Objavte lety za najlepšie ceny

Írsko Ballycastle (Severné Írsko)

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Ballycastle (Severné Írsko)


1. Ako sa dostanem do Ballycastle?

Môžeš sa dostať autobusom, trénom, autom alebo taxíkom z blízkeho mesta ako Belfast alebo Derry.

2. Aké sú najlepšie miesta na prehliadku v Ballycastle?

Hodnotia sa najmä mól, pláže a okolie, ale obľúbené sú aj rôzne miestne barové a reštauračné podniky.

3. Kde sa môžem ubytovať v Ballycastle?

Nájdete tu hotely, hostely, bed and breakfast a samostatné apartmány.

4. Aké typické jedlá nájdem v Ballycastle?

Na severe Írska majú radi kvalitné morské plody, pivo a whisky. Ballycastle je skvelým miestom pre pochutnávanie si na ich špecialitách.

5. Aké sú najlepšie možnosti turistiky v Ballycastle?

Je možnosť jazdy na koni, celkového prechádzania krajiny a navštívenia kultúrnych miest.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Ballycastle?

Čas návštevy môže byť výborný v každom ročnom období, no v lete je tu najčastejšie počasie.

7. Ako sa oblečiem na pobyt v Ballycastle?

Odporúčame outdoorové oblečenie a teplejšie bundy, kvôli oceánskemu povedomiu.

8. Aké zaujímavé podujatia sa konajú v Ballycastle?

V Ballycastle sa konajú mnohé fajnšmejkerské podujatia spojené s kultúrnym dedičstvom.

9. Môžem si v Ballycastle prenajať auto?

Prenájom auta je iste možný.

10. Ako sa dá najlepšie zorientovať vo meste Ballycastle?

Na mieste nájdete osvedčené miestne turistické informačné centrá, ktoré môžu poskytnúť bližšie informácie o miestnych zážitkoch a zaujímavostiach.


Ubytovanie Írsko Ballycastle (Severné Írsko)


Ballycastle je mesto nachádzajúce sa v severnom Írsku, ktoré je obklopené nádhernou prírodou a ponúka mnoho možností ubytovania pre návštevníkov. Mesto sa nachádza na pobreží Atlantiku a je obklopené pahorkatinou Antrim, ktorá ponúka úžasné výhľady na krajinu.

Turisti si môžu vybrať z mnohých typov ubytovania v Ballycastle, ktoré im ponúkajú všetky pohodlie a komfort, ktoré si môžu predstaviť. Pre tých, ktorí hľadajú centrálnu polohu v meste, môžu si vybrať z radu hotelov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti pláže a mnohých atrakcií v okolí.

Pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí hľadajú niečo väčšie a súkromnejšie, môžu si vybrať z ponuky privátnych apartmánov a domov dovolenkového typu, ktoré sú kompletné vybavené a poskytujú súkromie a pohodlie. Táto možnosť ponúka tiež možnosť varenia vlastného jedla a ušetrenia tým peniaze.

Keďže mesto Ballycastle je obklopené krásnou prírodou a ponúka mnoho outdoorových aktivít, mnohí turisti sa rozhodujú pre ubytovanie v stane alebo karavane. Mesto ponúka viacero kempov s modernými zariadeniami a výhľadom na oceán. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí chcú byť bližšie k prírode a užiť si pohľad na hviezdy v noci.

Nakoniec, pre tých, ktorí hľadajú úplne jedinečné ubytovanie a zážitok, môžu si vybrať z ponuky Bed & Breakfast. Tieto historické domy sú rozložené v celej oblasti a ponúkajú autentickú írsku atmosféru a stravu.

V Ballycastle nájdete ubytovanie pre každého a v každom rozpočte. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel alebo kemp, určite neuveriteľné zážitky v tomto nádhernom meste nebudú chýbať.


Letenka Írsko Ballycastle (Severné Írsko)


Letenka Írsko Ballycastle (Severné Írsko) môže byť ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú úchvatné miesta na prechádzky, historické pamiatky a prírodné krásy. Ballycastle sa nachádza na severozápade Severného Írska a je známe svojou krásnou prírodou a starodávnymi historickými pamiatkami.

Ak hľadáte nezvyčajné a zaujímavé miesta, tak Ballycastle určite nie je miestom, ktoré by ste mali prehliadnuť. Ballycastle je známe svojou dokonalou scenériou, úchvatnými vidiekmi, kalnými plážami a veľkým množstvom turistických atrakcií.

Jednou z klasickejšie navštevovaných atrakcií v Ballycastle je zámok Kinbane. Zámok bol postavený v roku 1547 a nachádza sa na útese nad trblietavými vodami Árdeagh River. Tento zámok bol použitý na ochranu pobrežia pred plienením pirátov a cestujúcimi loďami.

Populárnym miestom pre turistov je Ballycastle Forest. To je miesto, kde si môžete užiť krásne priestory na prechádzky a pikniky. Môžete si prejsť jeho múltom, pozrieť si historické zvyšky a dokonca vidieť miesto, kde niekoľko scén z filmu "Game of Thrones" bolo nakrútených.

Pre milovníkov vody a vodných športov sú tu tiež veľké množstvá miest, na ktorých si môžete prenajať kajak alebo kanoe a preskúmať okolitý rajón. Ak si radi skúšate svoje kreatívne schopnosti, konajú sa tiež kreatívne workshopy s miestnou umeleckou scénou.

Pri letenke do Írska, určite by ste mali zvážiť návštevu Ballycastleu, keďže ponúka množstvo unikátnych a zaujímavých miest na spoznanie.

Tak neváhajte a vybavte si vaše letenky do Írska, aby ste si mohli vychutnať krásy Ballycastleu a jeho okolia. Krása a bohatstvo Severného Írska vás určite desivným dojmom nenadchne.


Počasie Írsko Ballycastle (Severné Írsko)


Ballycastle, na severovýchodě Severního Irska, je jedním z nejkrásnějších a nejživějších měst v této oblasti. Toto historické město leží na místě, kde se řeka Margy vlévá do druhé největší zátoky světa, zálivu Rathlin, a nabízí návštěvníkům úžasné výhledy na moře a nádhernou krajinnou scenérii.

Když přijedete do Ballycastle, nemůžete si nevšimnout toho, že počasí zde bývá velmi proměnlivé. Irska není pro známé pro svoje slunečné dny a Ballycastle není výjimkou. Většina lidí cestuje do Ballycastle během letních měsíců, kdy jsou teploty mírné a srážky nejsou tak časté jako v ostatních obdobích roku.

Nicméně, během zimy může být počasí v Ballycastle nepředvídatelné a extrémní. Teploty se často pohybují kolem nuly a může být velmi vlhké a větrné. Srážky jsou časté a může pršet nebo sněžit během celého dne. Z tohoto důvodu by měli návštěvníci, kteří plánují cestovat do Ballycastle v zimě, být připraveni na různé povětrnostní podmínky.

V letních měsících jsou teploty mnohem příjemnější a většina dnů je slunečných. Průměrná teplota v Ballycastle v červenci a srpnu je přibližně 18°C. I když mohou být náhle, krátkodobé lijáky, je letní počasí ideálnější k prozkoumání okolní krajiny a pláží.

V Ballycastle se nachází několik zajímavých míst k návštěvě v různých ročních obdobích. Pokud se vydáte na výlet do nedalekého ostrova Rathlin, můžete pozorovat některé z největších populací mořských ptáků v Evropě. Také můžete obdivovat pobřežní scenérie a procházkami po krásné místní přírodě, jako jsou lesy Glentaise a Ballycastle Forest.

Celkově se dá říci, že počasí v Ballycastle může být velmi proměnlivé a je třeba být na něj připraven. Nicméně, s řádným plánováním a přiměřenými oblečeními, můžete si vychutnat krásu tohoto historického města a nádhernou přírodu Severního Irska bez ohledu na roční období.


Dovolenka Írsko Ballycastle (Severné Írsko)


Dovolenka v Ballycastle na Severnom Írsku sa javí ako ideálny spôsob, ako vystrihnúť sa z každodenných starostí a športovať. Tento malý mestečko spojené s Dunluce Castle leží na pobreží, ktoré ponúka nádherné výhľady na Atlantický oceán.

V Ballycastle si môžete užiť miestne pláže a prekrásne skalnaté pobrežie. Môžete sa povaľovať na piesočnej pláži a sledovať, ako sa ponad vás preklenú obrovské modré vlny. Pokojne si tak môžete prehnať nejeden deň. Ak sa rozhodnete pre príjemné prechádzky, môžete sa vydať do obkolesujúceho kopcovitého terénu. Návšteva Ballycastlu je také útulné miesto, že si tu príjemne oddýchnete a vyzerá to ako by sa čas tu pomaly vracal.V Ballycastle sa nachádza tiež množstvo zaujímavých miest, ktoré sa oplatí navštíviť. K niektorým patrí napríklad Dunluce Castle. Tento hrad má pôvod už v roku 1500 a ponúka nádherný výhľad na pobrežie. Návšteva Dunluce Castle sa určite oplatí, pretože vám dá možnosť sa oboznámiť s miestnou históriou, užiť si krásne počasie a dokonca takého baladačného pocitu. Ďalšie zaujímavé miesta sú napríklad Ballymagarry Rath alebo akešínonázový park a zámok.

Na Severnom Írsku sa mnohé veci oplatia, predovšetkým ale k prechádzke a užívaniu si krásneho počasia a výhľadov. Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Ballycastlu alebo na Severnom Írsku, určite nebudete sklamaní. Toto útulné miesto bolo navštívené mnohými turistami, ktorí sa radi vracajú a vždy sa sem radi vráte.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky