Objavte lety za najlepšie ceny

Holandsko Haag

Dovolenka Holandsko Haag


Ak hľadáte nádherné miesto pre dovolenku v Holandsku, Haag je skvelou voľbou. Táto mesto, ktoré sa nachádza na juhozápade Holandska, je plné krásnych parkov, historických budov a nádherných pláží. Haag je tiež sídlom vlády, takže aj hlavným mestom Holandska.

Jedným z najnavštevovanejších miest v Haagu je historický palác Binnenhof, ktorý slúžil ako sídlo holandskej vlády už viac ako 700 rokov. Vynikajúcou možnosťou pre návštevníkov je prehliadka kráľovskej sieni a senátnej miestnosti, v ktorých sa schádza parlament. Okrem toho, môžete sa prejsť krásnymi záhradami okolo paláca a obdivovať nádherný výhľad na rybník a mesto.

Pre tých, ktorí milujú umenie, je Museum of Mauritshuis miestom, ktoré určite musia navštíviť. Nachádza sa v prekrásnej historickom dome a obsahuje celý rad umeleckých diel z obdobia Holandských maľarov z 17. storočia. Malo by byť na zozname toho, kto je zvedavý na diela Rembrandta, Vermeera či Frans Halsa, ktoré v tomto múzeu nájdete.

Ak máte radi prírodu a zeleň, potom by ste nemali vynechať návštevu Kráľovského parku (Koninklijk park). Tento park je jedným z najväčších parkov v Holandsku a ponúka množstvo miest na aktivity: od prechádzok, jazdy na bicykli, až po pikniky. Park má aj jazierko (The Fish Pond) s nádhernými labuťami a kvetinovými záhonmi.

Nemôžete opustiť Haag bez návštevy pláže. Pláž Scheveningen ponúka nádherné plavby, surfovanie, ​​a množstvo podnikov v okolí, kde si môžete vychutnať občerstvenie. Počas leta môžete sledovať množstvo rôznych hudobných a spoločenských podujatí.

Okrem toho, Haag ponúka niekoľko ďalších zaujímavých turistických atrakcií, ako napríklad Het Kigt, múzeum M.C. Escher, Vreedehuis, predstaviteľské sídlo UNESCO, a mnoho ďalších.

Vzhľadom k tomu, že Haag je hlavné mesto Holandska, ponúka množstvo možností na ubytovanie. Od pozoruhodných hotelov až po lacné hotely v centre mesta, návštevníci môžu nájsť ubytovanie pre všetky ich potreby a preferencie.

Haag ponúka skutočne skvelú dovolenku pre každého, kto rád objavuje krásu a históriu mesta spojenú s plážou. Nech už hľadáte romantickú dovolenku alebo dovolenku s rodinou, toto mesto sa určite stane skvelou voľbou. Takže naozaj, neváhajte a užite si fantastickú dovolenku v Holandsku v Haagu.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Haag


Otázky:
1. Čo je to Haag?
2. Čo je najlepší spôsob ako sa dostať do Haagu?
3. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Haagu?
4. Kde sa môžem ubytovať v Haagu?
5. Kde sa nachádza Medzinárodný súdny dvor v Haagu?

Odpovede:
1. Haag je hlavné mesto provincie Južné Holandsko, nachádza sa na západnom pobreží Holandska.
2. Najlepším spôsobom ako sa dostať do Haagu je lietadlom do letiska Schiphol v Amsterdame a potom vlakom do Haagu.
3. Najlepšie miesta na nákupy v Haagu sú Nieuwe Passage, Prinsestraat a Haagsche Bluf.
4. Populárne možnosti ubytovania v Haagu zahŕňajú hotely, apartmány a penzióny. Najlepšie je si vybrať ubytovanie v centre mesta, aby ste sa ľahko dostali k najväčším turistickým atrakciám.
5. Medzinárodný súdny dvor sa nachádza v Haagu v Holandsku na adrese Oude Waalsdorperweg 10.


Letenka Holandsko Haag


Ak máte na pláne navštíviť Holandsko, mesto Haag by nemalo chýbať na vašom zozname. Letenka do tohto mesta sa dá zohnať za úplne prijateľnú sumu, a preto by ste si v prípade záujmu mali rezervovať cestu už teraz.

Haag je druhé najväčšie mesto Holandska, ktoré sa môže pochváliť bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Ide o dôležité hospodárske, politické a administratívne centrum Holandska, najmä keďže sa tu nachádza aj sídlo medzinárodného súdu spravodlivosti. Pre turistov však Haag ponúka omnoho viac než samotné kancelárie a budovy. Príroda, pláž, kultúra a architektúra sú len zopár z mnohých faktorov, vďaka ktorým stojí Haag za návštevu.

Po prílete na letisko je najlepšie ísť do centra mesta. Všetky ostatné destinácie v Holandsku sú z Haagu dostupné vlakom, preto ak máte čas, určite by ste sa mali vybrať na výlet. Haag má mnoho zaujímavých pamiatok ako napríklad Kráľovský palác, kde je možné navštíviť aj kráľovské apartmány. Ďalšou významnou atrakciou mesta je Binnenhof, ktorý je sídlom vlády Holandska už viac než 700 rokov. Okrem toho je tu možné navštíviť aj múzeá a galérie, pretože Haag patrí k najvýznamnejším kultúrnym centrom v Európe.

Samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na nádhernú pláž Scheveningen, na ktorej si môžete užiť slnko a morisko. Toto úžasné miesto sa nachádza iba niekoľko minút jazdy vlakom zo strediska mesta a určite stojí za zváženie.

V Haagu sa tiež nachádza veľa parkov a záhrad, čo dokazuje, že Holandsko nie je iba o plytkých kanáloch a mlynoch. Haagski Bos je krásny park, ktorý ponúka prechádzky, cyklotrasy a lode. V parku sa tiež nachádza rozprávkový zámok, ktorý vyzerá ako z tradičnej kreslenky.

Ak hľadáte miesto s bohatým kultúrnym dedičstvom, načerpáte znalosti politiky alebo si jednoducho užijete kúpanie na nádhernej pláži, letenka do Haagu je pre vás tou správnou voľbou. Mesto ponúka všetko, čo by ste od holandského zážitku očakávali a určite si ho obľúbite tak ako nižšie uvedené milióny turistov.


Ubytovanie Holandsko Haag


Holandsko je krajinou plnou krásnych a historických miest, z ktorých jeden zaujme turistov z celého sveta – Haag. Mesto Haag, tiež známe ako Den Haag, je politickým hlavným mestom Holandska a jedným z najpopulárnejších miest turistov.

Aby ste si mohli vychutnať svoju dovolenku v plnej miere, je potrebné si náležite zorganizovať svoje ubytovanie. Mesto Haag ponúka širokú škálu ubytovania, ktoré uspokoja požiadavky každého turistu, od luxusných hotelov po skromnejšie hostely.

Jeden z najobľúbenejších a najluxusnejších hotelov v Holandsku Haag je Hotel Des Indes. Tento hotel je zameraný na vytvorenie jedinečného zážitku pre hostí vrátane útulných a luxusných izieb, spa služieb a stravovania na najvyššej úrovni. Jednoducho ide o ideálne miesto pre náročných hostí, ktorí ocenia prvotriedne služby a komfortné ubytovanie.

Pre tých, ktorí hľadajú štýlové, ale zároveň cenovo dostupné ubytovanie, môže byť Hotel Mozaic skvelou voľbou. Nachádza sa v centre mesta a umožňuje hostom ľahký prístup k mnohým obchodom, reštauráciám a pamiatkam. Izby sú vkusne zariadené v modernej podobe a ponúkajú všetky moderné zariadenia, ako napríklad Wi-Fi, TV alebo klimatizáciu.

Pre tých, ktorí hľadajú skromnejšie miesto na ubytovanie v meste Haag, sú k dispozícii hostely a penzióny ako napríklad Hostel The Hague. Tento hostel ponúka hostiteľskú atmosféru s priateľským personálom, spoločnými priestormi, kuchyňou a bezplatným Wi-Fi.

Nech už ste teda náročný cestovateľ alebo radšej hľadáte jednoduchšie a lacnejšie miesto na ubytovanie, mesto Haag ponúka veľa rôznych možností pre vás. Rozhodnite sa pre miesto, ktoré najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám a uistite sa, že si užijete svoju dovolenku v Holandsku Haag naplno!


Počasie Holandsko Haag


The Hague, alebo Holandské mesto Haag, nachádzajúce sa na západnom pobreží Holandska, je miesto so skutočne zaujímavým počasím.

Podnebie v tomto regióne je ovládané vplyvom Severného mora, čo znamená, že sa môže rýchlo meniť a byť pomerne chladné. V zime priemerné teploty dosahujú približne 4°C a v lete môžu byť priemerné teploty okolo 20°C, čo robí z Haagu ideálne miesto na návštevu po celý rok.

V lete môže byť počasie krásne, so slnečnými dnami a príjemnými teplotami. Teploty sa však môžu v priebehu dňa rýchlo meniť, takže by ste si mali priniesť oblečenie, ktoré sa dá vrstviť. Kvôli morskej klíme, ktorá prevláda v regióne, sa v lete môže v noci ochladiť. Miestne pláže však na tieto poveternostné podmienky spĺňajú všetky kritériá, takže turisti môžu užiť si nádherný výhľad na more a tráviť nádherné dni pri vode.

Podzim a jar sú obdobia, kedy sa počasie v Haagu značne mení. Na začiatku jari, na začiatku apríla, sa môžete tešiť na rýchly nárast teplôt, ale často sa môžu vyskytnúť aj nočné mrazy a niektoré dažďové prehánky. Na jeseň, keď sa zväčša konajú koncerty a festivaly, sa môže počasie pohybovať od slnečných dní cez daždivé dni až po zimné dni, kedy teploty klesnú pod bod mrazu.

Zima v Haagu môže byť pomerne chladná, so značným množstvom dažďa a snehu v januári až v marci. Podnebie sa môže pohybovať medzi -2°C až do 5°C, takže turisti by mali byť pripravení na to, že oblečenie proti chladu a vlahu je nutnosťou.

Zhrnutie: Haag má podnebie ovládané Severným morom, takže počasie môže byť pomerne nestále počas celej sezóny. Najlepšie obdobie na návštevu tohto miesta je v lete, s miernymi teplotami a príjemnými daňami na plážach a turistických atrakciách. V zime môže byť pomerne chladno a daždivo, takže turisti by sa mali pripraviť na oblečenie, ktoré chráni pred vetrom a dažďom. Podzim a jar sú obdobia, keď sa počasie najviac mení, takže je dôležité sa pripraviť na návštevu s dobrou znalosťou daných podmienok.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky