Objavte lety za najlepšie ceny

Gruzínsko Vardzia

Počasie Gruzínsko Vardzia


Gruzínsko Vardzia je historická lokalita, ktorá sa nachádza na juhovýchode Gruzínska. Táto oblasť je známa svojou pôvodnou architektúrou, unikátnou prírodou, zaujímavými kostolmi a kláštormi a mnohými inými miestami zaujímavými pre turistov.

Jedným z faktorov, ktorý turistov v tejto oblasti láka, je aj jej počasie. Aj keď Gruzínska Vardzia leží na juhu krajiny a má zvyčajne teplejšie počasie, existujú isté klimatické charakteristiky, ktoré by bolo osožné poznať pred cestou.

Leto v Gruzínskom Vardzia je obvykle teplé a suché. Teploty sa pohybujú medzi 22 ° C a 30 ° C a dážď je vzácny, preto je to dobrý čas na návštevu a poznávanie tejto oblasti. Aj keď sa blesky môžu objaviť v popoludňajších a večerných hodinách, návštevníci by sa mali pripraviť na horúčavy a vyhýbať sa najteplejším hodinám dňa vrátane poludnia.

V zime však Vardzia skúša iné podmienky. Zima na juhu Gruzínska má zvyčajne menej zimy a snehu ako ostatné oblasti krajiny. Avšak, teplota môže klesnúť na -5 ° C a oblečenie vhodné na zimu je nutnosťou. V každom prípade sú sneh a zima v tejto oblasti rozhodne nádherným zážitkom a návštevníkom ponúkajú malé a útulné strediská na lyžovanie.

Celoročne však v tejto oblasti musíte počítať s možnosťami premenlivejho počasia. Môže pršať počas celého roka, preto by návštevníci mali mať so sebou oblečenie, ktoré je odolné voči zmenám počasia.

Celkovo je Gruzínsko Vardzia krásnym miestom, ktoré ponúka svojim návštevníkom skvelé počasie, jedinečnú kultúru a krásnu prírodu. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, budete mať možnosť prežiť neskutočný zážitok.


Dovolenka Gruzínsko Vardzia


Gruzínsko je prekrásna a pestrá krajina, ktorá ponúka mnoho možností pre turistov. Jedným z najpopulárnejších miest k návšteve je jaskynní komplex Vardzia. Táto lokalita sa nachádza v južnej časti krajiny, v blízkosti mesta Akhaltsikhe. Vardzia sa stala jedným z najznámejších turistických cieľov v Gruzínsku a lákajú na ňu mnohí návštevníci.

Vardzia je jaskynné mesto, ktoré bolo postavené v 12. storočí a neskôr rozšírené v priebehu 13. a 14. storočia. Bolo to jedno z najväčších stredovekých sídiel v krajine. Komplex pozostáva z viac ako 6000 priestorov, ktoré sú umiestnené na 13 poschodiach. V tomto jaskynnom komplexe sa nachádzajú aj kostoly, kláštory, kaplnky, školy a iné budovy.

Vardzia je známa nielen svojou architektúrou a históriou, ale aj svojou krásnou prírodou a panorámou. Komplex sa nachádza v prekrásnej zóne, ktorá ponúka úchvatné výhľady na rieku Mtkvari a na blízke vrchy. Pre turistov je to miesto, kde sa môžu oddýchnuť, prejsť sa po okolí a užívať si jedinečnú atmosféru.

Pri návšteve tohto miesta by ste si nemali nechať ujsť prehliadku hlavných atrakcií, ktoré komplex Vardzia ponúka. Medzi najpopulárnejšie patrí kostol Hlbokej múdrosti, kláštor Majáku, kostol krížovej cesty, kaplnka Nanebovzatia, kráľovský palác a iné. Okrem prehliadky jaskýň je ideálna prechádzka do blízkych lesov, kde sa môžete vydať na krásnu lokálnu túru.

Vardzia nie je jediným miestom, ktoré ponúka Gruzínsko. Krajina je plná ďalších zaujímavých a krásnych miest, ktoré stojí za to vidieť. Vzdialenosť medzi Vardziou a Tbilisi, hlavným mestom Gruzínska, je asi 4 hodiny jazdy autom. Ak nemáte vlastné auto, mnoho spoločností ponúka výlety do tejto oblasti.

Celkovo je Gruzínsko krásna krajina, ktorá ponúka nekonečné možnosti na objavovanie pre turistov. Ak máte radi prírodu, históriu, kultúru a autentickú atmosféru, Vardzia je miesto, ktoré by ste nemali nechať ujsť. Táto krajina s kamennými kopčekmi a rozmanitou architektúrou láka návštevníkov zo všetkých strán sveta a jeho exotická kultúra ponúka jedinečné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Vardzia


Otázky:

1. Aké je vstupné do Vardzie?

2. Ako sa dostanem do Vardzie?

3. Je Vardzia otvorená celoročne?

4. Potrebujem si rezervovať miesto v ubytovacom zariadení v blízkosti Vardzie?

5. Aké sú otváracie hodiny Vardzie?

6. Je možné kempovať v okolí Vardzie?

7. Aké sú zaujímavé miesta v okolí Vardzie?

8. Kde najlepšie ochutnať miestnu gruzínsku kuchyňu po návšteve Vardzie?

9. Aké je počasie v okolí Vardzie?

10. Je možné vstúpiť do Vardzie so psom?

Odpovede:

1. Vstupné do Vardzie sa pohybuje okolo 7 eur.

2. Najlepšie je použiť autobusové spojenia z blízkych miest, ako sú Akhaltsikhe alebo Tbilisi. V blízkosti sa nachádza aj diaľnica E60.

3. Áno, Vardzia je otvorená celoročne, aj keď v niektorých mesiacoch môže byť obmedzená návštevnosť pre zimné podmienky.

4. Vzhľadom na populárnosť miesta sa odporúča si miesto v ubytovacom zariadení v blízkosti Vardzie rezervovať vopred.

5. Optávací čas Vardzie sa mení v závislosti na dennom svetle. Templovanie sa odporúča skôr ráno alebo neskoro popoludní.

6. Áno, je možné kempovať v okolí Vardzie, ale prirodzené prostredie by malo byť zachované a neznečisťované.

7. V blízkosti Vardzie sa nachádza Mtkvari, kde sa môžete kúpať alebo jazdiť na člne. Okolo sú aj staroveké kláštory a vodopády.

8. Zaujímavé miesta na ochutnanie gruzínskej kuchyne nájdete v blízkosti Vardzie v meste Akhaltsikhe.

9. Počasie v okolí Vardzie sa pohybuje od teplej jari a leta po mrazivú zimu a snežné búrky.

10. Bohužiaľ, psia návšteva nie je povolená v areáli Vardzie, kvôli pamiatkovým zákonu a ohrozeniu histórie miesta.


Letenka Gruzínsko Vardzia


Letenka Gruzínsko-Vardzia: Pokoj v historickom skalnom monastieri

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete pokochať krásou divokej prírody a zároveň spoznať fascinujúcu históriu Gruzínska, Vardzia by mohla byť tou správnou voľbou. Skalné monastierne komplex nachádzajúci sa v povodí rieky Kuri bola postavený v 12. storočí a je dokonalým miestom pre návštevu nielen pre kresťanských pútnikov, ale pre každého, kto sa zaujíma o historiu a kultúru.

Vardzia, ktorého názov sa stal súčasťou každodenného gruzínskeho jazyka v spojení s pohanským bohom Velesom, sa nachádza v južnej časti Gruzínska, neďaleko hranice s Tureckom. A aby ste sa tam dostali, budete potrebovať letenku!

Gruzínska letecká spoločnosť Georgian Airways ponúka lety medzi Tbilisi a Batumi, najväčším gruzínskym prístaviskom na Čiernom mori. Z Batumi potom môžete pokračovať do mesta Akhaltsikhe, kde sa nachádza jediná železničná stanica v regióne a môžete využiť služby miestneho taxíka, aby ste sa dostali do Vardzie.

Cesta autom z Tbilisi do Vardzie vám bude trvať približne 4-5 hodiny a na ceste sa môžete tešiť na nádherné výhľady na Kaukazské hory, ktoré lemovajú cestu. Je to však pomerne dlhá a namáhavá cesta, takže letenka predstavuje rýchlejšie a pohodlnejšie riešenie.

Jednoduchý spôsob, ako si zakúpiť letenku Gruzínsko-Vardzia, je cez on-line cestovnú kanceláriu alebo priamo od leteckej spoločnosti. Ceny sa líšia v závislosti od mesiaca a dňa týždňa a dôrazne odporúčam, aby ste si kúpili letenku akejkoľvek spoločnosti vopred.

Vardzia je súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO, a nielenže sa môžete tešiť na nádherné prírodne scenérie a historické pamiatky, ale môžete sa tiež bohatnúť na kultúru gruzínskeho ľudu. V blízkosti monastiera sa nachádza aj množstvo kaviarní a reštaurácií, ktoré ponúkajú najlepšie jedlá a nápoje z miestnych prírodných zdrojov.

Takže, či už sa rozhodnete pre pohodlnú cestu letom, alebo radšej zvolíte cestovanie autom, Vardzia určite stojí za návštevu. To je miesto, kde môžete nájsť pokoj a oázu v zhone moderného sveta a prejsť sa po historickom mieste, ktoré sa stalo svedkom mnohých bojov a obchodov na tejto časti Európy.


Ubytovanie Gruzínsko Vardzia


Gruzínsko, krajina ležiaca v Kaukaze, je známa svojou bohatou históriou, rozmanitou kultúrou a ohromujúcimi prírodnými krásami. Jedno z najzaujímavejších miest v krajine je Vardzia, staroveký kláštor v pohorí Erusheti.

Vardzia je jedinečné miesto, ktoré navštívia nielen turisti, ale aj duchovní ležiaci v srdci histórie a dôvery vo viacerých náboženstvách. Toto miesto má zaujímavé dejiny, v minulosti bola zaradená do významných martýrologií. Počas invázie Mongolov v 13. storočí bol kláštor zničený a časti zničeného kláštora boli rekonštruované v priebehu storočia.

Ak by ste sa chceli na mieste ubytovať, mali by ste vziať do úvahy niekoľko možností. V okolí Vardzie sa nachádza mnoho apartmánov a hotelov, avšak ak máte radi zaujímavé skúsenosti, nezabudnite na možnosť nocovania v kláštore. Vardzia ponúka k dispozícii priestory pre takých turistov, ktorí chcú zažiť niečo iné než obyčajné ubytovanie.

Najlepším časom na návštevu Vardzii je jarné obdobie, keď sú dni čisté, poobedie jasné a príroda sa práve prebúdza. V blízkosti kláštora sa nachádza množstvo ďalších turistických atrakcií, ktoré vám ponúknu nezabudnuteľné zážitky v rámci tejto stredoeurópskej krajiny.

Vardzia, pohľad na odvahu a útočisko duchovných a tiež miesto, kde sa môžete ubytovať, aby ste sa mohli počas Vašej návštevy spojiť s históriou Gruzínska a nádhernou prírodou, ktorú táto krajina ponúka. Ak chcete vidieť Gruzínsko zo zaujímavého a historického uhla, Vardzia je skutočne miesto, ktoré by ste nemali prehliadnuť.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky