Objavte lety za najlepšie ceny

Irán Isfahan (Esfahán)

Najčastejšie otázky a odpovede Irán Isfahan (Esfahán)


1. Ako sa dostanem do Isfahanu?
- Isfahan má medzinárodné letisko, ktorého prevádzkovateľom je Iran Air. Ruzyne letia z Prague, alebo z Amsterdam do Isfahánu mesačne približne šest letov. Ďalej môžete použiť miestne autobusy alebo taxíky.

2. Ktoré pamiatky sa nachádzajú v Isfahane?
- Isfahan je plný krásnych a historických pamiatok, ako napríklad mešita Imam Khomeini, mešita Sheikh Lotfollah, Veľké námestie Naqsh-e Jahan, mešita Jameh, Mezquita Nasir al-Mulk, Ali Qapu a mnoho iných.

3. Aký je najlepší čas na návštevu Isfahanu?
- Najlepším obdobím na návštevu Isfahanu sú jarné mesiace (marec a apríl) a jeseň (september a október), keď je teplota príjemne chladnejšia a menej sa zvýši pravdepodobnosť dažďa.

4. Aké sú hlavné zvyklosti a kultúra Iránu?
- Irán je islamský štát, takže existujú určité náboženské a kultúrne zvyčaje, ako napríklad poklesnutie a zobrazenie úcty k starším alebo kladenie väčšieho dôrazu na rodinu a tradície.

5. Aký je iránsky typ jedla?
- Iránsky štýl jedla je plný chutí, korenia a rôznorodosti. Osobitný význam sa kladie na ryžu, kuracie mäso a ovocie. Niektoré z najobľúbenejších jedál v Iráne sú chelo kebab, ghorme sabzi, fesenjan a ďalšie.

6. Aké sú turistické atrakcie okolo Isfahanu?
- V blízkosti Isfahanu sa nachádzajú aj iné turistické atrakcie, ako napríklad historické mesto Kashan, archeologická lokalita Persepolis, či indický oceán Bandar-e Abbas. Sú to ale dosť dlhé cestovanie, takže k dispozícií môžu byť tiež jednodňové výlety s cieľom vidieť niektoré z týchto miest.


Dovolenka Irán Isfahan (Esfahán)


Irán sa často spája s politickou neistotou, ale krásy tejto krajiny zo staroveku sa obdivujú celosvetovo. Ak hľadáte jedinečnú dovolenku, ktorá ponúka nádherné architektúrne pamiatky, maloobchodné kráľovstvo plné ručne vyrobených predmetov, exotické jedlá a miestnych obyvateľov s veľkým srdcom, môžete napríklad zvažovať návštevu mesta Isfahan.

Isfahan, alebo aj Esfahán, sa nachádza v strednej časti Iránu. V minulosti bolo Isfahanom kľúčovou významnou stanovišťou na obchodnej ceste medzi Áziou a Európou a preto bolo ovládané rôznymi kultúrami. Dnes mesto zveľaďuje svoju bohatú históriu prostredníctvom stavieb a architektúry, ktoré sú natoľko významné, že boli zahrnuté na zoznam Svetového dedičstva UNESCO. Mnohí kritici tvrdia, že Isfahan by mohlo konkurovať aj najkrajším mestám na svete.

Prvé miesto, ktoré by ste mali navštíviť v Isfahanu, je mešita Imama, ktorá je navrhnutá ako mocenské centrum na oslávenie víťazstva nad Šíriteľmi. Stavba, dokončená v polovici 17. storočia, zachytáva tradičný štýl komplexov z tej doby s pokojným nádvoriom, dlhými únoscami a masívnou kupolou. Mnoho miestnych verí, že táto mešita je najkrajšou stavbou tohto druhu na svete.

Na druhom mieste je mešita Sheikh Lotfollah. Bola postavená pre členov kráľovskej rodiny, ale jej nádherné stavby neboli určené pre verejnosť, ale boli použité na súkromné modlitby. Táto mešita je nateraz veľmi dobre zachovaná a vnútri nájdete krásne zdobenú komnatu so stropom pokrytým jemnými mozaikami.

Nakupovanie na trhu v Isfahanu bude pre návštevníkov neopakovateľným zážitkom. Na trhu nájdete množstvo druhov ručne vyrobených predmetov, do ktorých patria koberce, keramika a iné umenie. Trh je rozčlenený do rôznych sekcií a nachádza sa tam aj jedna z najväčších pokrytých trhov v Iráne.

Mesto Isfahan je tiež veľmi známe pre svoju kuchyňu. Medzi najlepšie jedlo patria Kebab Kubideh, Baghali polo (ryžové jedlo s fazuľou a divadlom) a liskové dezerty. Isfahan ponúka mnoho miest, kde si môžete vychutnať tieto tradičné jedlá.

Isfahan, pri všetkej natažnosti, neprevyšuje všetky svoje turistické trasy a miestni ľudia túto oblasť nezahŕňajú. Cesta k záhumnej vesnici zvanúde Abyaneh, ktorá sa nachádza necelú hodinu jazdy od mesta, prináša nezabudnuteľný pohľad na kombináciu neobvyklých cimbuľovitých štruktúr v horách a teplých odtieňov zobilne prekvapujúce prírodné okolie aj z tých najväčších miest.

Celkovo Isfahan je miesto, kde Vás privítajú najvýraznejšie a pravdepodobne najotvorenejšie zemianske okolie. Medzi jednou z hotelov, je MOheb Ali, z ktorého sa dá každé miesto v meste zdvojnásobiť úprimnými a priateľskými zriedkavými bytostmi. Isfahan je skutočným pokladom pre tých, ktorí hľadajú skutočne jedinečný dovolenkový zážitok.


Ubytovanie Irán Isfahan (Esfahán)


Irán je krajina plná rozmanitých kultúrnych a historických pamiatok, ktoré sú roztrúsené po celej krajine. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste určite nemali prehliadať, je Isfahan, známy aj pod názvom Esfahán. Mesto leží na centrálnom území Iránu a je jedným z najväčších a najdôležitejších miest krajiny.

Isfahan je obľúbeným turistickým cieľom vďaka svojim nádherným vonkajším priestorom a architektúre, ktorá uchvacuje každého, kto navštívi toto mesto. Jeho pamiatky boli vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO a majú veľký izolovaný stred a široké aleje. Mesto je známe pre svoj jedinečný architektonický štýl a kaligrafický dizajn, ktorý sa nachádza na ich budovách.

Ubytovanie v Isfahane je však pre mnohých turistov problémom, pretože prémiových hotelov a pensionov tu býva malo. Napriek tomu sa však nájde niekoľko možností pre ubytovanie, ktoré sú dostupné turistom každého rozpočtu.

Najobľúbenejšou formou ubytovania pre turistov v Isfahane sú hostelové ubytovania, kde sa môžu turisti ubytovať za výrazne nižšiu cenu. Hostely sa nachádzajú v blízkosti mestskej centrály a významných pamiatok mesta, takže sa turisti nemusia báť, že sa dlho budú musieť dopravovať. Hostely sa často líšia svojou kvalitou, vzhľadom k tomu, že sú dostupné za prijateľnejšie ceny. Bývajú tu ubytovaní nielen turisti, ale aj miestni obyvatelia.

Ak hľadáte vyššiu kategóriu ubytovania, nájdete niekoľko menej luxusných hotelov v meste Isfahan. Tieto hotely sa obvykle nachádzajú v centre mesta a sú na vyšších poschodiach budov. Ich ceny sa pohybujú medzi 50 a 100 dolárov za noc. V týchto hoteloch nájdete rôzne služby a vybavenia, čo robí pobyt mi emotívnejší a príjemnejší.

Pre tých, ktorí chcú zažiť tradičnú iránsku kultúru a pohostenie, sú možnosťou tzv. guest house, kde je možné omnoho väčšie ponuky, ako v case hostels alebo hotelových ubytovaní. V týchto ubytovaniach sú turisti ubytovaní v rodinných domoch miestnych obyvateľov, ktorí radi ponúkajú služby ubytovanie určitú časť roka. Tieto izby bývajú jednoduché, ale vybavené všetkým potrebným pre pobyt.

V Isfahane nájdete aj bezplatné ubytovania, tzv. couchsurfing, kde sa naši hostitelia naučia turistov a poskytnú im miesto na prespanie.

Všeobecne platí, že Isfahan ponúka rôzne formy ubytovania, ktoré sú vhodné a dostupné pre každého turistu. Niektoré z nich sú viac luxusné a iné sú jednoduchšie, ale atmosféra každého z nich je unikátna. Neváhajte teda a venujte nejaký čas na to, aby ste si vybrali to najlepšie ubytovanie pre Vás a užite si krásy tohoto úžasného mesta.


Letenka Irán Isfahan (Esfahán)


Irán je krajina mnohých kultúrnych a historických bohatstiev, a Isfahan (Esfahán) je jedno z jej najnavštevovanejších a najmalebnejších miest. Mesto má úžasné klenoty z perzského obdobia, ktoré ho robia jedným z najkrajších destinácií v Ázii a svete.

Ak sa rozhodnete cestovať do Isfahanu, musíte si najprv zabezpečiť letenku. Letenky do Iránu sú dostupné zo všetkých hlavných destinácií sveta, vrátane Európy, Ázie, Severnej Ameriky a Áfriky. Ceny leteniek sa líšia v závislosti na mesiaci, v ktorom cestujete, a času, kedy máte v úmysle ísť.

Jednou z najlepších vecí pri cestovaní do Isfahanu je, že mesto má neustále rastúcu sieť letísk, ktoré sú otvorené pre medzinárodné lety. Najdôležitejším letiskom v Isfahane je letisko Shahid Beheshti, ktoré je vzdialené len približne 30 km od mesta. Výhodou tohto letiska je, že ponúka pravidelné medzinárodné lety z rôznych častí sveta.

Isfahan je známy aj ako hlavné turistické centrum Iránu, a to najmä kvôli jeho výnimočným pamiatkam. V centre mesta sa nachádza Madar-e Shah, ktorý je známy ako Najvyšší chrám. V neobmedzenej blízkosti je námestie Imam Hosein, ktoré je jedným z najväčších námestí na svete. Návštevníci sa môžu prechádzať cez mosty, ktoré sú klenotom preto sú ideálna voľba pre tých, ktorí hľadajú romantické tajomstvo.

Obzvlášť staršie časti mesta očarujú svojimi stovkami elegantných palácov, elegantnými mešitami a rozmanitosťou, ktorú nájdete pri návšteve miestnej bazáru. Pre turistov, ktorí hľadajú miesto, kde sa môžu relaxovať a vypočuť si tichý zvuk fontán, sa sústreďujú na Zahrady Bagh-e Fin a Natanz.

Isfahan je známy taktiež ako centrum perzských kobercov, keďže je domovom mnohých z najuznávanejších kobercov sveta. Turisti sa môžu pozrieť na kobercové obchody kde sa dajú pozrieť celosvetovo známe kvalitné perzské koberce, ktoré môžete mať ako suveníry z této krajiny.

Celkovo, návšteva mesta Isfahanu, Irán, je skvelou príležitosťou pre každého milovníka kultúry, histórie a krásnej architektúry. Výber letenky k Isfahanu nie je zložitý a cestovateľom poskytuje nezabudnuteľný zážitok, ktorý si určite budú pamätať na celý život.


Počasie Irán Isfahan (Esfahán)


Isfahan alebo Esfahán je mesto v Iráne a tiež hlavné mesto provincie Isfahan. Nachádza sa v strednej časti krajiny a má populáciu 1,6 milióna obyvateľov. Klima mesta je suché subtropicálne s miernymi zimami a horúcimi letami.

Väčšina zrážok v Isfahane spadne počas zimy a na jar, avšak veľmi zriedkavo. V lete je veľmi suché a horúce, pričom teploty môžu dosahovať až 40°C. Najideálnejšie obdobie na návštevu Isfahanu je v zime, keď teploty klesajú na približne 8 - 15°C a počasie je oveľa mienej extrémne.

Okrem toho môže byť počasie v Isfahane veľmi vymeniteľné a nečakané. Môže tu byť popoludňajší dážď, najmä v zime a na jar. V letných mesiacoch je obloha väčšinou jasná a slnečná.

Isfahan je známy svojimi historickými pamiatkami a architektúrou. Jeho priemyselné odvetvie zahŕňa výrobu kože, kobercov a tradičnej keramiky. Mesto je tiež domovom niekoľkých veľkých obchodných centier.

Vyhliadka na Isfahan zo speváckeho kopca je nádherná, vstup naň je ale zadarmo len vtedy, ak máte iránsky pas. Zahraniční turisti musia zaplatiť poplatok.

Celkovo je počasie v Isfahane celkom priaznivé, ale návštevníkom sa odporúča prispôsobiť sa jeho klimatickým podmienkam. Ak hľadáte dovolenku v príjemnom a kultúrne bohatom prostredí, Isfahan je určite stojí za návštevu.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky