Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Miyajima

Počasie Japonsko Miyajima


Japonsko je známe svojimi krásnymi miestami a úžasnou prírodou. Jeden z týchto klenotov je Miyajima, ostrov v južnej časti Japonska, ktorý je známy svojou kultúrou, históriou a nádhernými pamiatkami ako Itsukushima svätyňa a horou Misen. Jednou z vecí, ktorá robí Miyajimu ešte krajší a zaujímavejší, je jeho klima.

V nadväznosti na to, že budeš čítať tento článok, len aby si sa dozvedel o počasí v Miyajime, pravdepodobne uvažuješ o ceste do tohto miesta. Ak áno, tak ti ten článok poskytne presný obraz o tom, ako môže byť počasie na Miyajime v rôznych ročných obdobiach.

Jarné počasie v Miyajime

Jarné obdobie v Miyajime sa považuje za jedno z najkrajších. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo 14-16°C a priemerné množstvo zrážok dosahuje približne 200mm. Cherry Blossom, lúče slnka a jemné teploty robia z Miyajima miesta, kde sa turisti radi fotia.

Letné počasie v Miyajime

Letné obdobie v Miyajime sa začína v júni a trvá až do augusta. Toto obdobie býva veľmi horúce, teploty sa môžu pohybovať okolo 30°C a priemerné množstvo zrážok dosahuje až 400mm. Ak sa chystáš na Miyajimu v lete, priprav si na horúce a vlhké počasie.

Jeseň na Miyajime

Jeseň v Miyajime sa začína v septembri a trvá až do novembra. Toto obdobie je ideálne pre trávenie dovolenky v Miyajime, pretože teploty sú príjemné okolo 20-25°C a priemerné množstvo zrážok dosahuje približne 100mm. Krajina je v tomto období obzvlášť farebná a námorný život aktívny.

Zimné počasie v Miyajime

Zima v Miyajime je pomerne mierna, teploty sa pohybujú okolo 5-10°C a priemerné množstvo zrážok dosahuje približne 150mm. Aj keď je zima, Miyajima je stále krásna. Prechádzky po meste sú bezpečné a turisti si radi užívajú kludné Japonsko.

Celkovo je Miyajima krásna krajina, ktorá sa dá navštíviť po celý rok. Ak si chceš vychutnať krásy Miyajimy, odporúčame navštíviť toto miesto v jarnom období alebo v období jesene. Zimné a letné obdobie sú však tiež krásne na Miyajime a nostne nezabudnuteľné zážitky pre všetkých, ktorí túžia po nových zážitkoch, malebných obrazoch a kultúrnych zážitkoch. Ak plánuješ navštíviť Miyajimu, pamätaj na to, že počasie sa buď hodí alebo nevyhovuje sezónne, ale zážitky sú vždy nezabudnuteľné.


Letenka Japonsko Miyajima


Japonsko je fascinujúca krajina, plná histórie, kultúry a kulinárskych zážitkov. Medzi najpopulárnejšie miesta patrí ostrov Miyajima, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od Hirošimy. Letenku do Japonska si môžete zabezpečiť veľmi jednoducho a pohodlne, stačí si vybrať dátum a leteckú spoločnosť.

Ostrov Miyajima, ktorý sa v japonskom jazyku nazýva Itsukushima, je známy predovšetkým svojimi svätyňami a výhľadmi na pohorie Misen, najvyšší vrchol ostrova. Určite by ste si nemali nechať ujsť najväčšiu atrakciu ostrova, ktorou je torii brána, ktorá stojí priamo v mori a vytvára veľkolepý záber na ostrov.

Po prechádzke po svätyňách a obdivovaní výhľadov na mori a okolitú prírodu si môžete dať jedlo v jednej z miestnych reštaurácií. Miyajima je známy svojimi kulinárskymi zážitkami, najmä morskými plodmi. Ak ste skutočne odvážny, vyskúšajte si lokálnu špecialitu, ktorou sú korenené kalamáre.

Ostrov Miyajima je tiež výborným východiskovým miestom na výlety do okolitej oblasti. Hirošima je vzdialená len krátkou plavbou a ponúka ešte väčšiu dávku histórie a kultúry. V blízkosti Hirošimy je takisto množstvo ďalších zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu, ako sú hrad v Hirosime alebo ostrov Okunoshima, známy aj ako "králičí ostrov".

Celé Japonsko ponúka skvelé zážitky a Miyajima je určite jedno z miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Rýchlo si teda zabezpečte letenku do Japonska a pustite sa do objavovania japonskej histórie, kultúry a kuchyne.


Dovolenka Japonsko Miyajima


Japonsko je jednou z najprestížnejších turistických destinácií na svete. Zeme vychádzajúceho slnka je známa svojimi úchvatnými chrámami, majestátnymi horami a typickou ázijskou kuchyňou. Medzi najkrajšie miesta Japonska patrí ostrov Miyajima v prefektúre Hiroshima.

Ostrov Miyajima na západnom pobreží Japonska, sa nachádza asi 20 km juhozápadne od Hirošimy. Ostrov je opevnen koncentraciou obdivovateľov z celeho sveta. Stal sa populárnym turistickým miestom pre jeho úchvatnú prírodu, znamenitostí a historických pamiatok.

Za jednu z najikonickejších pamiatok sa považuje Bramová Brána Itsukushima. Táto brána je postavená do mora na náplavke, ktorú pri prílivoch zatápa voda, preto sa nazýva „plávajúca brána“. V okolí brány sa nachádza množstvo svätých miest a jedinečných chrámov, ktoré sú súčasťou kultúrneho dedičstva Japonska. Ak plánujete dovolenku v Japonsku, Miyajima je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať.

Turistický ruch rozvíjajú množstvo reštaurácií, obchodov a hotelov, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie a relaxačné služby. Okrem krásneho prírodného prostredia a pamiatok, Miyajima ponúka aj možnosti pre rôzne aktivity, ako sú turistika, plávanie, surfovanie a rybolov.

Okrem svojho kultúrneho a prírodného bohatstva, Miyajima má aj jedinečnú zmes moderných a tradičných hodnôt. Poznávanie Japonska získaním pohľadu na život domácich, ich zvyky a tradície je nevyhnutné pre porozumenie japonskej kultúry.

Celkovo sa dá povedať, že Miyajima je jedným z najkrajších miest, ktoré Japonsko ponúka. Krása ostrova pritiahne a ozvláštni dovolenky milovníkov prirodzene krásnych a kultúrnych skvostov. Pre všetkých, ktorí sú ochotní prežiť výnimočné zážitky, je Miyajima tou správnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Miyajima


Otázky a odpovede o Miyajime, Japonsku, zahrňujú:

1. Čo je Miyajima?
Miyajima je ostrov v západnej Japonsku, ktorý je známy pre svoj svetoznámy svätyňu Itsukushima a kozorožce.

2. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať na Miyajimu?
Najlepšie spôsoby, ako sa dostať na Miyajimu, sú trajekt alebo rýchly vlak z Hirošimy.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Miyajimy?
Najlepšie obdobie na návštevu Miyajimy je od jarných mesiacov až do jesene. V letných mesiacoch však môže byť veľmi horúco a preplnené.

4. Aké je vstupné do svätyne Itsukushima?
Vstup do svätyne Itsukushima je bezplatný, no pre vstup na most sa platí poplatok.

5. Kde sa dajú nájsť kozorožce na Miyajime?
Kozorožce sú najaktívnejšími v západnej časti ostrova, kde sú najbližšie k mostu z Hirošimy.

6. Aké sú miestne jedlá, ktoré by som mal vyskúšať?
Niektoré miestne speciality na Miyajime zahrňujú: ostryž, udon a momiji manju (japonské sladkosti v tvare listu javora).

7. Aké sú najlepšie miesta na Miyajime na fotenie?
Niektoré z najlepších miest na fotenie sú: pri pobreží s výhľadom na svätyňu Itsukushima, horou Misen a Batohaikyo Gorge.

8. Aké sú najobľúbenejšie aktivity na Miyajime?
Niektoré z najobľúbenejších aktivít na Miyajime zahrňujú: návštevu svätyne Itsukushima, kozorožcov, výlet na horu Misen a turistiku po ostrove.


Ubytovanie Japonsko Miyajima


Japonsko sa môže pochváliť mnohými turistickými atrakciami a Miyajima patrí určite k jednej z najkrajších. Tento malý ostrov, ktorý sa nachádza pri pobreží Hirošimy, je považovaný za jedno z najposvätnejších miest v krajine a je plný kultúrnych a historických pamiatok. Ak sa chystáte na Miyajimu, podrobnejšie si predstavíme, aké možnosti vám ponúka ubytovanie.

Miyajima je turistickým miestom, vďaka čomu tu nájdete mnoho hotelov a hostlov v rôznej cenovej kategórii. Veľa z nich ponúka ubytovanie priamo na pobreží, čo umocní váš zážitok z návštevy ostrova. Oplatí sa zvážiť aj tradičné japonské ubytovanie v ryokanoch, ktoré sú tu veľmi obľúbené.

Ak hľadáte niečo luxusnejšie, určite vás zaujme hotel Iwaso. Tento hotel sa môže pochváliť krásnou záhradou a prekrásnym výhľadom na úsek morského pobrežia. V Iwaso sa taktiež nachádza kúpeľný komplex a veľtrh miestnych remesiel, ktorý prechádza v pravidelných intervaloch a prináša do hotela zaujímavú atmosféru.

Pre tých, ktorí uprednostňujú lacnejšie možnosti, je možné ubytovať sa v hosteli K's House Hiroshima Miyajima. Nachádza sa v blízkosti prístavu a ponúka cenovo dostupné izby a spoločné priestory. Hostel je zameraný na cestovateľov, ktorí hľadajú spôsob, ako užiť si čo najviac z Miyajimy, bez toho, aby utrácali príliš veľa peňazí.

Najväčšou výhodou ubytovania na Miyajime je, že sa dostanete k mnohým turistickým atrakciám v priebehu niekoľkých minút pešej chôdze. Okrem toho je tu veľa reštaurácií a obchodov, ktoré ponúkajú tradičné miestne jedlá a suveníry. Ak hľadáte pokojné a zaujímavé miesto na dovolenku v Japonsku, Miyajima je určite vhodná voľba.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky