Objavte lety za najlepšie ceny

Ghana Lake Bosomtwe

Počasie Ghana Lake Bosomtwe


Ghana, krajina západnej Afriky ležiaca na pobreží Guinejského zálivu, má pestré a zaujímavé počasie. Lake Bosomtwe - kráterové jazero nachádzajúce sa v južnej časti krajiny, medzi mestečkami Kumasi a Mampong - je jedným z najzaujímavejších miest, kde možno sledovať množstvo rôznych klimatických javov.

Lake Bosomtwe je obklopený horami a svojou hladinu drží na výške 150 metrov nad morom. Zvýšená nadmorská výška spolu s blízkosťou rovníkového pásma spôsobuje, že v okolí jazera panuje tropické podnebie s teplotami rozsahom 22 - 28°C.

Zhruba od decembra do marca vládne v oblasti suché a teplé obdobie harmattan, počas ktorého vietor prinesie do oblasti suchý, prašný vzduch z Sahary. Harmattan môže mať výrazný vplyv na zdravie a vzhľad miestnych obyvateľov aj na turistov - suchý vzduch spôsobuje kožné problémy a reizy v očiach, prašný opar takisto bráni videniu a fotografovaniu. To však neznamená, že návštevníci by nemali zavítať k Lake Bosomtwe práve v tomto období - v suchom a príjemnom počasí môžu vidieť okolitú krajinu v plnej kráse a nádherné západy slnka nad jazerom.

Máj až október označujú obdobie dažďov, počas ktorého tu spadne až 2000 mm zrážok. Počas monzúnového obdobia môže dôjsť k povodniam a zosuvom pôdy, cesty sa zmenia na bahnové zákopy a otvorené priestranstvá sú náchylné na záplavy. Avšak aj napriek týmto nevýhodám sú monzúnové letá neobyčajne zelené, plné života a energie - rastliny kvitnú, fauna rozmanitá a jazero sa môže nabať do plných, aby sa vytvorilo pohľadové miesto nebývalých rozmerov.

V každom prípade je Lake Bosomtwe ľahko dostupný a zaujímavým miestom, ktoré stojí za návštevu. Počasie tu môže byť nepredvídateľné, avšak práve to dodáva miestu svoje čaro a rozmanitosť.


Ubytovanie Ghana Lake Bosomtwe


Ghana je fascinujúcou krajinou, ktorej bohatá kultúra a scenéria si získava srdcia mnohých turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest v Ghane je jazero Bosomtwe, ktoré sa nachádza v regióne Ashanti v južnej časti krajiny. Toto jazero je neodolateľnou atrakciou pre mnohých cestovateľov a turistov, ktorí hľadajú relaxáciu a oddych od hluku a ruchu veľkých miest.

Ubytovanie je pre turistov, ktorí sa rozhodli navštíviť jazero Bosomtwe, veľmi dôležité. K dispozícii sú rôzne možnosti ubytovania, ktoré zahrňujú hotely, penzióny, kempingy a ubytovacie zariadenia priamo na brehu jazera.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie na břehu jazera Bosomtwe, môžte sa rozhodnúť pre hotel Sunset Hotel, ktorý má terasu s nádherným výhľadom na jazero. Má k dispozícii klimatizované izby s balkónom, káblovou TV a súkromnou kúpeľňou. Môžete si zvoliť izby s výhľadom na jazero alebo na záhradu. Hotel má vlastný reštauráciu, v ktorej sa podávajú tradičné ghanské jedlá ako napríklad Banku alebo Fufu.

Na brehu jazera Bosomtwe sú tiež k dispozícii lacnejšie ubytovacie zariadenia ako penzióny, hostely a kempingy. Tieto ubytovacie zariadenia sú skvelou voľbou pre turistov, ktorí chcú zažiť autentickú ghanskú kultúru a relaxovať bez flámu turistov.

Jedným z najobľúbenejších ubytovacích zariadení na brehu jazera Bosomtwe je penzión Atraco Hotel. Penzión má príjemné izby s balkónom alebo terasou. Hostia penziónu môžu využívať spoločnú terasu s výhľadom na jazero a majú k dispozícii miestnu reštauráciu, kde sa podávajú miestne jedlá.

Ak hľadáte skutočne autentický zážitok, mali by ste si prenajať miestny domáci kemping, kde si môžete postaviť stan priamo na brehu jazera Bosomtwe. Tento druh ubytovania je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú skutočne zažiť miestnu kultúru a získajú úplne iný pohľad na život v Ghane.

Napriek tomu, pre aký typ ubytovania sa rozhodnete, je jazero Bosomtwe miestom, kde si každý návštevník zaručene nájde svoje miesto na relax, oddych a unikne od každodenného ruchu. Miestni ľudia sú veľmi priateľskí a ústretoví a ochotní ukázať turistom skutočnú krásu a kultúru Ghany. Tak neváhajte a pridajte sa k tým, ktorí už využili toto nezabudnuteľné miesto na úplný oddych.


Letenka Ghana Lake Bosomtwe


Ak hľadáte neobvyklé a fascinujúce miesta, ktoré by ste mohli navštíviť, určite by ste mali uvažovať o návšteve Gany a jej krásneho jazera Bosomtwe. Toto krásne jazero sa nachádza v južnej Ghane a môže byť pre vás skvelou predstavou pre dobrodružstvo.

Lake Bosomtwe je nádherné jazero, ktoré sa nachádza na území Ashanti v južnej Ghane. Má kruhový tvar a je obklopené hustou pralesom a kopcovitými oblasťami. Jazero je považované za sväté a má významné miesto v živote miestneho obyvateľstva.

Návšteva jazera Bosomtwe vám umožní objaviť nádherné scenérie, ktoré sú dostupné iba z vody. Môžete si prenajať loďku a plávať na jazere a užívať si krásu tohto miesta. Na břehu jazera sa skrývajú mnohé tajomné dedinky a miesta, ktoré sú zaujímavé pre turistov.

Je tu aj možnosť prechádzať sa po okolí jazera peši. Výhľad na jazero z týchto kopcov vám umožní vidieť celé jazero a celé majestátne okolie. Okolie jazera Bosomtwe je domovom množstva druhov vtákov a iných živočíchov.

Jedným z najväčších lákadiel jazera Bosomtwe je jeho historické a kultúrne zázemie. V miesty okolo jazera sa nachádza veľa starých posvätných stavieb a budov, ktoré sú už mnoho storočí svätými miestami pre miestnych obyvateľov.

Ak sa rozhodnete navštíviť južnú Ghane a jazero Bosomtwe, nezabudnite si kúpiť letenku. Existuje mnoho možností letov do Gany, ktoré vám umožnia cestovať do tejto krásnej krajiny rýchlo a pohodlne. Čas strávený v Gane a na jazere Bosomtwe vám určite zostane dlho v pamäti a bude nezabudnuteľným zážitkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Lake Bosomtwe


Otázky:

1. Kde sa nachádza jazero Bosomtwe?
2. Akú veľkosť má jazero Bosomtwe?
3. Akým spôsobom sa dá dostať k jazeru Bosomtwe?
4. Môžeme sa kúpať v jazere Bosomtwe?
5. Aké ryby možno chytiť v jazere Bosomtwe?
6. Sú na jazere Bosomtwe dostupné vodné športy?
7. Aká je história jazera Bosomtwe?
8. Existujú nejaké miestne legendy o jazere Bosomtwe?
9. Aké sú najlepšie iné miesta na návštevu okolo jazera Bosomtwe?
10. Kedy je najlepší čas na návštevu jazera Bosomtwe?

Odpovede:

1. Jazero Bosomtwe sa nachádza v Gane.
2. Jazero má priemer približne 8 km.
3. K jazeru je možné sa dostať z Kumasi autom alebo taxíkom.
4. Áno, kúpanie v jazere Bosomtwe je povolené.
5. V jazere Bosomtwe môžete chytiť kaprovité ryby a cichlidy.
6. Vodné športy nie sú veľmi rozvinuté, ale sú možné menej intenzívne aktivity ako kajakárske výlety.
7. Jazero Bosomtwe je kráterové jazero a o jeho vzniku sa špekuluje.
8. Jedna miestna legenda hovorí o tom, že keď sa na jazere zjaví rytmus bubien, znamená to, že sa niekto blíži k smrti alebo je nejaký dôležitý doga.
9. Kumasi, Kintampo vodopády a Boabeng-Fiema opice sú populárne turistické atrakcie v blízkosti jazera Bosomtwe.
10. Najlepší čas na návštevu jazera Bosomtwe je od decembra do marca, keď je suchšie počasie a zvyšuje sa tak možnosť na lepší výhľad na okolitú krajinu.


Dovolenka Ghana Lake Bosomtwe


Ghana je africká krajina, ktorá ponúka rôzne turistické atrakcie. Medzi nimi patrí aj jazerová oblasť v kraji Ashanti. Najväčší z jazier je nádherné jazero Bosomtwe.

Jazero Bosomtwe je krásne horské jazero, ktoré sa nachádza zhruba 30 km juhozápadne od mesta Kumasi. Rozmerovo patrí medzi menšie jazerá, lebo má približne 8 km na dĺžku a 2 km na šírku. Jazero vzniklo v impaktnom kráteru, ktorý bol vytvorený pred 1,07 miliónmi rokov. Z tohto dôvodu sa nachádza na veľmi zaujímavej miestnej pôde a sú tu veľmi zaujímavé minerály, ktoré boli objavené a používané v minulosti.

Z hĺbkovej stavby jazera vyplýva, že Bosomtwe je tzv. oligotrofné jazero – teda veľmi málo výživné jazero. Vodstvo v jazere Bosomtwe je mimoriadne čisté, preto sú podielané na tom okolité hory, ktoré pôsobia ako prírodný filter pre vodu. V dôsledku toho nie sú v jazere mnohé druhy rýb a prevažujú tu endemické druhy. Môžete vidieť napríklad Striped squeakers alebo Fairy cichlid. Pre tých, ktorí sa radi hrávajú vo vode, jazero Bosomtwe ponúka tiež skvosty, napríklad plávanie alebo lovenie rýb. Existujú tu aj jednoduchšie vodné športy ako napríklad šnorchlovanie.

Okrem vodných atrakcií ponúka jazero aj mnoho možností turistických výletov. Okolo jazera je možné absolvovať krásnu prechádzku, ktorá vám pomôže užiť si nádhernú krajinu. Okolie jazera je veľmi exotické, plné rastlinnej a zvieracej fauny. Väčšina turistov navštívi miestnu oblasť na niekoľko dní a využije možnosti, ktoré ponúka mesto Kumasi s jeho výnimočnými trhmi a pamiatkami.

Okrem nezvyčajnej krajiny ponúka jazero Bosomtwe aj rôzne druhy ubytovania. Turisti môžu zvoliť lacné hostely, kempy alebo si prenajať zariadenie. Pre tých, ktorí hľadajú luxus, je tu niekoľko špičkových hotelov, ktoré ponúkajú úplnú relaxáciu.

Je to ideálne miesto pre turistov, ktorí hľadajú pokoj a klud. Okolité hory a jazerá sú nielen krásnym miestom pre turistiku, ale aj miestom, kde si môžete stráviť nezabudnuteľné chvíle počas svojej dovolenky. Vzhľadom na to, že jazero Bosomtwe je v pohodlnej vzdialenosti od Kumasi, je to skvelé miesto na dovolenku aj pre tých, ktorí cestujú po celom Gane.

Vyskúšajte si preto dovolenku okolo jazera Bosomtwe a uvidíte, že vám táto nádherná jazerová oblasť ponúkne mnoho nezabudnuteľných zážitkov.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky