Objavte lety za najlepšie ceny

Írsko Connemara

Dovolenka Írsko Connemara


Dovolenka v Írsku Connemara – nevšedný zážitok v srdci divokej prírody

Pre milovníkov prírody, odľahlých miest a nezabudnuteľných zážitkov je dovolenka v Connemara na západnom pobreží Írska ideálnym cieľom. Tento región sa vyznačuje nádhernými scenériami, zelenými kopčekmi, množstvom jezírk a veľkodušnou pohostinnosťou miestnych ľudí. Pozývame sa na virtuálnu prehliadku krás Írska.

Connemara – pokojné prostredie a netradičné zážitky

Prírodný park Connemara, ktorý sa rozprestiera na rozlohe 3 000 km2 na pobreží Atlantiku, je považovaný za jedno z najkrajších miest Írska. Tento región je ideálny pre milovníkov outdooru, turistiky, cyklistiky, jazdy na koni, lovu a rybolovu, ale aj pre ľudí, ktorí hľadajú pokojné miesto na oddych v srdci prírody.

Pre tých, ktorí túžia po niečom nevšednom, odporúčame navštíviť Kylemore Abbey. Táto bývalá opátia budova je dnes krásna katedrála ačiarna renesančná stavba založená v 19. storočí. Súčasťou kláštorného komplexu je kaplnka, klenotnica s výstavou drahých kameňov, výroba kadidla a obchod so suvenírmi. Pri svojej návšteve Kylemore Abbey nevynechajte prechádzku po lávovej krajine v okolí.

Ďalšie zaujímavé miesta v regióne však nájde každý pre seba; od prechádzky po krásnych prechádzkach, šplhania na strmé vrcholy, surfingu alebo brnkania na gitaru v krčme.

Ako sa dostať?

Cesta do Connemara návštevníkom prináša nezabudnuteľný zážitok už pri samotnom pohľade na krásy západného pobrežie Írska. Z letiska v Shannonu cestujú turisti cez Galway, najväčšie mesto v regióne, do mnohých miest Connemary.

Kde sa ubytovať?

Na návštevu Connemary sa oplatí zarezervovať si ubytovanie vopred, keďže počas sezón chýbajú kapacity. Okrem luxusných hotelov a historických hostincov, v Connemare nájde každý cestovateľ aj kempingy, hostely a B&B.

V Connemare nájdete nekonečno možností na prechádzky, výlety a rôzne aktivity, ale aj pokojné miesta na relaxáciu a oddych v srdci divokej prírody.

Ak toužite po dovolenke v prirodzenom prostredí s hodvábne zelenými kopčekmi, šumiacimi potokmi a dramatickým pobrežím Atlantiku, pozrite sa na Connemaru v Írsku. Ide o skutočný klenot na západnom pobreží, ktorý zanechá na každom návštevníkovi nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Írsko Connemara


Írsko Connemara je pomerne divoká a drsná oblasť ľadovcov, močiarov a výbežkov, ktorá leží na západnom pobreží Írska. Má veľmi zvláštne a rôznorodé počasie, čo z neho robí oblasť atraktívnu pre tých, ktorí majú radi výzvy. Počasie v Connemara môže byť veľmi nepredvídateľné a meniace sa v rámci niekoľkých hodín.

Koncom jari a v lete, ako aj na jeseň, je počasie väčšinou ľahké a príjemné. Teploty sú teplé, ale nie horúce, a dá sa počítať s niekoľkými deňmi so slnečným počasím. V lete sú dni dlhšie a noci krátke, čo umožňuje vychutnať si krásne západy slnka a vychádzky po tejto úchvatnej oblasti.

Na jeseň je počasie v Connemara chladnejšie a menej predvídateľné. Existuje vysoká pravdepodobnosť dažďa počas celého dňa a noci. Množstvo dažďa, spolu s dlhými obdobiami noci, znamená, že návštevníci by mali byť pripravení na chladnejšie počasie a pridanie niekoľkých vrstiev oblečenia.

V zime je počasie v Connemara kruté a drsné. Teploty sú nízke a existuje veľká pravdepodobnosť, že návštevníci budú mať zápas s vetrom a dažďom. Táto oblasť má tendenciu byť v zime veľmi zima a vlhká.

Vo všeobecnosti je počasie v Connemara charakterizované vlhkosťou a dažďom. Ak plánujete navštíviť túto oblasť, je dôležité si vybrať správne oblečenie a byť pripravení na rôzne poveternostné podmienky. Nezáleží na tom, kedy sa sem vyberiete, budete určite prekvapení krásou krajiny a obrovským množstvom prírodných krás, ktoré Connemara ponúka.


Letenka Írsko Connemara


Keď sa spomenie Írsko, väčšina ľudí si predstaví pochmúrne a hmlovité dni s dažďom a morským vzduchom. Napriek tomu existuje kút na tejto zelenej krajine, v ktorom sa môžete cítiť ako v skutočnom raji. Týmto miestom je Connemara – krásny polostrov, ktorý sa nachádza v juhozápadnej časti Írska.

Ako prvá vec, všetci návštevníci by sa mali pozrieť na západ smerom k Atlantiku, kde sa nachádza skutočne úchvatné pobrežie. Krásne zálivy, skalnaté útesy a množstvo divokej zelene, ktorá pripomína prírodné živé obrazy. Väčšina miestnych obyvateľov sa živí rybolovom alebo chovom oviec. Ich pohostinnosť a príjemný prístup návštevníkov necháva úžasný dojem a dokonca sa stávajú zdrojom inšpirácie pre umelcov, básnikov a spisovateľov.

Pre milovníkov prírody a turistov ktorí sú radi v pohybe, Connemara ponúka nekonečné možnosti. Návšteva horských masívov, výtazov a riečok, zhruba 200 km dlhá trasu, ktorá vám umožní preskúmať krásu polostrova a okolitej krajiny. Ak si však radšej oddýchnete, Connemara tiež ponúka široké spektrum hotelov a rekreačných možností.

Okrem prírodných krás Connemary, návštevníci by mali určite zavítať do miestnej irské bare, na ochutnávku miestnych specialít, zahrať si tradičných írskych piesní a zistiť viac o histórii tohto zaujímavého miesta. Väčšina domácich sa radi rozpráva s návštevníkmi, takže môžete získať množstvo zaujímavých faktov a originálnych kúsok informácií od tých, ktorí toto miesto najlepšie poznajú.

Ak ste pripravený na skutočný zážitok, zarezervujte si letenku do Connemary a zažite úžasnú prírodu, kultúru a pohostinnosť Írska. Connemara je miesto, kde sa môže každý návštevník cítiť ako doma a zároveň objaviť mnoho nových a zaujímavých vecí. Nechajte sa unášať krásou tohto miesta, objavujte nové kúty, pozrite sa na svet z iného pohľadu a zažite nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Írsko Connemara


Pokojné a vysnívané miesto v Írsku je Connemara, región Jupiterovského pobřeží na západě Írska. Tento magický a historický kraj má nejen zázračnou přírodu, ale také mnoho ubytovacích možností, které budou vyhovovat každému typu cestovatele. Zde je několik tipů na místa, kde si můžete pronajmout ubytování v Connemará.

Brú na Bóinne B&B

Brú na Bóinne je rodinný B&B, který se nachází s venkovským výhledem na záliv Clifden, a je ideální pro ty, kteří chtějí být v docházkové vzdálenosti od centra města Clifden. Pokoj, kde jsou ubytovaní hosté, má pohodlnou postel a je dobře vybavený. Majitelka Majella poskytuje vynikající snídaně se spoustou možností a výbornými kávami, které se podávají v přívětivé místnosti s krbem. Hosté mohou také využít venkovní zahrady, kde mohou pozorovat zpěv ptáků a dýchat čerstvý vzduch.

Ballynahinch Castle

Ballynahinch Castle byl kdysi královský hrad a je nyní luxusní hotel s půvabem a klidem. Hotel se nachází na břehu řeky Suck, která nabízí možnosti rybolovu a další outdoorové aktivity. Pokoje jsou opravdu prostorné, navržené s dřevěnou podlahou, kvalitním nábytkem a mnoha pohodlnými polštáři. Hosté si mohou vybrat z mnoha aktitivit, jakými jsou například klečení po trávě a pozorování přírody, kajak v zátoce nebo návštěva muzea Connemara Heritage.

Kylemore Lodge

Tento malý a okouzlující šílený dům stojí v samém centru nejvíce nádherného řemeslnického města v Connemara, Letterfrack a je součástí Kylemore Abbey. V pokojích naleznete pohodovou atmosféru, kde je možnost relaxovat s vaší rodinou nebo přáteli. Majitel hotelu může nabídnout mnoho možností trávení volnočasových aktivit, na které hosté nikdy nezapomenou. Kylemore Lodge také má dva pozoruhodné hotely a další místnost k relaxaci a zábavě.

Tato země plná pohodlí a nádherného výhledu nabízí mnoho možností, jak si užít nejen pobyt v Connemara, ale také přírodu, kterou nabízí. Vyberte si své ubytování, podle Vašich potřeb a ujistěte se, že si užijete všechny táhnoucí možnosti, které Vám Connemara nabízí.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Connemara


Tu sú niektoré najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Írska, a konkrétne oblasti Connemara:

1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska do Connemary?
- Najlepšou možnosťou je prenajatie auta alebo transfer z letiska Galway.

2. Ktoré miesta v Connemare sú najkrajšie?
- Patrí medzi ne Kylemore Abbey, Connemara National Park, Connemara Loop a Clifden.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Connemary?
- Letné mesiace (jún až august) sú obvykle najvhodnejšie na návštevu Connemary, pretože počasie je teplejšie a slnečnejšie.

4. Aké typické jedlo treba vyskúšať v Connemare?
- Odporúčame skúsiť ryby a morské plody, ktoré sú veľmi čerstvé v tejto oblasti, ale aj irské bravčové karé, či koláčovú placku Farl.

5. Aké turistické aktivity sú k dispozícii v Connemare?
- Návšteva národného parku Connemara, turistika, prechádzky kanálom, rybolov a jazda na koni sú medzi najžiadanejšími aktivitami.

6. Kde sa nachádza nejlepší výhľad na Connemaru?
- Najlepšie výhľady dostanete z Diamond Hill, topky nachádzajucej sa v Connemara National Park.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky