aj množstvo termálnych prameňov, ktoré sú obľúbené medzi návštevníkmi.

Aj napriek tomu, že v Hammamatu Afra nie sú veľké rozdiely v teplotách počas celého roka, najlepšou dobou na návštevu tohto miesta sú jesenné alebo jarné mesiace, keď sú teploty menej extrémne a príroda je plná zelene. V lete sa môže stať, že teploty presiahnu aj 40 stupňov, takže je potrebné si priniesť dostatok tekutín a chrániť sa pred slnkom.

Celkovo platí, že Hammamat Afra ponúka ideálne počasie pre návštevu počas celého roka, s vysokými teplotami v lete a chladnejšími zimami, kedy sa turisti vydávajú na zimné túry a návštevu prírodných krás. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, určite si užijete nielen prírodu, ale aj kultúru a históriu Jordánska.


Ubytovanie Jordánsko Hammamat Afra


Jordánsko je jednou z najkrajších krajín na Strednom východe s bohatou históriou a kultúrou. Ak hľadáte dovolenku, ktorá sa zameriava na relaxáciu a oddych, potom by ste si nemali nechať ujsť návštevu Hammamat Afra. Toto miesto je známe pre svoje minerálne pramene a je miestom, kde môžete nájsť kvalitné ubytovanie, ktoré vám poskytne komfort a pohodlie.

Hammamat Afra sa nachádza v južnej časti Jordánska a je jedným z najpopulárnejších termálnych prameňov, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Prameny tu vyvierajú z vrstvy červeno-bielej brekciovanej horniny vo forme gejzírových prúdov. Voda je bohatá na minerály a teplota sa pohybuje okolo 40-60°C. Koža po kúpeli v prameniach vyznie čistá a jemná a vy sami sa budete cítiť mimoriadne uvoľnene.

V Hammamat Afra sa tiež nachádza niekoľko kvalitných hotelov a reštaurácií, ktoré poskytujú čerstvé miestne pokrmy a ubytovanie vám zaručí, že si budete môcť oddýchnuť vo vybavených izbách, ktoré sú vybavené všetkými potrebnými pohodlnými zariadeniami.

Hammamat Afra je ideálnym miestom pre dovolenku s rodinou alebo priateľmi. Okrem kúpania v prameňoch, sa môžete vybrať na neďaleké výlety do okolia, ktoré vám ukážu nádhernú jordánsku prírodu a kultúru. Toto miesto tiež ponúka rôzne aktivity ako je turistika, jazda na koni a delfínový zážitok, ktorý sme si veľmi užili.

V procese plánovania vašej dovolenky nevynechajte návštevu Hammamat Afra. Užite si relax v termálnych prameňoch, skvelé jedlá a komfortné ubytovanie v hoteloch, ktoré sú k dispozícii. Toto miesto rozhodne nezostane ďaleko za vašimi očakávaniami!


Dovolenka Jordánsko Hammamat Afra


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a kultúrou, ktorá ponúka množstvo atrakcií. Jednou z najnavštevovanejších destinácií v tejto krajine je Hammamat Afra.

Hammamat Afra je termálna oblasť, ktorá sa nachádza na juhu Jordánska. Je to ideálna dovolenková destinácia pre tých, ktorí hľadajú oddych a liečbu v prírode. Kúpele v tejto oblasti sú známe svojimi liečivými vlastnosťami a sú ideálne na zmiernenie mnohých zdravotných problémov.

Okrem liečivých kúpeľov je tu mnoho ďalších vecí na preskúmanie. Môžete sa vybrať na prechádzku a objavovať staré ruiny a pamiatky, ako napríklad pevnosť Muhafdha. Toto veľmi dobre zachované miesto ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu a je ideálnym miestom pre fotografov a milovníkov histórie.

Doteraz boli tieto kúpele menej známe v porovnaní s inými jordánskymi turistickými destináciami ako je Petrá alebo Wadi Rum, ale postupne sa stávajú čoraz populárnejšími medzi milovníkmi prírody, ktorí hľadajú pokoj a relax.

Pre tých, ktorí sú na dovolenke s rodinou, Hammamat Afra ponúka množstvo aktivít pre deti. Môžete sa vybrať na divokú jazdu na konskom chrbte, prezrieť si farebné ryby v okolitých jazierkach alebo sa vybrať na piknik a nádherný pikantný trh.

Záverom, Jordánsko je krajina plná krásnych miest, ktoré ponúkajú nekonečné možnosti pre dovolenkové aktivity. Hammamat Afra je určite jednou z najlepších destinácií na relax a oddych v prírode s liečivými kúpeľmi, starobylými ruinkami a množstvom aktivít pre celú rodinu. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete naozaj uvoľniť a vychutnať si pravú krásu Jordánska, navštívte Hammamat Afra.


Letenka Jordánsko Hammamat Afra


Jordánsko je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka neobmedzené možnosti pre turistov. Hammamat Afra je miesto, ktoré sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Ammán a je známe pre svoje prírodné minerálne pramene. Toto miesto je navštevované mnohými turistami, ktorí sa chcú relaxovať po náročnom dni plnom zážitkov.

Letenku do Jordánska nájdete u rôznych leteckých spoločností, ktoré lietajú do medzinárodného letiska Queen Alia v Ammáne. Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od letového trasy, prieskumu na internete ukáže najlepšie možnosti. Ak ste na návšteve v Jordánsku a plánujete navštíviť Hammamat Afra, je vhodné si rezervovať hotelové ubytovanie v blízkosti tohto miesta, aby ste sa mohli plne ponoriť do zážitkov, ktoré má Hammamat Afra pre turistov pripravené.

Hammamat Afra je veľmi obľúbená atrakcia Jordánska, kde turisti môžu relaxovať v teplých minerálnych prameňoch a uvoľniť sa po náročnom dni. Voda má teplotu okolo 40 stupňov Celzia a zaručuje tak dokonalé uvoľnenie svalov a zlepšenie cirkulácie. Navyše, môžete tu napiť vodu a využiť prírodné medicínske účinky tejto vody.

Hammamat Afra sa nachádza na ceste medzi Ammánom a Džerášom. Počas návštevy si môžete zájsť aj do kultúrneho centra Džeráš, ktoré je plné archeologických pamiatok a starovekých artefaktov. Okolo Hammamat Afra je taktiež mnoho hotelov a reštaurácií, kde si môžete dňa užiť v pohodlí a luxuse.

Celkovo Jordánsko je jednou z najzaujímavejších krajín na svete, ktorá ponúka kúzelnú kombináciu prírodných scenérií a starovekých kultúrnych pamiatok. Ak plánujete návštevu Jordánska, neváhajte si zakúpiť letenku už dnes a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku plnú zážitkov a dobrodružstiev.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky