Objavte lety za najlepšie ceny

Írsko Dublin

Počasie Írsko Dublin


Írsko je známe svojím daždivým počasím a Dublin nie je výnimkou. Rozpráva sa, že v Dublini môže pršať kedykoľvek v roku a je dobré byť vždy pripravený na náhle zmeny počasia. Tu vám prinášame prehľad o počasí v Dubline.

Letné počasie:

Leto trvá v Dubline od mája do septembra a teploty sa pohybujú medzi 15 a 20 stupňami Celzia. Počas tohto obdobia môžete vidieť celkom veľa slnka, ale zároveň vám môže prísť do cesty aj niekoľko dní dažďa. V lete sa v Dubline môžete tešiť na dlhé dni, pretože slnko zapadá až okolo deviatej večer.

Jeseň v Dubline:

Jeseň v Dubline trvá od septembra do novembra a je to obdobie, kedy sa môžete tešiť na množstvo zariadených stromov a listov lietajúcich z jedného miesta na druhé. Jeseň v Dubline však znamená aj viac dažďa. Teploty postupne klesajú a môžete očakávať teploty medzi 10 a 15 stupňami Celzia. V Jeseň sa však môže objaviť aj slnečné počasie a osviežujúce jesenné dni.

Zima v Dubline:

Zima v Dubline trvá od decembra do februára a môže byť dosť mrzutá. Teploty sa pohybujú okolo 5 stupňov Celzia a môže byť dosť zima a daždivá. Väčšinu času je nezabudnuteľné zimné obdobie posýpané snehom a môžete si vychutnať božie vánočné výslunia v centre mesta.

Jarné počasie:

Jarné obdobie trvá v Dubline od marca do apríla a v tejto dobe sa počasie môže z našich skúseností dosť líšiť. Môžete očakávať teploty okolo 10 a 15 stupňov Celzia a daždivé alebo slnečné dni. Jarné obdobie je však v Dubline veľmi krásne a môžete si všimnúť, ako sa mesto zrodí do obrovskej živosti.

Zhrnutie:

Dublin má pomerne daždivé počasie, ale vždy záleží na ročnom období. V žiadnom prípade sa nedajte zlákať počasíms a vždy buďte pripravení na náhle zmeny počasia. So správnou prípravou sa však môžete tešiť na krásne a inovatívne počasie v Dubline.


Dovolenka Írsko Dublin


Dovolenka na Írsku je určite netradičným zážitkom, no výlet do Dublina z nej môže byť naozaj nezabudnuteľnou skúsenosťou.

Dublin, hlavné mesto Írska, je známe svojou bohatou históriou, architektúrou a živou hudobnou scénou. Očarí vás svojou atmosférou a pohodovými ľuďmi, ktorí žijú v zaujímavých a farebných štvrtiach.

Na začiatok je nutné navštíviť historický Trinity College, kde si môžete pozrieť knižnicu s troma miliónmi kníh, z ktorých najznámejšia je práve Kniha Kells, pôvodne iluminovaný rukopis Nového zákona. Toto miesto vás prenesie do minulosti a vy si môžete vychutnať hudbu archaickej duchovnej harmoniky na námestí pred univerzitou, alebo prejsť sa popri opekačoch orechov prichádzajúcich priamo z vidieka.

Ak máte radi umenie, určite sa vyberte do Národnej galérie, kde nájdete obrazy od takých majstrov ako Caravaggio alebo Van Gogh. Dublinské múzea sú všeobecne považované za najlepšie v Európe a domovom mnohých skvostov.

Keď ste hotoví s kultúrnym programom, zastavte sa taktiež v mnohých obchodoch s králikom a nechajte sa prekvapiť širokou ponukou piva, whiskey a likérov. Íri sú povestní pre svoje pivo Guinness, ktoré by nemalo chýbať na žiadnom dublinskom stole.

No najzaujímavejším miestom je bezpochyby Temple Bar, farebná a živá štvrť, kde sa skrývajú početné bary, reštaurácie, ale aj niekoľko divadiel a klubov, kde sa hrá živá hudba. Svetlá, zvuky a pohostenie – toto sú prvky, ktoré dokážu vyčariť nádhernú atmosféru, v ktorej sa budete cítiť ako doma.

Ak hľadáte escape z rušného centra, užite si prírodu a krásne výhľady v Phoenix Parku. Toto je najväčší mestský park na svete a ponúka veľa miesta na prechádzky, jazdu na bicykli alebo mini-golfový víkend.

Celkovo má Dublin pre turistov toľko ponúknuť, že jednoducho nemôžete odísť skôr ako počas desiatich dní. Toto je nezabudnuteľné a očarujúce miesto, ktoré si určite zamilujete. Tak s balíkmi a batohom, jedzte na letisko a vyberajte sa do hlavného mesta Írska – Dublinu.


Ubytovanie Írsko Dublin


Írsko je krajina, ktorá láka turistov nádhernou prírodou, zaujímavou históriou a nezvyčajnými kultúrne tradíciami. Dublin, hlavné mesto Írska, má toho veľa na ponúknutie - od ubytovania v centru mesta až po tradičné írske hospody s Guinnessom.

Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta, máte na výber množstvo hotelov a apartmánov. Väčšina z nich je umiestnená v blízkosti hlavných turistických atrakcií a pamätihodností, ako je napríklad Temple Bar alebo Trinity College. Na druhej strane na hlavnej ulici O'Connell Street nájdete viacero cenovo dostupných hotelov, ktoré ponúkajú dobrú polohu a základné zariadenia.

Ak by ste radi zažili autentickú atmosféru írskych hospôd, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v tradičnom írskom B&B (bed and breakfast). Toto ubytovanie umožňuje spoznať miestnych ľudí a ochutnať typické írske raňajky. B&B tiež umožňuje návštevníkom ísť mimo hlavného turistického centra a užiť si pokojnejšie miesta v blízkosti Dublinu.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v prirodzenejšom prostredí, sú k dispozícii kempy a chatky na miestach ako napríklad Lusk, ktorej poloha umožňuje ľahký prístup do Írska a do centra mesta Dublinu. Vaša dovolenka v kempoch umožňuje relaxovať v malebnej prírodnej krajine, výlety do okolitých dedín a počas dňa videť mesto.

Výber ubytovania v Dublinu závisí predovšetkým od vašich preferencií a rozpočtu. Bez ohľadu na tom, či hľadáte luxusné ubytovanie alebo tradičné írske B&B, nie ste nútení zotrvať v centre mesta. Väčšina miestnych hotelov a Ubytovanie v Írsku tiež ponúka bezplatný priamy priemer do centra mesta, umožňujúc návštevníkom v dublinskej metropole presunutie sa v pohodlí po meste.

Ak sa rozhodnete navštíviť Írsko v budúcnosti, určite nezmeškajte možnosť pobytu v Dublin.Ešte stále patrí medzi často navštevované turistické destinácie v Európe, mesto vám poskytne nezabudnuteľné zážitky, či už sa rozhodnete pre ubytovanie v centre mesta, tradičné írske B&B alebo kemp v prírodnom prostredí.


Letenka Írsko Dublin


Írsko je krásna, zelená krajina, ktorá sa preslávila svojim pohostinným a priateľským obyvateľstvom. Hlavné mesto Dublina je považované za jedno z najlepších miest na svete, aby ste spoznali históriu, kultúru a zábavu. Ak plánujete cestu do tohto nádherného mesta, hľadanie najlepšej letenky je veľmi dôležité.

V Dubline nájdete mnoho atrakcií, medzi ktoré patrí katedrála sv. Patrika, Trinity College, Guinness Storehouse a mnoho ďalších. Okrem týchto významných zaujímavostí je mesto tiež známe pre svoju širokú čiaru reštaurácií, kaviarní, barov a klubov. Hlavné mesto ponúka veľa možností pre všetkých, a je ideálnym cieľom pre tých, ktorí chcú spojovať kultúrne zážitky s oddychom a zábavou.

Hľadanie najlepších leteniek do Dublina môže byť pre niekoho otravný proces, ale ak to urobíte správne, môžete ušetriť veľa peňazí. Spočiatku by ste mali zvážiť vhodnú sezónu pre cestovanie, čo môže ovplyvniť ceny leteniek a ubytovania. Najlepšie mesiace na návštevu sú máj a jún, a od septembra do novembra.

Existuje mnoho spôsobov, ako nájsť najlepšie ceny leteniek do Dublina. Jedným z týchto spôsobov je sledovanie cien prostredníctvom webových stránok letiskových spoločností. Môžete sa tiež zapojiť do odberu elektronických bulletinov, ktoré vám budú pravidelne posielať najnovšie letové ponuky.

Ak chcete ušetriť veľa peňazí, skúste sa zaregistrovať do rôznych letných klubov, s ktorými sa spája mnoho atraktívnych výhod pre členov. Niekedy môžete získať najlepšie ponuky prostredníctvom letných klubov, takže to stojí za to vyskúšať.

V každom prípade sa uistite, že pred nákupom letenky preskúmate rôzne ponuky od rôznych leteckých spoločností, aby ste zistili, ktorá ponuka pre vás bude najvýhodnejšia.

Keďže Írsko a Dublin sú v zápätí v sezóne, môžu byť letenky do tohto mesta niekedy drahšie ako do iných európskych krajín. Našou radou je včas plánovať svoju cestu a nájsť skvelú ponuku, ktorá vám umožní ušetriť peniaze, aby ste si mohli viac užívať svoj pobyt v tomto fascinujúcom meste.

Vzhľadom na ďalšie náklady súvisiace s cestovaním, ako je napríklad ubytovanie, stravovanie a zábava, uistite sa, že máte dostatok financií pred tým, než sa rozhodnete pre cestu. Správna plánovanie vám umožní užiť si svoju návštevu v Dubline bez obáv o náklady.

Zhrnutie

Vhodná letenka do Dublina môže predstavovať rozhodujúci faktor pre vaše celkové zážitky z návštevy tohto krásneho mesta. Sledovanie cien, využívanie výhod letných klubov a príprava vašich financií vopred, sú niektoré z opatrení, ktoré vám pomôžu ušetriť peniaze a užiť si svoju cestu plne. S veľkým výberom spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Dublina, môžete byť istí, že nájdete tú najvýhodnejšiu ponuku, ktorá splní vaše očakávania pre cestovanie.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Dublin


1. Aký je oficiálny jazyk Írska?
-- Oficiálny jazyk Írska je írsky, ale angličtina sa používa takmer všade.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Dublina?
-- Najlepší čas na návštevu Dublina je v lete, keď sú teploty príjemné a je menej dažďa.

3. Čo sa oplatí vidieť v Dubline?
-- V Dublinie sa oplatí vidieť St. Patrick's Cathedral, Trinity College, Guinness Storehouse a Temple Bar.

4. Aké sú ceny potravín a nápojov v Dubline?
-- Ceny potravín a nápojov v Dubline sú zvyčajne vysoké. Cena obeda v reštaurácii sa môže pohybovať medzi 10 až 25 eur.

5. Ako sa dá prepravovať po Dubline?
-- V Dubline sa dá prepravovať mestskou hromadnou dopravou, ako sú autobusy a električky, ale aj taxíkmi a bicyklami.

6. Aké sú klimatické podmienky v Írsku?
-- Klimatické podmienky v Írsku sú chladné, daždivé a veterné po celý rok.

7. Aké sú miestne zvyklosti v Írsku?
-- V Írsku sa stretávajte s ľuďmi s úsmevom a dávajte si pozor na pýtačov. Miestni sa obliekajú pohodlne a často sú v plášťoch a rukaviciach.

8. Ktoré miesta v Írsku stoja za to navštíviť okrem Dublina?
-- Kilkenny, Galway, Ring of Kerry, Cliffs of Moher a Giant's Causeway sú miesta, ktoré stoja za to navštíviť okrem Dublina.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky