Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Desert Highway

Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Desert Highway


Q: Ako dlho trvá cesta Jordánskou púštnou magistrálou?
A: Cesta trvá približne 5 hodín, avšak časový úsek môže byť ovplyvnený premávkou na ceste a počasím.

Q: Môžem prejsť Jordánskou púštnou magistrálou sama/sám?
A: Áno, môžete prejsť Jordánskou púštnou magistrálou sama/sám. Avšak je lepšie mať niekoho s vami kvôli nebezpečenstvam, ktoré môžu nastať počas cesty.

Q: Aká je maximálna rýchlosť na Jordánskej púštnej magistrále?
A: Maximálna povolená rýchlosť je 110 km/h, avšak v niektorých oblastiach môže byť znížená.

Q: Potrebujem nejaké špeciálne povolenie na jazdu Jordánskou púštnou magistrálou?
A: Nie, netreba žiadne špeciálne povolenie na jazdu Jordánskou púštnou magistrálou.

Q: Existuje niečo na ceste, čo by som si nemal/a nechať ujsť?
A: Áno, môžete prejsť okolo niekoľkých zaujímavých miest ako je napríklad skalný most Wadi Mujib alebo rozsiahle pouštné plániny.

Q: Potrebujem nejakú špeciálnu pripravenosť pred jazdou Jordánskou púštnou magistrálou?
A: Odporúča sa mať dostatočné množstvo paliva, vodu a potravín, ako aj primerané oblečenie na premenlivé počasie. Pred cestou je vždy dobré zistiť si najnovšie informácie o ceste a jej bezpečnosti.

Q: Sú na ceste nejaké benzínové pumpy alebo miesta na stravovanie?
A: Áno, sú tu benzínové pumpy a miesta na stravovanie, avšak v niektorých miestach môže byť limitovaný počet takýchto zariadení. Odporúča sa mať dostatočné množstvo paliva a potravín na cestu.


Počasie Jordánsko Desert Highway


Jordánsko Desert Highway je jednou z fyzickejších označenia pre cestu, ktorá vedie od mesta Ammán na juh cez púšť Wadi Rum až k priepasti Wadi Araba na jeho južnej hranici. Obvykle sa nazýva aj Dead Sea Highway alebo 65.

Počasie v Jordánsko Dream Highway sa líši v závislosti od ročného obdobia a oblasti pozorovania. Všeobecne sa dá povedať, že počasie na ceste v púšti je veľmi horúce a suché, s minimálnym množstvom zrážok. Letné teploty sa v púšti môžu pohybovať okolo 38°C až 42°C, niekedy dokonca aj vyššie. V zime sa teploty v púšti pohybujú medzi 10°C a 20°C, s veľmi málo zrážkami.

Najteplejšie obdobie v Jordánskej púšti trvá od júna do septembra, sú to mesiace, kedy je výskyt zrážok minimálny a slnko horí najviac. Počas týchto mesiacov sa odporúča ísť na cestu iba v raných ranných hodinách alebo neskoro večer, aby sa zabránilo úpalu.

Na jar je počasie miernejšie, s teplotami okolo 25°C až 30°C. Toto obdobie môže byť najlepším obdobím pre cestovanie, pretože teplota nie je až taká extrémna ako v lete.

Oblasti pozorovania v púšti Jordánsko majú rozmanité teploty a podnebie, pretože púšť je rôznorodý ekosystém. Napríklad, Wadi Rum môže byť v lete ešte horúcejšie ako iné časti púšte. V oblasti Petra sú teploty miernejšie, takže je vhodné navštíviť túto oblasť v zime.

Ak sa vydáte na cestu po Jordánsko Desert Highway, odporúča sa, aby ste mali so sebou dostatok vody, ochranný opaľovací krém a ľahké oblečenie. Pozor, pretože slnko v tejto oblasti môže byť veľmi nebezpečné a môže viesť k dehydratácii.

V zime môžu byť teploty v púšti chladnejšie, takže odporúčame, aby ste zabrali teplejšie oblečenie, hlavne ak cestujete v noci.

Celkovo, cestovanie po Jordánsko Desert Highway ponúka veľa zážitkov a úžasných výhľadov, ale je dôležité vedieť, že počasie v púšti je extrémne a musíte byť pripravení na túto výzvu. Užite si cestu a nezabudnite sa dostatočne hydratovať!


Dovolenka Jordánsko Desert Highway


Jordánsko je krajina, ktorá je plná zaujímavých miest, kultúr a skvelých prírodných scenérií. Medzi najkrajšie z nich patrí púštna cesta - Jordánsko Desert Highway. Táto 370 km dlhá cesta vedie od juhu krajiny až po jej severné hranice. Vzhľadom k tomu, že cesta prechádza cez púšť, jej okolitá krajina je pokrytá rozmanitými skalnými útvarmi, piesočnými dunami a uskromi. Je to miesto, ktoré sa určite oplatí navštíviť.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Jordánsku a chcete poznať jeho krásy, vyraziť na Jordánsko Desert Highway by nemal byť problém. Cesta začína v Aqabe, jednom z najväčších prístavov v Jordánsku, ktorý je oblúbeným turistickým centrom obklopeným ďalšími nádhernými scenériami. Po niekoľkých kilometroch sa stanete svedkami úžasnej panorámy saharských dun a skalnatých útesov. Tu sa nachádza aj vstup do púštnych rezervácií.

Pri ceste sa stretnete s množstvom rôznych kultúrnych a historických atrakcií, ktoré sú jedinečné pre Jordánsko. Jedným z najdôležitejších je Ammánska rímska cesta, ktorá bola postavená v období rímskej vlády v Jordánsku. Táto cesta bola minulé storočie rekonštruovaná a dnes ponúka návštevníkom jedinečný pohľad, ako sa kedysi cestovalo.

Všimnete si aj množstvo púštnych osád, ktoré sa nachádzajú pozdĺž cesty. Sú to dedinky, ktoré sa vyznačujú jedinečnou arabskou architektúrou, ktorá zahŕňa mramorové stĺpy, kamenné stavby a tradičné orientálne domy. Mnohé z nich sú postavené z piesku a hliny a sú dokonale prispôsobené skutočnosti, že tu v púšti neprší často a polieva tam menej vody a oleja.

Pri ceste, ktorá vedie cez Jordánsku púšť, mnohí návštevníci radi trávia čas na skalách a pieskových dúnach. Tu sa nachádzajú mnohé zaujímavé miesta, kde sa môžete vydať na nezabudnuteľnú prechádzku. Okrem toho tu nájdete aj rôzne druhy divočiny, ktoré žijú v týchto nehostinných podmienkach.

Ak máte radi adrenalínové aktivity, v púšti Jordánska si prídete na svoje. Môžete si tu vyskúšať jazdu na koňoch alebo na kamele, čo je v púšti veľmi klasická aktivita. Turisti tu môžu tiež navštíviť tradičný beduínsky tábor a ochutnať ich jedlá alebo si okúpiť sa v minerálnej vode termálne prameňov, ktoré sa tu nachádzajú.

Napriek tomu, že sa Jordánsko Desert Highway nachádza v púštnom prostredí, cesta ponúka jedinečné a nezabudnuteľné zážitky pre každého turistu. Tak sa rozhodnite a vyrazte na dobrodružstvo cez krásnu jordánsku púšť.


Letenka Jordánsko Desert Highway


Jordánsko Desert Highway je jednou z hlavných a nejrušnějších cest v Jordánsku, která spojuje hlavní město Ammán s mnoha turistickými destinacemi v jižní části země. Tato 370 kilometrů dlouhá silnice prochází přes rozsáhlou poušť a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na skalnatá území, kaňony a rozsáhlé plochy pustiny.

Jízda po Jordánsko Desert Highway přináší mnoho výhod. Turisté si mohou sdílet auto s ostatními cestujícími, nebo si pronajmout soukromé auto a objevit poušť na vlastní pěst. Navíc jsou na silnici přítomny mnohé zastávky a města, kde se můžete najíst, umýt a natankovat.

Hlavní atrakcí na této silnici je výlet na Petru - jednu z nejstarších a nejuznávanějších turistických atrakcí Jordánska. Petra je známá jako skrytý poklad v poušti a jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších turistických destinací na světě. Toto místo bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1985 a je domovem mnoha velkolepých skalních staveb, množství chrámů a amfiteátrů, které jsou stále zachovány dodnes.

Další populárním místem na této silnici je Wadi Rum - země žlutých skal, která je známa svým krásným slunečným západem a dlouhodobými pouštními expedy. Navštěvovací místa tahle část země má neuvěřitelný mix výhonů, skal, enticementů a záchvatů lékařské plošiny, které se kroutí přes její reliéf.

Jordánsko Desert Highway je nejen bezpečná a snadno přístupná, ale také nabízí mnoho atrakcí, jaké mít na paměti při návštěvě Jordánska. Turisté mohou vidět mnoho památek a krás země a přitom se projíždět tuto dlouhou pouštní silnici. Pokud hledáte nejoblíbenější a nejzajímavější turistickou cestu v Jordánsku, pak se určitě nezklameiti Jordánsko Desert Highway.


Ubytovanie Jordánsko Desert Highway


Jordánsko je známe svojou krásnou a pôsobivou krajinou, ktorá láka turistov z celého sveta. Ak ste niekedy plánovali návštevu krajiny, možno ste počuli o Jordánsko Desert Highway, ktorá vedie cez púšť až do Sakry. Táto cesta sa stáva čoraz populárnejšou a preto vám predstavujeme najlepšie ubytovanie, ktoré nájdete po ceste.

1. Ma'in Hot Springs Resort & Spa - Toto luxusné ubytovanie má 97 izieb, ktoré sú vybavené balkónom s nádherným výhľadom na púšť. V tejto oblasti si môžete vychutnať kúpeľné procedúry a masáže. Okrem toho si tu môžete užiť aj horské túry alebo prechádzky po skalách.

2. Dead Sea Marriott Resort & Spa - Tento elegantný rezort je situovaný pri brehu Mŕtveho mora a ponúka 250 izieb vybavených balkónom s výhľadom na hory. Hotel má aj bazény, kde sa môžete ochladzovať v horúcom počasí. Ak hľadáte relax a oddych, je toto miesto pre vás.

3. Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea - Tento štýlový hotel má 345 izieb s výhľadom na Mŕtve more a ponúka nekonečný bazén s názvom The Ishtar Infinity Edge. Hotel má aj wellness centrum s rôznymi masážami a procedúrami.

4. Mövenpick Resort & Spa Dead Sea - Tento hotel ponúka nádherné izby s výhľadom na Mŕtve more a je vybavený množstvom zariadení, ktoré spĺňajú požiadavky každého hosta. Môžete sa tu zapojiť do rôznych aktivít ako sú napríklad jazda na kárových vozidlách alebo jazda na konskom chrbte.

5. Wadi Rum Bubble Luxotel - Ak chcete zažiť niečo iné, môžete sa ubytovať v jednej z týchto unikátnych záberov, kde si môžete užiť noc pod hviezdami. Tieto bubliny sú vybavené pohodlnými posteľami a vonkajším sprchovým kútom. Ráno sa môžete prebudíte na nádherný výhľad na hory.

Toto sú len niektoré z najlepších ubytovacích zariadení, ktoré sa nachádzajú podél Jordánsko Desert Highway. Všetky tieto hotely ponúkajú najvyššiu kvalitu a komfort, ktorý potrebujete počas vášho pobytu. Ak plánujete cestu na túto krásnu cestu, určite by ste si nemali vynechať pobyt v niektorom z týchto hotelov.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky