Objavte lety za najlepšie ceny

Francúzsko Saint-Malo

Počasie Francúzsko Saint-Malo


Saint-Malo, považovaný ako jedno z najkrajších miest Bretónska v západnej Francúzsku, je populárne turistické stredisko celoročne. Toto mesto, ktoré bolo kedysi pirátskym prístavom, je plné histórie, krásnej architektúry a niektorých z najlepších pláží v Bretónsku.

Počasie v Saint-Malo sa mení v závislosti na ročnom období, pričom najlepší čas na návštevu tohto mesta je v lete. Letné počasie v Saint-Malo je veľmi priaznivé a príjemné, s teplotami od približne 20 až 25 stupňov Celzia. Zvyčajne sú dni slnečné a jasné, s niekoľkými zrážkami v priebehu mesiaca.

Jeseň je pre Saint-Malo obdobím množstva dažďov a zrážok, s teplotami medzi 10 až 15 stupňov Celzia. Ak sa však zabičujete na prechádzky po pláži, nebudete sklamaní, keďže väčšina z nich má práve v tomto ročnom období málo návštevníkov.

Zima v Saint-Malo je obdobím, kedy teploty klesajú na asi 5 stupňov Celzia, s občasnými silnými dažďami a silným vetrom. Mesto sa však stále zdá byť krásne vo svetle sviečok a kozubov v reštauráciách a kaviarňach.

Jarné počasie v Saint-Malo je o niečo teplejšie ako zima, pričom teploty sa pohybujú medzi 12 a 18 stupňami Celzia. V tomto období sa mesto prebúdza k životu a po turistickom zimnom výpadku pulzuje opäť novými hostmi a atrakciami.

Nie je pochýb, že Saint-Malo je klenotom juhu Francúzska a bol by to perfektný cieľ na určitú dovolenku. Preto, ak plánujete cestu do Bretónska, nezabudnite zvážiť počasie, ktoré je zvyčajne návykové a priaznivé pre turistov celoročne.


Dovolenka Francúzsko Saint-Malo


Saint-Malo: Tajuplná a kúzelná dovolenka v Bretónsku

Ak hľadáte neuveriteľne krásne miesto na dovolenku, Saint-Malo v Bretónsku je ideálnou voľbou. Toto maľovaniebné pobřežie Francúzskej riviéry, ktoré spája koloritné ulice plné historických pamiatok, lukratívnych trhov a pláží, bude pre vás ako stvorené na nezabudnuteľnú dovolenku.

Saint-Malo je malé, opevnené, stredoveké mesto ležiace na brehu Atlantického oceánu. Jeho karo navonok môže pôsobiť ponurým dojmom tajomna a záhady, avšak keď sa pridáte k davu ľudí, zistíte, že vlastne je to miesto plné života a zábavy.

Pri prechádzaní ulicami mesta si nenechajte ujsť návštevu katedrály Sv. Vincenta, l’Eglise Saint-Jean-Baptiste alebo zámockú vežu Porte Saint-Thomas. K dispozícii sú tu aj množstvo pivníc, kde si môžete vychutnávať tradičný bretonský jedlo a pivo.

Okolo Saint-Malo sa nachádza množstvo atrakcií a zaujímavých miest. Vhodným miestom na príjemný výlet bude prírodný park Bretonská zátoka alebo Cap Frehel, majestátny krajinný múzeum v Bretónsku. Ak máte radi vodu, navštívte labuť Palace Grand Aquarium, ktorý patrí medzi najväčšie akváriá v Európe.

Pre tých, ktorí sa radi opaľujú a plánujú dovolenku s relaxom na pláži, Saint-Malo je ideálny výlet i pre nich. Na plážach Cabourg, La Baule alebo Deauville môžete užívať slnečné lúče a morské vlny po celý deň. Najlepšie časy na plážiach sú zvyčajne od mája do septembra.

Miesto na ubytovanie v Saint-Malo je možné zohnať tradične cez hotelové reťazce, sektory, apartmány alebo tiež cez ubytovanie u miestnych Airbnb hostí. Počas leta býva zvyčajne vyššia návštevnosť, takže zarezervujte si ubytovanie vopred.

Celkovo Saint-Malo patrí medzi najkrajšie a najúžasnejšie miesta na dovolenku v Bretónsku. Ak sa rozhodnete stráviť svoj voľný čas v tomto kúzelnom meste, máte istotu, že nebudete ľutovať ničoho. Prežijete si príjemnú a nezabudnuteľnú dovolenku vo Francúzsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Saint-Malo


1. Aké je počasie v Saint-Malo v lete?
Odpoveď: V lete je v Saint-Malo teplé počasie s priemernou teplotou okolo 20°C a občasnými dažďami.

2. Ako sa dostať do Saint-Malo z letiska v Rennes?
Odpoveď: Možno sa dostať do Saint-Malo z letiska v Rennes vlakom, autobusom alebo taxíkom.

3. Kde sa nachádza najlepšie miesto na fotografovanie Saint-Malo?
Odpoveď: Najlepšie miesto na fotografovanie Saint-Malo je zo západnej spanilej veže, ktorá ponúka výhľad na celé mesto a okolie.

4. Aké sú najlepšie pláže v Saint-Malo?
Odpoveď: Najlepšími plážami v Saint-Malo sú Plage du Sillon, Plage de Bon Secours a Plage de l'Eventail.

5. Koľko stojí vstup na hrad v Saint-Malo?
Odpoveď: Vstup na hrad v Saint-Malo stojí približne €7 pre dospelých a €4 pre deti.

6. Kde si môžem v Saint-Malo najlepšie pochutnať na morskej strave?
Odpoveď: V Saint-Malo môžete skúsiť najlepšiu morskú kuchyňu v reštauráciách Le Bistrot du Roy, La Belle Epoque, Le Chalut a La Brasserie du Sillon.

7. Aké je oslavy v Saint-Malo počas leta?
Odpoveď: Počas letných mesiacov sa v Saint-Malo koná množstvo festivalov, ako napríklad Festival Etonnants Voyageurs a Festival La Route du Rock.

8. Kde sa dá kúpať v Saint-Malo?
Odpoveď: Kúpať sa dá v Saint-Malo na pláži Plage du Sillon, Plage de Bon Secours a Plage de l'Eventail.

9. Kde sa dá najlepšie nakupovať v Saint-Malo?
Odpoveď: Najlepšie miesto na nakupovanie v Saint-Malo je na Rue de l'Orme, kde sa nachádza množstvo obchodov a butikov.

10. Aké aktivity ponúka Saint-Malo pre rodiny s deťmi?
Odpoveď: V Saint-Malo sa môžete s deťmi vybrať na výlet na pláže, navštíviť akvárium, pevnosť a múzeá alebo sa vydať na cykloturistiku po okolí.


Letenka Francúzsko Saint-Malo


Saint-Malo je francúzska destinácia plná histórie, kultúry a nádherného pobrežia Atlantiku. Ak plánujete navštíviť tento miestny revír, musíte si zabezpečiť letenku do Francúzska, a najlepšie priamo do Saint-Malo.

Jediným priamym letom do Saint-Malo je z Londýna, no existuje množstvo alternatív. Záleží len od vás, akou formou cestovania si vyberiete.

Najlepšie letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú letenky do Saint-Malo, sú Air France, British Airways a Ryanair. V závislosti od ázijských destinácií ponúka aj spoločnosť Cathay Pacific priame lety do Saint-Malo.

Základné ceny leteniek do Francúzska sa pohybujú od 150-250 € v závislosti na období, kedy budete letieť. Najlepším ročným obdobím pre lety do Saint-Malo je letná sezóna, od júna do septembra. V tomto období si však musíte počuť s vysokou turistickou sezónou a prípadne si plánovať vaše plány vopred.

Mimoriadne výhodná je nákup letenky minimálne dva mesiace pred odletom. Týmto dokážete ušetriť až 23%. Cena leteniek môže byť vysoká aj v prípade krátkeho vopred naplánovaného letu. Pokiaľ sa rozhodnete letieť s jednou z leteckých spoločností Air France, British Airways alebo Ryanair, môžete získať veľké zľavy spolu s rezerváciou hotelových ubytovaní v Saint-Malo.

Po prílete sa môžete rozhodnúť pre transfer, ktorý vás privezie priamo k ubytovaniu, alebo si vypožičať auto. Väčšina miestnych autobusov a taxíkov sú k dispozícii na letisku, takže nemusíte mať obavy z hľadania prepravy v poslednej chvíli.

Podľa toho, ako sa rozhodnete letieť a nastaviť si vaše cestovné plány, môžete ušetriť veľa peňazí a užite si nádherné dovolenky v Saint-Malo. Táto destinácia ponúka veľa možností zábavy a kultúry, takže si môžete byť istí, že vaša dovolenka bude jedinečným zážitkom.


Ubytovanie Francúzsko Saint-Malo


Francúzska krajina je plná krásnych miest pre turistov. Jedným z nich je Saint-Malo, ktoré je zaujímavým miestom pre milovníkov histórie aj plážových hier. Ak sa rozhodnete navštíviť toto mesto, určite budete potrebovať ubytovanie.

Dobrým miestom na ubytovanie v Saint-Malo môže byť niektorý z hotelov priamo na pobreží. Väčšina hotelov ponúka úžasný výhľad na more a tiež krásne západy slnka, ktoré môžete sledovať z balkóna alebo terasy. Medzi tieto hotely patrí napríklad Les Charmettes, ktorý má možno trochu jednoduchšie priestory, ale zato sa môžete tešiť z priameho výhľadu na pláž. Ak hľadáte viac luxusu, potom si môžete vybrať z hotela Grand Hôtel des Thermes alebo Le Nouveau Monde, ktoré sú plné zariadení ako spa, bazén, posilňovňa, reštaurácia a ďalšie.

Ak by ste chceli zažiť skutočnú atmosféru mesta a to v kombinácii s romantikou, potom budete vyzerať po ubytovaní v centre mesta. V meste Saint-Malo sa nachádza mnoho krásnych ulíc a historických budov, a tak si môžete zájsť na prechádzku, než sa vyberiete na pláž. Napríklad, môžete si vybrať z hotelov, ako sú Hotel de France a Hotel Cartier, ktoré sa nachádzajú v časti mesta s názvom Intra-Muros alebo môžete si vybrať z ponuky viacerých apartmánových domov, ktoré ponúkajú rôzne typy apartmánov vo všetkých veľkostiach a cenách.

Mierny rozpočet a niekedy aj potrebu reštauráciu v mieste, kde sa budete ubytovávať, predstavuje ubytovanie v motely. Ubytovanie v motely môže byť riešením pri cestovaní s väčšími skupinami alebo veľkou rodinou. V Saint-Malo si môžete vybrať z ponuky rôznych motelov na okraji mesta alebo môžete zvoliť niektorý z trochu ďalej od mesta, ako napríklad Hotel Campanile, ktorý sa nachádza v blízkosti nákupného centra a je asi 10 minút jazdy autom od centra mesta.

Všetky uvedené typy hotelov sú vhodné pre rôzne druhy návštevníkov hlavne preto, že Saint-Malo ako každé mesto má svoje unikátne momenty a čaro. Je to preto dôležité, aby ste si za Vašu návštevu vybrali ubytovanie, ktoré bude zodpovedať Vašim potrebám a očakávaniam.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky