Objavte lety za najlepšie ceny

Gruzínsko Vardzia Cave Monastery

Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Vardzia Cave Monastery


1. Aké je vstupné do Vardzia Cave Monastery v Gruzínsku?
- Vstupné do Vardzia Cave Monastery je 7 GEL (gruzínsky lari) pre dospelých a 1 GEL pre deti.

2. Kedy sú otváracie hodiny Vardzia Cave Monastery v Gruzínsku?
- Vardzia Cave Monastery je otvorená denne od 8:00 do 18:00.

3. Ak je to potrebné, môžete si kúpiť vstupenku vopred?
- Áno, vstupenky na Vardzia Cave Monastery si môžete zakúpiť online, alebo ich môžete zakúpiť na mieste.

4. Aké je oblečenie odporúčané pri návšteve Vardzia Cave Monastery v Gruzínsku?
- Odporúča sa nosiť dlhé nohavice a zahalené ramená, pretože Vardzia Cave Monastery je sväté miesto.

5. Je povolené fotenie v Vardzia Cave Monastery v Gruzínsku?
- Áno, fotenie je povolené, ale nie s použitím blesku.

6. Akú históriu má Vardzia Cave Monastery v Gruzínsku?
- Vardzia Cave Monastery je stredoveký kláštor vytesaný do hlbín skalného útesu a má bohatú históriu ako miesto obrany a duchovnosti.

7. Koľko trvá prehliadka Vardzia Cave Monastery v Gruzínsku?
- Prehliadka Vardzia Cave Monastery trvá zvyčajne asi hodinu.

8. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Vardzia Cave Monastery v Gruzínsku?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať do Vardzia Cave Monastery je autom, ale existujú aj autobusové spojenia z Tbilisi až do Akhaltsikhe, odkiaľ môžete ísť taxíkom alebo si prenajať auto.

9. Má Vardzia Cave Monastery ubytovacie možnosti?
- Áno, Vardzia Cave Monastery ponúka ubytovacie možnosti pre návštevníkov.

10. Aký je význam Vardzia Cave Monastery v Gruzínsku?
- Vardzia Cave Monastery je dôležitým historickým a kultúrnym miestom Gruzínska a jeho kláštor bol tiež miestom duchovnej oddanosti a modlitieb.


Dovolenka Gruzínsko Vardzia Cave Monastery


Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku, kde sa môžete ponořiť do histórie, pokochať sa úchvatnou prírodou a objaviť na seba nové stránky, určite nesmiete vynechať krajinu Gruzínska.

Jedným z najzaujímavejších miest, ktoré návštevníka nenechajú chladným, je Vardzia Cave Monastery. Tento komplex pôvodne slúžil ako kláštor a pevnosť a stojí na skalných stenách nad riekou Mtkvari v južnej časti Gruzína.

Keďže bol postavený v 12. storočí, Vardzia Cave Monastery bol zásadným miestom pre východo-kresťanská náboženské hnutia, ktoré boli často terčom invázií moslimských krajín. Preto Tamar kráľovná dala postaviť kláštor ako oporu a miesto na náboženské tíznenie.

Samotný kostol bol postavený do skaly v mieste, kde ústia do seba dve skaly. Vďaka tomu má svoj unikátny tvar a tajomnú atmosféru. Návštevníci sa môžu prechádzať ním a obdivovať hlinené klenby, nádoby a stopu tisícročnej história.

Navyše, ak si chcete otestovať svoju fyzickú kondíciu, odvážlivcov láka k cliff jumpingu. Takisto si môžete zaviesť adrenalín vo via ferrate, ale aj návštevu zaujímavých miest v obciach nedaleko kláštora.

Ako vidieť, Gruzínsko Vardzia Cave Monastery má mnoho zaujímavých miest a aktivít, ktoré vás zaručene nenechajú unudene. Takže nezostaňte doma, ale zahalte si ho do ružovej či tasodobrejó cestovnej povestive. V tomto fantastickom kraji sa vaša dovolenka stane nezabudnuteľnou.


Ubytovanie Gruzínsko Vardzia Cave Monastery


Gruzínsko je krajina, ktorá láka turistov z celého sveta. Medzi najviac navštevované miesta patrí aj Vardzia Cave Monastery, ktorá sa nachádza v južnej časti krajiny. Je to nezvyčajné a jedinečné miesto, plné histórie a kultúry, ktoré tiež ponúka ubytovanie priamo v jaskyniach.

Vardzia Cave Monastery bola postavená v 12. storočí ako obranný kláštor. Hlavou stavby je nepochybne kráľižská katedrála, ktorá bola vystavaná kompletne v jednej z jaskýň a jej vnútro zdobia fresky z prelomu 12. a 13. storočia.

Kláštor Vardzia sa skladá z približne 6000 jaskýň, z ktorých väčšina bola postavená kvôli obrane kráľovstva pred inváziou Turkov. V jaskyniach vznikli ubytovacie priestory pre mníchov aj návštevníkov, ktorí sem prichádzajú z celého sveta.

Ubytovanie v jaskyniach kláštora Vardzia je zážitkom, ktorý sa ťažko opisuje slovami. Okrem toho, že sa ponoríte do atmosféry histórie a kultúry, kde žijete ako mnísi v jaskynnom prostredí, sú vám k dispozícii aj moderné zariadenia a pohodlie.

Každá jaskyňa je zariadená rôznymi modernými zariadeniami, ako sú kúpeľne, klimatizácia, Wi-Fi pripojenie, TV a súčasné nábytok. Napriek tomu však všetko zostáva verné histórii a tradičnú atmosféru si užijete aj pri obdivovaní výhľadu na okolitý horský masív.

Vardzia Cave Monastery ponúkajú svojim návštevníkom jedinečný zážitok a ubytovanie v jaskyniach je určite stvorené pre romantické pobyty, pre meditačné alebo duchovné cesty. Vyberte si jeden z 30 ubytovacích priestorov a vychutnajte si nezvyčajný zážitok v jaskynných priestoroch kláštora Vardzia.

Pre tých, ktorí sa chcú zúčastniť na rôznych aktivitách, existuje množstvo možností. Okrem prechádzky po kláštore si môžete vychutnať rôzne turistické trasy v okolí, navštíviť prírodné jazerá a teplé pramene, alebo vyskúšať rôzne vodné športy. Pre tých, ktorí uprednostňujú relax, je k dispozícii aj wellness centrum.

Vardzia Cave Monastery je jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť v Gruzínsku a ubytovanie v jaskyniach kláštora je jedným z najzaujímavejších spôsobov, ako sa na tomto mieste ubytovať. Ak hľadáte niečo nevšedné, určite preskúmajte možnosti ubytovania v jaskyniach Vardzia.


Počasie Gruzínsko Vardzia Cave Monastery


Gruzínsko je krásna krajina na juhu Kaukazu, ktorá ponúka návštevníkom množstvo turistických atrakcií a zaujímavostí. Medzi najvýznamnejšie patrí Vardzia Cave Monastery, ktorá je jedným z najkrajších kláštorov v celom regióne.

Vardzia Cave Monastery sa nachádza na juhu Gruzínska, priamo na pohoria Argavský výbežok. Tento poznávací bod je známy pre svoje jeskynné obydlia, ktoré boli vytesané do skal na okraji rieky Mtkvari. Kláštor bol založený v 12. storočí kráľom Jorge III. a vytesaný bol do skaly na ploche 5000 štvorcových metrov.

Jednou z najväčších výhod, ktoré má Vardzia Cave Monastery, je jeho poloha. Kláštor sa nachádza vo výške 1300 metrov nad morom, čo umožňuje úžasné výhľady na okolitú krajinu a krajinné krásy, ktoré sa rozkladajú až do diaľky. Okrem toho, má kláštor perfektné klimatické podmienky.

Počasie v blízkosti Vardzia Cave Monastery je veľmi príjemné počas celého roka. Letné mesiace sú teplé a suché, čo poskytuje ideálne počasie pre turistov, ktorí sa chcú vydať na túru alebo objavovať okolitú krajinu. V zime sa teploty naopak môžu klesnúť na niekoľko stupňov pod nulou, ale zároveň aj v tomto čase je kláštor krásny a turistov nikdy neustájajú.

Vardzia Cave Monastery je pre návštevníkov otvorená po celý rok, takže môžete navštíviť toto miesto vždy, keď vám to vyhovuje. Ak sa chcete vyhnúť veľkej návštevnosti turistov, odporúča sa navštíviť kláštor v čase mimo letnej sezóny. Týmto spôsobom môžete skúsenejšie a pokojnejšie vydať sa do tohto miesta a objaviť krásu a históriu, ktoré sa na Vardzia Cave Monastery nachádzajú.

Vardzia Cave Monastery je určite miestom, ktoré sa nemôže vynechať na žiadnej návšteve Gruzínska. Jeho krása a históriu si zamilujete už na prvý pohľad a okolitá krajiná vám učarujú svojou nádherou. Je to ideálne miesto, ktoré si ľahko zapamätáte a spätne sa k nemu budete radi vracať.


Letenka Gruzínsko Vardzia Cave Monastery


Gruzínsko je jedným z najkrajších kúskov prírody v celej Európe. Je nabitá históriou, kultúrou a krásnymi miestami, ktoré zanechajú nezmazateľný dojem v srdciach návštevníkov. Medzi týmito miestami jedným z najúžasnejších je Vardzia Cave Monastery. Ak chcete navštíviť toto miesto, musíte sa najprv spojiť s agentúrou alebo nájsť letenku do Gruzínska.

Letenka do Gruzínska vás zavedie do krajiny, ktorá leží na križovatke Európy a Ázie. Krajina je plná krásnych pohorí, zeleňou početnými riekami a jazermi.

Po príchode do Gruzínska sa môžete vydať na cestu k Vardzia Cave Monastery. Toto miesto je ukryté v horách a pozostáva z viac než 6000 jaskýň a kaplniek vytesaných do skál. Táto jaskyni skalný komplex bol postavený v 12. storočí kráľom George III a bol bránou do mesta Akhaltsikhe. Počas svojho vrcholu bola Vardzia dôležitým centrom náboženskej a kultúrnej činnosti.

Dnes môžete navštíviť Vardzia a poklopiť sa pod rozľahlými skalami. Pozorovať rôzne jaskynné budovy, zvyšky chrámov a kláštorov, ako aj krásne výhľady na okolitý horský masív. Akonáhle sa dostanete hlboko do jaskýň, objavia sa pred vami starobylé kaplnky s krásnymi freskami a ikonami, ktoré prúdia už generácie.

Okrem Vardzie Cave Monastery je v Gruzínsku mnoho ďalších miest, ktoré stojí za návštevu. Prechádzajte sa starobylými uličkami mesta Tbilisi, kde môžete ochutnať miestne jedlá a tradičné gruzínske víno. Pokúšajte sa objavovať krásy krajiny a spoznávať jej zaujímavé dejiny.

Celkovo, letenka do Gruzínska a návšteva Vardzia Cave Monastery sú nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých cestovateľov, ktorý hľadajú niečo mimo konvenčných turistických trás. Návšteva tohto miesta vám umožní objaviť krásy a kultúru, ktorá je oveľa staršia ako väčšina miest vo svete. Tak neváhajte a rezervujte si svoju letenku do Gruzínska a odhalte krásy, ktoré toto miesto ponúka.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky