Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Ajloun Forest Reserve

Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Ajloun Forest Reserve


1. Aké vstupné sa platí za návštevu Ajloun Forest Reserve v Jordánsku?
Vstupné je 3 JD pre dospelého a 1 JD pre deti.

2. Koľko času by som mal/a venovať návšteve rezervácie?
Návštevníci si zvyčajne vyberajú 2-3 hodiny na obhliadku rezervácie.

3. Je nutné si zabezpečiť vopred sprievodcu alebo si viem návštevu zorganizovať sám?
Je možné si objednať sprievodcu, ale návštevníci si môžu Ajloun Forest Reserve objaviť aj sami.

4. Môžem pri vstupe do rezervácie zanechať svoje vozidlo?
Áno, je možné zanechať vozidlo na parkovisku pri vstupe do rezervácie.

5. Sú vstupenky na Ajloun Forest Reserve zahrnuté v cene vstupenky na hrady v blízkosti?
Nie, vstupenky na Ajloun Forest Reserve a hrady sú samostatné.

6. Môžem si niekde v rezervácii zakúpiť občerstvenie alebo pitie?
Áno, v priestoroch návštevného centra je k dispozícii kaviareň.

7. Je nutné si priniesť so sebou vlastnú vodu alebo ju možno zohnať na mieste?
Vodné zdroje nie sú k dispozícii, preto je odporúčané mať so sebou vlastnú vodu.

8. Aké zvieratá sa v rezervácii môžu pozorovať?
V rezervácii sa vyskytujú napríklad kozy, divé prasiatka, lišky, hyeny, korytnačky, ale aj druhy vtáctva ako poštolka, jestrebiec pestrý a zdvihák lesný.

9. Môžem sa v rezervácii vyskytujúcich zvierat dotknúť alebo kŕmiť ich?
Nie, fyzický kontakt a kŕmenie zvierat v rezervácii sú zakázané.

10. Je možné vstúpiť do rezervácie so psom?
Nie, so psom nie je možné vstúpiť do rezervácie.


Ubytovanie Jordánsko Ajloun Forest Reserve


Ajloun Forest Reserve je nádherný prales a rezervácia v severnej časti Jordánska. Rezervácia je domovom mnohým druhom zvierat a rastlín, ktoré sú unikátne pre túto oblasť. Ak hľadáte jedinečné a krásne miesto na ubytovanie, kde môžete byť v kontakte s prírodou, navštívte certifikovaný ekologický kemp v Ajloun Forest Reserve.

Ekologický kemp ponúka návštevníkom jedinečné zážitky a zaručuje, že vás preskákausat papriky na večeru nebudú rušiť. Kemp je postavený v srdci prírody, kde je možné sa úplne odpojiť od ruchu sveta. Skutočnosť, že kemp je postavený tak blízko k prírode, vám umožní vidieť množstvo druhov vtákov, kvetov, zvierat a rastlín, ktoré tu žijú.

Zariadenia v kempe sú ústredné, komunikačné aktivity však nie sú nikdy vysoko na stole. Sú založené na relaxácii a užívaní si krásy prírody. Kemp je ekologicky udržateľný, vybavený solárnymi panelmi, ktoré zabezpečujú energiu pre všetky potreby. Taktiež sa tu separuje odpad, recykluje a celkovo sa snažia o čo najmenšie poškodenie prírody.

Každá chatka v kempe je postavená z dreva, a preto sa dokonale začlení do okolitej prírody. Pri jej stavbe sa myslelo aj na váš pohodlný spánok, čiže je vybavená pohodlnou posteľou s prírodnými perinami, aby bol váš pobyt čo najpríjemnejší.

Aj keď kemp nie je vybavený klimatizáciou alebo televíziou, vám ponúka upokojujúci pobyt v samotnom srdci prírody. Večerom si môžete posedieť na terase, pod hviezdami, alebo sa vybrať na neobvyklú nočnú prechádzku po lese s miestnym turistickým sprievodcom, ktorý vám pomôže objaviť tajomstvá tohto krásneho miesta.

Ubytovanie v kempe v Ajloun Forest Reserve vám umožní nájsť spomienky, ktoré budete pamätať na celý život. Výhľad na okolitú prírodu a jej nádhernú krásu vás určite dostanú a zaručene si užijete pobyt plný príjemných zážitkov. Toto miesto je ideálnym miestom pre oddych od rýchleho tempa mesta a pre doplnenie energie. Nezabudnite sa pozrieť na možnosti výletov, ktoré vám v okolí ponúka kemp, pripravte sa dostať do tempeľov, pevností a kultúrneho dedičstva v oblasti. Odporúčame sa pozrieť na miestne trhy a dobroty.

Kemp v Ajloun Forest Reserve vám poskytne úplne iný rezervačný zážitok a garantujeme, že budete mať príležitosť objaviť jedno z najatraktívnejších miest na Zemi. Nečakajte a spoznajte tento krásny kúsok Stredného východu už dnes!


Letenka Jordánsko Ajloun Forest Reserve


Jordánsko je krajina s mnohými skrytými klenotmi, ktoré čakajú na odhalenie. Ajloun Forest Reserve je jedným z miest, kde sa môžete priblížiť k prírode a zažiť skutočnú krásu Jordánska.

Ajloun Forest Reserve sa nachádza v severozápadnej časti Jordánska a je jedným z najvýznamnejších lesov v krajine. Leží na ploche 13 000 hektárov a je domovom pre mnoho zvierat a rastlín.

Les je dôležitou oblasťou Jordánska, pretože poskytuje ochranu pred vysokými teplotami a množstvom prachu, ktoré sú pre krajinu bežné. Je tiež zásobárňou vody pre mnoho obyvateľov oblasti.

Návšteva Ajloun Forest Reserve je príjemným zážitkom pre každého, kto miluje prírodu. Les ponúka mnoho turistických chodníkov, ktoré sú vhodné pre peších turistov a cyklistov. Turisti môžu tiež navštíviť návštevné stredisko pre získanie viac informácií o histórii, geografii a zvieratách a rastlinách, ktoré sa v lese nachádzajú.

Jeden z najkrajších turistických chodníkov vedie z návštevného strediska do oblasti Ras Al-Ain s vodopádom, kde môžete oddychovať pri príjemnom zvuku vody a obdivovať okolitú krajinu. Na vrchole hory Masouda môžete vychutnať úchvatný výhľad na celé údolie Ajloun.

Ajloun Forest Reserve je domovom pre mnoho druhov zvierat vrátane rysa, vlka, hyeny, páva a mnoho ďalších. Pre milovníkov vtáctva je toto miesto taktiež veľmi obľúbené. Našli sme tu až 250 druhov vtákov, vrátane vzácnych druhov, ako napríklad stromového orla a vtákov čapovitých.

Jordánsko je nádherná krajina, ktorá ponúka množstvo prírodných krás, z ktorých Ajloun Forest Reserve patrí určite medzi najkrajšie. Ak hľadáte útočisko pred mestským životom, niektorú z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, je navštíviť lesnú rezerváciu Ajloun a priblížiť sa k prírode. Prelet do Jordánska a návšteva tejto oblasti určite nestojí za to premeškať.


Počasie Jordánsko Ajloun Forest Reserve


Jordánsko Ajloun Forest Reserve sa nachádza v severnej časti Jordánska a ponúka krásne scenérie a atmosféru. Obklopený zelenými lesmi a horami, tento rezervát je ideálnym miestom na relaxáciu a oddych, predovšetkým pre tých, ktorí prichádzajú z rušných a preplnených miest s ruchom mestského života.

Jordánsko Ajloun Forest Reserve ponúka návštevníkom bohatstvo rôznych druhov fauny a flóry. Zvieratá v rezervácií vrátane srn, jeleňov, divých prasat a košíkov. Krajina je tiež domovom pre kozy a ovce, ktoré pasú v okolí. Návštevníci môžu vidieť množstvo druhov vtákov, vrátane sovy, ostrieža, poľného trstieka a sokola. Všade okolo sa vám naskytne krásny pohľad na rôzne druhy kvetov a rastlín vrátane jordánskeho jazmínu a rumenicových kríkov.

Počasie v Jordánsko Ajloun Forest Reserve sa líši v závislosti na ročnom období. V lete sa teploty môžu pohybovať okolo 30 až 35 stupňov Celzia, zatiaľ čo v zime klesajú na približne 5 až 10 stupňov Celzia. Najlepším obdobím na návštevu je skorá jarná alebo jesenná sezóna, kedy je teplota mierna a vonkajšie prostredie je oveľa príjemnejšie.

Aj keď Jordánsko Ajloun Forest Reserve ponúka veľa zaujímavých miest a zážitkov, návštevníci by mali byť pripravení na turistiku v prírode a prijať opatrnosť. Je dôležité si obliecť pevnú a pohodlnú obuv, aby ste boli pripravení na nevyhnutné preskúmanie rezervácie. Taktiež je dôležité si priniesť dostatok vody a ochranu pred slnkom.

Jordánsko Ajloun Forest Reserve poskytuje návštevníkom zážitok z prírodného raj, kde sa môžu vyhnúť tlaku moderného sveta a cestovať späť v čase. Návštevníci si tu môžu oddýchnuť a načerpať energiu v obklopení krásy prírody.


Dovolenka Jordánsko Ajloun Forest Reserve


Jordánsko Ajloun Forest Reserve – unikátne miesto na dovolenku

Ak hľadáte miesto kde sa môžete odreagovať a spojiť sa s prírodou, Jordánsko Ajloun Forest Reserve by mohlo byť práve miesto, ktoré by vám vyhovovalo. Nachádza sa v severnej časti Jordánska a zaberá plochu takmer 135 kilometrov štvorcových. Áno, je to skutočne obrovský priestor, ktorý vás prekvapí svojim bohatstvom fauny a flóry.

Jordánsko Ajloun Forest Reserve je zaujímavé tým, že osvetľuje kúzlo pralesových oblastí, ktoré sú v skutočnosti mimoriadne vzácne v arabskej oblasti. Vzniklo to v roku 1988 s cieľom zachovať pralesovú rastlinnú oblasť – a to je niečo, na čom sa nenechá určite nik zajímať. Niektoré časti tohto pralesa v J ordánsku boli vysadené už v období stredoveku, takže návštevníci si môžu vychutnať nielen zelené stromy, ale aj množstvo histórie a kultúry.

Dôležité atrakcie

Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste si mali pozrieť Jordánsko Ajloun Forest Reserve na vlastné oči. Tu sú niektoré z nich.

1. Likavé pohorie – Prechádza cez hornaté územie, z ktorého sa môže vyhliadnúť úchvatný výhľad na celú oblasť Jordánsko Ajloun Forest Reserve.

2. Jazerá – V tejto lesnej oblasti sa nachádza niekoľko jazier, ktoré sú domovom preexotické druhy zvierat, ako sú žaby a rýhy.

3. Archeologická lokalita – Na severe rezervy sa nachádza archeologická lokalita Tal Mar Elias, ktorá slúžila ako úkryt pre kresťanských mníchov, ktorí pochádzajú z deviateho storočia. Je plná rytin a kostrov.

4. Ski stredisko – V zime je to miesto plné zábavy a zimných športov. Lyžiarske stredisko je ideálne pre návštevníkov, ktorí chcú zažiť niečo iné v arabskej oblasti.

5. Camping – Návštevníci si môžu vychutnať svoj pobyt v na dovolenke v prírode Jordánsko Ajloun Forest Reserve pomocou stanov a využívať mnoho výhod, ktoré camping ponúka. Ak chcete byť bližšie k prírode, určite to užijete.

Celkové hodnotenie

Návšteva Jordánsko Ajloun Forest Reserve je nezabudnuteľnou skúsenosťou, ktorú nebudete ľutovať. Je to miesto, kde sa môžete spojiť s prírodou a vychutnať si okolie, ktoré je plné vzácnych druhov rastlín a živočíchov. Okolie rezervy je tiež ideálne pre turistiku a výlety na okolité ciele. Pre každého, kto má radi prírodu, kultúru a históriu je Jordánsko Ajloun Forest Reserve skutočnou lahôdkou, ktorú by si nenechal ujsť.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky