Objavte lety za najlepšie ceny

Jamajka Negril

Počasie Jamajka Negril


Jamajka je krásna krajina súostrovia v Karibiku. Nachádza sa juhozápadne od Kuby a jej hlavné mesto je Kingston. Jamajka je známa svojimi rajskými plážami, tichými lagúnami, úchvatnou prírodou a pestrou kultúrou. Najpopulárnejším turistickým miestom je Negril, ktorý je známy svojimi bledorôžovými plážami a skvelým počasím.

Ak hovoríme o počasí v Negrilu, potom sa môže považovať za ideálny celoročný klimatický druh. Teploty sú vždy pomeryne vysoké a príjemné a podnebie je tropické, s vysokou vlhkosťou počas celého roka. Jamajské leto trvá od júna do septembra a to je tiež obdobie, kedy sa na tomto ostrove vyskytuje viac zrážok ako v zime.

Teploty počas dňa sú v Negrilu väčšinou okolo 30 ° C a noci sú teplejšie ako vysoko 20-te stupne. Vlhkosť počas leta je vysoká, ale priam ideálna pre turistov, ktorí chcú vychutnať si tropický pocit. Zima na Jamajke je zvyčajne suchá a teploty sú trochu nižšie ako v lete. Teploty v Negrilu v zime sa pohybujú okolo 26 ° C a nocné teploty klesajú na približne 18 ° C.

Ako sme už spomínali, najväčší počet zrážok sa na Jamajke vyskytuje v letných mesiacoch. Sú to skôr krátke, ale intenzívne zrážky a trvajú len krátku dobu. V suchšej zime sú naopak zrážky o niečo menej, ale nájdeme tu aj niekoľko dažďových dní.

V Negrile sú väčšie zrážky v júli a auguste, kedy príroda kvitne. V severnej časti Negrilu je viac zrážok ako v južnej, čo spôsobuje výrazný rozdiel v vegetácii. Na severe sú tiež častejšie búrky, ktoré môžu byť dosť silné. Aj keď je vhodné si v lete so sebou zobrať rýchloschnúce oblečenie, návšteva Negrilu je celoročne príjemná a ponúka dostatok príležitostí na zábavu a oddych.

Krátko a stručne, počasie v Negrilu na Jamajke je celoročne príjemné a tropické s vysokou vlhkosťou a teplotami, ktoré sa pohybujú od 26 do 30 ° C. So svojimi bledorôžovými plážami a tichými lagúnami sa Negril môže považovať za perfektné miesto na dovolenku pre každého, kto hľadá oddych a zábavu v tropickom prostredí.


Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Negril


Otázky:
- Aké je počasie v Negrilu?
- Kedy je najlepší čas na návštevu Negrilu?
- Kde môžem nájsť najlepšie pláže v Negrilu?
- Aké aktivity sa dajú robiť v Negrilu?
- Kde sa dajú nájsť najlepšie reštaurácie v Negrilu?
- Ako sa dá dostať z letiska na hotel v Negrilu?
- Potrebujem víza na návštevu Jamajky?

Odpovede:
- Počasie v Negrilu je tropické, s vysokou vlhkosťou a teplotami v rozsahu od 25-30°C počas celého roka.
- Najlepším časom na návštevu Negrilu je v období od december do apríla, kedy je suché obdobie a nižšia vlhkosť.
- Najlepšie pláže v Negrilu sú Seven Mile Beach a Bloody Bay.
- V Negrilu sa dajú robiť rôzne aktivity, ako sú potápanie, šnorchlovanie, jazda na koňoch, vodné športy a relaxácia v wellness centrách.
- Najlepšie reštaurácie v Negrilu sa nachádzajú na Seven Mile Beach a v centre mesta, kde sa dajú ochutnať tradičné jamajské jedlá aj medzinárodná kuchyňa.
- Z letiska v Montego Bay sa dá dostať do Negrilu taxi službou, autobusom alebo prenájmom auta.
- Vyžaduje sa vízum na návštevu Jamajky pre väčšinu krajín, avšak občania niektorých krajín majú bezvízový vstup na určité obdobie pobytu.


Ubytovanie Jamajka Negril


Jamajka je neobyčajná destinácia plná živej hudby, kultúrnych čiernych historických pamiatok a krásnych pláží. Negril je jedným z najviac populárnych rekreačných miest na karibskom ostrove. Jeho prednosti spočívajú v úžasnej klíme, dokonalých plážach, úžasných gastronomických zážitkoch a kvalitnej gastronómii. Zadovolenie výberu ubytovanie v Jamajke Negril bude pre turistu jedným z najdôležitejších krokov pri planovaní dovolenky.

Kde sa ubytovať?

Negril ponúka širokú škálu ubytovania, kde si môžete vybrať z rôznych možností, ako sú hotely, apartmány, bungalovy, vilky a mnoho ďalších. V pokojnom prostredí môžete nájsť medzinárodné reťazce, ale aj malé hotely, ktoré ponúkajú výnimočný zážitok.

Hotel vo William's yard

Aj keď na Jamajke je zvyčajne drahšie ubytovanie, existuje však niekoľko miest na Negril, kde si môžete nájsť cenovo dostupné ubytovanie. Jedným z takýchto miest je William's yard. V centre tejto malé obce sa nachádza množstvo možností pre ubytovanie a bývanie u miestnych obyvateľov. Na miestnej trhu si môžete dokonca zakúpiť suveníry pre vašich blízkych a tatino sa uchládite sa čerstvým kokosom.

Grand Pineapple Beach Resort

Gra nd Pineapple Beach Resort je luxusný hotel, ktorý ponúka všetky základné luxusy zahrnuté v pobyte. Jeho veľkolepé terasy, uprostred starobylého dreva a tichej prírody, zaručujú maximálnu relaxáciu. Hotel tiež ponúka veľký výber jedál a nápojov v hlavnej reštaurácii, kde si môžete dopriať mnoho pochúťok a dózu vitamínov s čerstvým ovocím a zeleninou.

The Caves

Ak hľadáte niečo menej tímové a intímnejšie, rozhodne si vyberiete The Caves. Tento úžasný rezort ponúka ubytovanie v útesových jaskyniach, čo zaručuje, že sa budete cítiť úplne oddelení od sveta. Toto ubytovanie poskytuje všetky základy ako spa, bazén, pláž, reštaurácie a mnoho ďalších aktivít.

Je dôležité si vopred zabezpečiť ubytovanie na Jamajke Negril, aby ste si mohli užívať krásy ostrova bez obáv o súpravu, kde prespať. Vzhľadom k bohatej ponuke a rôznym cenovým možnostiam si môžete vybrať to, čo zodpovedá vašim preferenciám. Vyberte si miesto, ktoré spĺňa vaše preferencie a užite si svoju dovolenku na Jamajke Negril v plnej sile.


Dovolenka Jamajka Negril


Dovolenka na Jamajke je sen každého, kto sníva o exotickom dobrodružstve, ktoré povzbudí jeho zmysly a dopraje mu príjemné chvíle oddychu na pláži. Pre mnohých turistov je najlepšou destináciou Negril, pričom táto oblasť ponúka niekoľko neodolateľných príležitostí.

Leží na západe ostrova Jamajka a so svojimi piesočnými plážami a tyrkysovými vodami Karibského mora je obľúbenou destináciou pre milovníkov zlatareń, šnorchlovania a potápania. Na pláži Seven Mile Beach sa dá sladko lenošiť a nechať sa hýčkať tichým šumom vĺn, no ak si váš štýl vyžaduje adrenalinové športy, Negril vám ponúka aj tie.

Jedinečným zážitkom je napríklad skok do nádherných prírodných vodopádov Dunn's River Falls, kde si môžete vychutnať vodný park s jazierkami a toboganmi. Pre tých, ktorí si užijú viac tempo, je tu ponuka rôznych vodných športov, vrátane raftingu, plachtenia, kitesurfingu, paddleboardingu a delfínovania.

Krajina Jamajky je okrem toho plná aj kultúrnych zážitkov - ponorte sa do miestnej gastronómie a hudby, vychutnávajte si reggae, ska a dancehall v plnej kofeínovom a páleničkovom rytme. Miestna kuchyňa ponúka plno príchutí nasytených korením, či už chuťou omáčok alebo pokrmov.

Aj keď sa zdá, že je dovolenka v Negrilu len pre mladých, nájdete tu aj polohu pre vyššiu návštevnosť veku s pokojnejšími vodami a s navyše súčasťou niektorých hotela je aj wellness centrum so spa a fitnes centrom.

Celkovo treba povedať, že dovolenka v Negrilu na Jamajke si zaslúži vašu pozornosť. Keď chcete všetko vyskúšať a užiť si čo najviac, je táto oblasť tou najlepšou voľbou pre vás. Okrem tretieho sveta (v ktorom si môžete vychutnať rôzne vodné športy) nájdete tu aj plno miestnej kultúry a priateľských ľudí. Nehľadajte ďalej, ak chcete zažiť tropický raj priamo na zemi!


Letenka Jamajka Negril


Jamajka je jednou z najkrajších karibských destinácií, ktorá je známa svojou prírodnou krásou, perfektným počasím, zábavou a históriou. Ak sa rozhodnete navštíviť Jamajku, mali by ste rozhodne zvážiť letenku do Negrilu. Táto lokalita je totiž dychberúcou piesočnou plážou bežiacou 11 kilometrov pozdĺž pobrežia s krásnymi útesmi, strmými skalami a s turistami posiatymi miestami, ktoré sú plné zábavy a nezabudnuteľných zážitkov.

Pri hľadaní najvhodnejšej letenky do Negrilu vám nápomocní budú rôzni cestovní agenti a webové stránky, ktoré vám ukážu najlepšie možnosti, kedy a ako cestovať. Pri plánovaní cesty by ste mali venovať pozornosť aj počasiu, ktoré je v Jamajke skvelé počas celého roka, s teplotami v priemere medzi 28 až 32 stupňov Celzia. Najlepšie obdobie na návštevu Negrilu je od decembra do apríla, keď sa tam koná mnoho festivalov a kultúrnych podujatí.

Cesta do Negrilu je veľmi ľahká a priateľská, najmä pre turistov. Letecká spoločnosť American Airlines ponúka priame lety z mnohých veľkých medzinárodných letísk do Montega Bay, kde nájdete celkovú dostupnosť k autobusom a taxíkom. Cestovanie z Montega Bay do Negrilu je pohodlné a môžete si zvoliť z mnohých možností, ako si napríklad prenajať auto alebo využiť miestnu dopravu. Väčšina cestovateľov dáva prednosť využiť taxíky, ktoré sú k dispozícii nonstop a sú pomerne lacné.

Negril je miesto, kde sa vám nebudú chcieť odísť. Jeho malebné pláže, jasne modrá voda a nekonečná zábava sú dokonalý spojenec pre nezabudnuteľnú dovolenku. Odplávať môžete aj na výlety, ako napríklad jazdu na brusle, šnorchlovanie alebo potápanie. Môžete si zarezervovať romantický výlet deň pred odchodom, alebo si jednoducho užiť veľa zábavy a adrenalinu, ktoré Negril ponúka.

Ak sa rozhodnete navštíviť Jamajku, nemali by ste si nechať ujsť Negril, k najvýhodnejším letom sa môžete dostať pomocou jednoduchého vyhľadávania leteniek. Letenky do Negrilu sú cenovo dostupné a budete sa môcť tešiť nezabudnuteľnej dovolenke v jednom z najkrajších miest Karibiku.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky