Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Hirošima

Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Hirošima


Otázky:

1. Čo sa stalo v Hirošime?
2. Koľkých ľudí zomrelo po atómovej bombe v Hirošime?
3. Aké bolo dôvodom amerického bombardovania Hirošimy?
4. Existuje tam dodnes nejaké následky po atómovej bombe?
5. Prečo sa Japonsko nebráni, keď do krajiny prichádzajú turisti v nukleárnej výzbroji?

Odpovede:

1. V Hirošime došlo k atómovej bombardovaniu počas druhej svetovej vojny. To bolo po americkom navyše zdrojom japonského útoku na Pearl Harbor.
2. Odhaduje sa, že po atómovej bombe zomrelo okolo 140 000 ľudí v období od augusta 1945 do konce roka 1945.
3. Dôvodom bombardovania Hirošimy bolo, aby sa Japonsko vzdalo vojny a ukončilo druhú svetovú vojnu. Vtedajší prezident Spojených štátov, Harry S. Truman, mával na pamiatke, že použitie atómovej bomby bolo nutné pre ukončenie vojny bez ohľadu na japonské obete.
4. Áno, existujú. Okrem mnohých ujasňujúcich pamiatok je počet obetí atómovej bomby dosť vysoký a mnoho ľudí stále trpí jej zdravotnými následkami. Taktiež sa v mnohých častiach Hirošimy dodnes objavujú rádionukleové materiály, ktoré predstavujú hrozbu pre zdravie obyvateľov.
5. Turisti s nukleárnou výzbrojou, ktorí prichádzajú do Japonska sa riadia japonskými zákonmi, ktoré zabraňujú nadmernému vývozu jadrových materiálov a technológie. Navyše, Japonsko bolo v minulosti obeťou atómových zbraní, preto má zvláštny záujem o zabránenie ich šíreniu.


Letenka Japonsko Hirošima


Hirošima v Japonsku, miesto, ktorého história a pamiatky sú vo svete veľmi známe. Pre mnohých z nás sa Hirošima stalo synonymom pre nukleárnu vojnu a posledné asi 70 rokov bolo pre mesto a jeho obyvateľov veľmi náročné na prekonanie a rehabilitáciu. Mesto však dokázalo len vďaka svojmu odhodlaniu a odhodlaniu jeho obyvateľov ožiť a stať sa dôležitou kultúrnou a turistickou destináciou pre mnoho turistov z celého sveta.

Ak sa chystáte na Hirošimu, letenka tam zistite rádovo za 1000 dolárov, odporúča sa plánovať váš pobyt na najmenej 4-5 dní. V meste sa nachádza veľa miest, ktoré by ste chceli vidieť, kultúrnych pamiatok a podobne, takže dáva zmysel sa na ne nejaký čas zamerať.

Pri vstupe do Hirošimy po ceste alebo po vodnom kanále je možné pozorovať pamätník zničeného mesta a bývalého paláca z druhej svetovej vojny, ktorý ostal ako jediný v takom stave, ako v 1945. Mesto ponúka veľa múzeí a pamätníkov, a to všetko vám pomôže porozumieť udalostiam a ich dôsledkom.

Jedným z najkrajších miest na pamiatku udalostí v roku 1945 a na pamiatku obetí, ktoré si vyžiadali vojenské akcie, je Hirošimský mierový park. Tento park, ktorý bol vytvorený na mieste niekdajšej nukleárnej explozie, je domovom mnohých pamätihodností, ktoré si možno pozrieť.

Ak ste zvedaví na japonskú kultúru, v Hirošime nájdete rôzne trhy a obchody, v ktorých sa predávajú tradičné japonské predmety, ako sú napríklad sústo, keramika alebo kože, a tiež mnoho reštaurácií, ktoré poskytujú pravú japonskú kuchyňu.

V blízkosti mesta sa nachádza aj ostrov Miyajima, ktorý je známy svojou ikonickou verziou brány Torii, ktorá stojí v mori priamo pred svätyňou. Ostrov Miyajima patrí k zaujímavým miestam v okolí Hirošimy, a keďže je lacno pristupný so všetkými ostatnými náležitosťami, stojí za to sa sem vybrať.

Zjednodušene povedané, Hirošima je miestom, kde sa môžete učiť z histórie a kultúry Japonska a pamätných miestach, ktoré sa nachádzajú v okolí mesta. Vyhnite sa tam samozrejme v lete, ktoré býva veľmi horúce alebo v zime, kedy tam môže byť veľmi mrazivo, najlepšie je cestovať tam na jar alebo na jeseň. Ak máte záujem o letenky do Hirošimy, dajte si na seba závisť a choďte si užiť krásy Hirošimy.


Počasie Japonsko Hirošima


Počasie v Hirošime, Japonsko závisí od sezóny. Hirošima má subtropické podnebie s vlhkým a teplým letom a miernym zimným obdobím. Pridajú sa k tomu tropické cyklóny a silné dažde, ktoré sa vyskytujú počas leta.

Letné teploty sa v Hirošime pohybujú od 25-32 °C, pričom najhorúcejšie obdobie je od júla do začiatku augusta. V tomto období je veľmi vysoká vlhkosť a kúpanie v Japonskom mori je veľmi príjemné.

Zimné obdobie v Hirošime je miernym a suchým, priemerné teploty sa pohybujú od 5-13 °C. Býva oblačné, ale suché počasie.

V septembri a októbri sa objavuje víchrica, ktorá môže spôsobiť silné dažde, tornáda a silné vetry. V novembri sa môžu objaviť aj prvé snehové vločky.

Často sa vyskytujú aj tropické cyklóny alebo tajfúny, ktoré môžu narobiť veľké škody. Najvyššie riziko tajfúnu v Hirošime je v mesiacoch septembra a októbra.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Hirošime je veľmi príjemné a vhodné na návštevu kedykoľvek v roku, avšak je potrebné brať do úvahy riziko tajfúnu a občasné silné dažde. Ak plánujete návštevu Hirošimy, dôkladne sa informujte o počasí v konkrétnych dňoch a pripravte sa na zmenu počasia v priebehu dňa.


Dovolenka Japonsko Hirošima


Japonsko je fascinujúcou krajinou, ktorú je rozhodne potrebné navštíviť. Keď sa však dostaneme do Hirošimy, mnohí cestovatelia prichádzajú so zmiešanými pocitmi. Hirošima totiž trpí zlou povesťou, pretože bola prvou a zatiaľ jedinou mestom, ktoré bolo zničené atómovou bombou.

Aj napriek tomu sa Hirošima stala významným turistickým miestom. Dnes je mesto plné pamiatok a odkazov, ktoré majú upozorniť na hrozný útok a poslať posolstvo mieru. Hirošima ponúka neuveriteľnú históriu, architektúru a kultúru. V nasledujúcom článku sa pozrieme na to, prečo by ste mali túto oblasť zaradit na svoj zoznam návštevených miest.

Výlet do Pokojného parku

Okamžite po príchode do Hirošimy je dôležité navštíviť Pokojný park. Tento park je obklopený riekou a zlatými sochami, ktoré pozostávajú zo slova "pokoj". Skoro každý kúsok tohto parku nesie hlboký význam. V strede parku sa nachádza Chrám mieru, ktorý bol postavený ako zubatá ozubená kolesá reprezentujúce pokrok. Na zemi okolo chrámu ležia jednotlivé kamene s podpismi popredných svetových lídrov.

Okrem Chrámu mieru a zlatých soch je v parku aj Muzeum míru v Hirošime, ktoré odkazuje na hrozný útok na Hirošimu. To je určite miesto, ktoré treba navštíviť, aby sme sa dozvedeli o udalostiach v priebehu dňa útoku a na to, ako sa mesto zotavilo.

Starať sa o zvieratá v Zoznamovacom centre na vzdelanie o mieri

Okrem muzea Pokojného parku nájdete aj ďalšie možnosti, ako si útok na Hirošimu uvedomiť. Jednou z nich je centrum Zoznamovacieho vzdelávania, ktoré vám ponúka možnosť hrať si s mačkami. Toto centrum je miestom, kde sa deti aj dospelí môžu zoznamovať s následkami vojny a prezentovať scenáre pre budúcnosť.

Niektoré z týchto viac interaktívnych častí zahrňujú digitálnu zostavu Hirošimy pred útokom, herne o globálnej bezpečnosti a samozrejme dinosaura veľkosti dospelého človeka, ktorý reprezentuje možnosť ďalšej atómovej bomby.

Okrem toho, v centre nájdete aj obrazovky súcna Hirošimy, kde sú prezentované životné príbehy ľudí postihnutých útokom. Poslednou zaujímavosťou centra je to, že vám dovozovali bezplatné Wi-Fi a záznam videa pre mimoriadnych návštevníkov.

Navštívte Hirošimu a pochopíte, prečo je to také dôležité

V každom kroku, ktorý urobíte v Hirošime, zaznamenáte, že Hirošima sa nevzdáva boja za mier. To je dôvod, prečo je Hirošima príkladom toho, ako tieto mírové snahy tohto mesta robia rozdiel na celom svete. Od krásnych mostov a kultúry až po historické pamiatky a veľké zariadenia, ktoré sú určené pre budúcnosť, je Hirošima miestom, ktoré musíte vidieť, aby ste pochopili a uctili si jeho históriu.

Útok na Hirošimu bol hroznou tragédiou pre ľudstvo, a preto možno cesta do Hirošimy je pre niektorých ľudí náročná. Keď však budete mať príležitosť navštíviť mesto, uhmotní vám pohľad na svet a umožní vám opäť si uvedomovať, akú vzácnu záležitosť je naša planéta Zem. Takže choďte na dovolenku do Hirošimy a uvidíte, prečo je to tak dôležité.


Ubytovanie Japonsko Hirošima


Hirošima, mesto s dlhou a tragickou históriou, nachádzajúce sa v západnej časti Japonska, je jedným z najnavštevovanejších miest v krajine. Turisti z celého sveta sa sem rozhodujú cestovať predovšetkým kvôli pamiatkam a múzeám, ktoré pripomínajú nielen dôležitú históriu tohto miesta, ale aj napadnutie atómovou bombou v roku 1945. Ak sa tiež rozhodnete navštíviť Hirošimu, potrebujete si vybrať vhodné ubytovanie.

Hoci v Hirošime nájdete množstvo rôznych možností ubytovania pre turistov, najlepšou voľbou by pre vás mohol byť hotel. V tomto meste nájdete mnoho svetoznámych hotelových reťazcov, ktoré poskytujú pohodlný a čistý pobyt. Ak chcete zažiť niečo tradičnejšie, určite sa oplatí prenajať si izbu v ryokane, t.j. japonskom tradičnom hosteli. Tieto hostely sú zvyčajne o niečo lacnejšie ako hotely a poskytujú jedinečnú možnosť zažiť japonský spôsob bývania.

Ak však hľadáte niečo jedinečné a extrémne, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v kapslovom hoteli. V týchto miniatúrnych priestoroch nájdete úplne všetko potrebné pre komfortný pobyt, samozrejme s výnimkou miesta na prechádzky. Tento druh ubytovania je v Japonsku veľmi populárny a väčšinou sú určené pre mužov.

Otvorením Hirošimy a celého Japonska pre turistov, k vám narastie aj počet možností ubytovania. Niektorí turisti sa rozhodujú pre šetrenie nákladov a teda pre ubytovanie v sieťových hosteloch. V Hirošime nájdete nejaké z týchto hostelov, kde si môžete prenajať spoločnú izbu a zažiť tak interakciu s ostatnými turistami. Využitím týchto možností máte navyše príležitosť spoznať nových ľudí a zdieľať s nimi vaše zážitky.

Výber správneho ubytovania je veľmi dôležitý pri plánovaní vašej dovolenky v Hirošime. Preto sa pred cestou rozhodnite, aký druh ubytovania pre vás bude najvhodnejší. Či už ste sa rozhodli pre hotel, ryokan alebo sieťový hostel, nezabudnite si so sebou zobrať náležitosti, ktoré by ste potrebovali počas vášho pobytu. Hirošima s množstvom príležitostí a kultúrou vás určite neponechá ľahostajnými, a vaše ubytovanie by malo byť len tým správnym miestom pre vašu dovolenku.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky