Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Takayama

Počasie Japonsko Takayama


Japonsko Takayama je mesto nachádzajúce sa v prefektúre Gifu v centrálnej Japonsku. Takayama má vysokohorské podnebie s chladnými zimami a miernymi letami. Podnebie v Takayame je ovplyvnené severoatlantickou cirkuláciou a Tokijskou zálivskou vetrou.

Zima v Takayame je chladná a suchá s teplotami klesajúcimi až na -10°C. Hory v okolí mesta poskytujú oblasť s veľkým množstvom snehu, čo zanecháva krásny biely koberec. Zimné mesiace sú v Takayame veľmi populárne pre turistov, ktorí sa chcú pozrieť na krajiny plné snehu a zaskočiť do jednej z termálnych kúpeľov.

Na jar sa počasie v Takayame zlepšuje. Teploty začínajú stúpať a život sa vracia do mesta. Cherry Blossom alebo Sakura fesť núti turistov navštíviť Takayamu, kde na stromoch kvitnú ružové okvetné lístky. Toto je jeden z najkrajších javorových stromov v Japonsku, alebo inak známe ako Sakura fesť.

Leto v Takayame je veľmi mierny a vlhký. Teploty sa pohybujú okolo 30°C, ale na rozdiel od Veľkej Británie, Takayama dosahuje najvyššie teploty do polovice augusta. Vysoké teploty a vlhkosť robia z leta vhodné obdobie na návštevu niektorých z najkrajších vodopádov v okolí.

Jeseň pozvolna prichádza do Takayame. Teploty zostávajú na miernych stupňoch a turistom ponúka bájne farebné listy. V týchto mesiacoch sa záhrady Takayama menia na farebné umelecké diela podobne ako vágsonyie. Tovarne ryže alebo Koshihikari na západ od mesta sa zvyčajne začínajú skláňať, a tak môžete v jeseni vidieť prekrásne zhnité polia s ryžou. Tiež jesenné návštevy hôr v okolí mesta sú často zahalené do závoja z oblakov, čím toto ročné obdobie robí jedným z najromantickejších pre návštevy Takayama.

Všeobecne, počasie v Takayame je celoročne veľmi priaznivé pre turistov. Každé ročné obdobie ponúka niečo zvláštne, a tak môžete nájsť veľa miest na návštevu a aktivít, bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť toto krásne mesto.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Takayama


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Takayamy?
-Najlepšie obdobie na návštevu Takayamy sú jar, kedy kvitnú sakury a jesenné farby lístia.
2. Ako sa dostanem do Takayamy?
-Môžete sa tam dostať vlakom alebo autobusom z Kjóta, Osaky alebo Tokia.
3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Takayame?
-Hlavné atrakcie sú historické domy, kde sa vyrábajú tradičné japonské remeslá a Nohi Bus, kde si môžete objednať autobusový výlet na miesta ako Shirakawa-Go alebo Okuhida Onsen.
4. Je v Takayame dostatočná angličtina pre turistov?
-Väčšina turistických atrakcií poskytuje informačné materiály v angličtine a niektoré aj anglicky hovoriace zamestnanci. V reštauráciách sa však môžu stretnúť s obmedzenou znalosťou angličtiny.
5. Ako dlho by som mal zostať v Takayame?
- Odporúča sa zostať aspoň dva dni, aby ste mali dosť času na prechádzky po meste a na výlety do okolitých oblastí.


Ubytovanie Japonsko Takayama


Japonsko je krajina, ktorá svojou kultúrou a tradíciami každého návštevníka zaujme. Mesto Takayama sa vyznačuje bohatou históriou a tradíciou, preto je to ideálne miesto na spoznanie archeologických a historických pamiatok krajiny v kľude a pohodlí. Aj keď Takayama nie je najväčšie mesto v Japonsku, ponúka širokú škálu aktivít a zážitkov pre turistov, ktorí ho navštívia.

Aby ste si mohli užiť pobyt v Takayame, potrebujete kvalitné ubytovanie. Mesto má veľa hotelov, hosteli alebo ryokanov – tradičných japonských hotely. Ryokany v Takayame sa vyznačujú jedinečným japonským štýlom, ktorý sú celkom odlišný od našich obvyklých zvyklostí a návykov.

Najlepšou možnosťou pre návštevníkov, ktorí hľadajú pravé japonské ubytovanie, sú práve ryokany. Sú to tradičné japonské hotely, ktoré sa vyznačujú elegantným, minimalistickým dizajnom a sú veľmi pohodlné. Väčšina tatamisových izieb je prevažne z dreva a vyzdobených japonským nábytkom a zariadením.

Ak chcete poriadne spoznať japonské zvyky a kultúru, mali by ste si zvoliť ryokan s kúpeľmi, teda onsenu, pretože to je nezameniteľnou súčasťou japonskej kultúry. Takayme má niekoľko ryokanov s vlastným onsenom.

Čo sa týka ceny, Japonsko je pomerne drahé, ale ubytovanie v Takayame si môžete nájsť aj za rozumné ceny. Cenník ryokanov je zväčša vyšší ako cenník hotelov alebo hostalov, ale je tam čovek skutočne servírovaný a môže si vyskúšať tradične japonské pohostinnosť.

Ak sa chcete počas vášho pobytu v Japonsku cítiť skutočne ako doma, ubytovanie v ryokane je ideálnou voľbou pre vás. Navštívte Takayamu a spoznajte japonskú tradíciu a kultúru, ktorá vás prekvapí a uchváti.


Dovolenka Japonsko Takayama


Pokiaľ hľadáte jedinečnú dovolenku, môže byť Japonsko to pravé miesto pre vás. Väčšina turistov sa sústreďuje na hlavné mestá Tokio a Kjóto, ale menej preskúmané oblasti ako Takayama môžu ponúkať rovnako zaujímavý zážitok.

Takayama je malé mesto v pohorí Japonska Hida na ostrove Honshu. Jeho starodávne hradby, pagody, chrámy a trhy ponúkajú autentickú japonskú kultúru pre návštevníkov, ktorí majú záujem preskúmať skutočnú Japonsku. Takayama bolo trikrát vyhlásené najlepším malým mestom v Japonsku.

Takayama má mnoho nádherných chrámov a chrámových svätyň, vrátane Hida Kokubun-ji, ktorý bol postavený v 8. storočí a je jedným z najstarších v Japonsku. Tieto svätyne sú tiež slávnostné a osvetľujúce po zotmení. Takayama má aj historickú časť mesta, kde sú zachovalé tradičné drevené domy a ulice s kamennými dlaždicami. V jeden deň by ste mohli prejsť po meste a navštíviť jeho mnoho zaujímavých miest.

Takayama je známa svojím krajom, ktorý kombinuje rozmanité chuťové a zmyslové zážitky z najlepších miest aukyo. Vo vákuovej nádobe sa pripravuje jeden z najlepších mäsových zákuskov v Japonsku a Takayama je tiež známa svojím sake, které sa podáva spolu s tradičnými jedlami, vrátane hovädzieho mäsa a zemiakov.

Ak ste športovým nadšencom, Takayama má mnoho možností na turistiku, jazdu na bicykli, alebo navyše bývanie na rybnom dome v Nakaawa, malej dedine na okraji mesta.

Celkovo, Takayama je ideálny cieľ pre tých, ktorí hľadajú japonskú kultúru, dobré jedlo a športové zážitky. Nezáleží na tom, čo hľadáte, toto mesto má pre vás niečo ponúknuť!


Letenka Japonsko Takayama


Cestovanie je jednou z tých vecí, ktoré nás dokážu obohatiť skúsenosťami, nádhernými miestami a nepoznanými kultúrami. Ak ste teda zatiaľ nezakúpili letenku na váš nasledujúci cestovateľský výlet, neváhajte a zvoľte si letenku do Japonska, konkrétne do mesta Takayama.

Takayama, nachádzajúce sa vo vnútrozemí Japonska, je jedným z miest, ktoré si získalo srdcia turistov a milovníkov japonskej kultúry. Toto malebné mesto má pre svojich návštevníkov veľa ponúknuť, od nádherných chrámov, kultúrnych podujatí až po tradičnú japonskú kuchyňu. Preto si letenka do Takayamy určite neodpustite.

Do Takayamy sa najlepšie dostanete cez letisko v Najove alebo v Tokiu, kde si môžete zakúpiť letenku. Ak plánujete cestovať do Takayamy v letnom období, môžete vyraziť na nádherný festival Takayama Matsuri, ktorý sa koná na jar a na jeseň a patrí k jedným z najväčších kultúrnych podujatí v Japonsku. Počas tohto festivalu môžete vidieť tradičné japonské nošte, výstavy remesiel, tanečné vystúpenia a samozrejme aj ukážky japonských hudobných nástrojov.

Samotná Takayama má aj veľa na ponúknutie tým, ktorí sa nimi rozhodli navštíviť. Rozhodne sa však oplatí navštíviť chrámy Hida Kokubunji a Hida Takayama, v ktorých sa môžete rozprávať s kňazmi a dozvedieť sa viac o japonskej kultúre. Okrem toho si môžete vychutnať kúpalisko zvané Onsen, ktoré je plné teplých prameňov a zároveň predstavuje pre Japoncov neodlúčiteľnú súčasť ich tradičnej kultúry.

Ak ste milovníkom japonskej kuchyne, v Takayame ich nájdete mnoho variant, od korenených miso polievok až po japonský steak, s ktorým si prajete privítať každý deň. Takže neváhajte a získajte si letenku do Japonska, aby ste sa sami mohli presvedčiť o kráse a jedinečnosti, ktorú krajina ponúka. A ak ste si Takayamu už nevybrali, skúste to ešte raz!


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky