Objavte lety za najlepšie ceny

Francúzsko Calais

Letenka Francúzsko Calais


Letenka Francúzsko Calais – cesta do jedného z najmalebnejších miest Francúzska

Calais je malé prímorské mesto nachádzajúce sa na severozápade Francúzska, v departemente Pas-de-Calais. Mesto nadväzuje na Britániu cez úžinu Calais, kde sa nachádza aj najkratšia spojnica Británie s kontinentálnou Európou vďaka kanálovému tunelu, ktorý spojil Francúzsko s Veľkou Britániou.

Ak sa chystáte navštíviť Francúzsko, určite nevynechajte návštevu tohto jedinečného mesta. Letenka z Bratislavy na letisko v Calais je jednou z možností, ako sa tam dostať.

Okrem toho, že je Calais jedným z najväčších prístavov v Európe, ponúka aj pestrú históriu, krásne pláže a skvelé obchody.

História mesta siaha až do rímskych čias, keď sa tu nachádzal významný prístav. V stredoveku Calais bojoval proti Angličanom a stal sa symbolom francúzskej obrany. Mnohé históriou preniknuté pamiatky dotvárajú nezabudnuteľnú atmosféru mesta.

Calais je zároveň najjužnejším francúzskym miestom na pobreží Lamanšského prielivu, kde sa nachádzajú jedinečné piesočné pláže. V letných mesiacoch sa tieto pláže stávajú oblúbeným miestom pre turistov.

Okrem bohatstva histórie a prírodných krás, Calais ponúka aj exkluzívne obchody. Nachádza sa tu najväčší nákupný komplex v západnej Európe – Cité Europe. Milovníci luxusu sa tu určite nájdu v sieti obchodov a predajní.

Letenka z Bratislavy na letisko v Calais vás zavedie do jedného z najkrajších kútov Francúzska, kde sa rozhodne nenudíte. Krása mesta, bohatá história, úchvatné pláže a nakupovanie, to všetko si v Calais prídete na svoje.

Takže ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť a zároveň si dopriať niečo netradičné, letenku na Calais určite odporúčame vyskúšať.


Ubytovanie Francúzsko Calais


Calais je známe francúzske mestečko v departemente Pas-de-Calais, ktoré sa nachádza na brehu Lamanšského prielivu. Je to dôležité miesto nielen pre turistov, ale aj pre obchod a dopravu. Ak sem prichádzate prvýkrát a hľadáte ideálne miesto na ubytovanie, máte na výber mnoho možností.

Väčšina ubytovania v Calais sa nachádza v blízkosti námestia Charles de Gaulle, kde je väčšina reštaurácií, kaviarní a obchodov s potravinami. Okolie tohto námestia je najlepším miestom na nájdenie hotela alebo penziónu. Preľudnenie mesta a jeho významne miesto v obchodnej sieti ho robia drahým miestom na ubytovanie. YHA Calais, ô bois dormant a Ibis Calais Centre sú najsľubnejšie možnosti.

Ak sa vám nepáči vysoká cena v centrálnom meste, máte na výber lacnejšie ubytovanie vo väčšine hotelov a penziónov v blízkosti mesta. Lokalita Sangatte je ďalším vhodným miestom na ubytovanie a je známe svojou blízkosťou k najrozmanitejším aktívnym atrakciám, ktoré Calais ponúka. Ak máte radi plážový život, potom v Sangatte si užijete každý deň. Campanile Calais, Kyriad Calais sud, L'Holiday Inn a L'Hôtel Particulier Richelieu sú najlepšou voľbou.

Najlepším typom ubytovania je však apartmán. Ponúkajú oveľa viac súkromia a pohodlia, ako na hoteli, a sú ideálnou voľbou pre rodiny alebo pre tých, ktorí hľadajú nevyhnutnú a možno aj intímnejšiu atmosféru. Okolie pláže a prístavu je miestom na nájdenie úžasných apartmánov, ktoré ponúkajú nezabudnuteľné výhľady a sú vhodné pre tých, ktorí sa radi prechádzajú po meste. Najlepšie miesta na ubytovanie v apartmáne sú Ceperou Residence, Ferme Du Beau Marais a Appartements Calais Centre Ville.

V Calais nájdete prevažne luxusné hotely, ktoré sú určené pre turistov. Ak je váš rozpočet nízky, odporúčame skôr ubytovanie v penzióne alebo apartmáne, ktoré vám poskytnú rovnaké pohodlie, ako hotel. Vzhľadom na to, že Calais je celkom malebné, výhodou by mohlo byť byť pri hľadaní ubytovania čo najskorší. Rezervácia vopred by mohla byť výhodná a zabezpečiť vám miesto na ubytovanie vo vašich vytúžených miestach, predtým než ich zaberie niekto iný.

Calais je krásne francúzske mesto s mnoho ubytovacími možnosťami pre turistov. Vybrať si môžete zhotela, penziónu alebo apartmánu, kde nájdete súkromie a pohodlie. V blízkosti centra mesta nájdete najlepšie hotely a penzióny s najlepšími cenami a pohodlným prístupom k mestskej infraštruktúre. Ak ste plážovým mágrom, určite si vyberte ubytovanie v okolí pláže a prístavu. Navštívte Calais a užite si nezabudnuteľnú dovolenku!


Dovolenka Francúzsko Calais


Francúzsko je známe svojou romantikou, historickým odkazom a najlepším vínom, ktoré možno nájsť na svete. Ak plánujete dovolenku, Francúzsko by nemalo chýbať na vašom zozname miest, ktoré chcete navštíviť. Jedným z miest na severe Francúzska, ktoré by ste určite mali vidieť, je mesto Calais.

Calais je malé prímorské mesto, ktoré sa nachádza na francúzskom pobreží a je vzdialené len 35 kilometrov od Británie. Mesto bolo v minulosti strategickým bodom na ochranu francúzskej krajiny pred útokom z Británie a je preto známe svojou historickou hodnotou. Calais bol tiež významný pre námornú prepravu tovarov a toto miesto sa stalo významnou obchodnou bránou medzi Francúzskom a Britániou.

Mesto má množstvo atrakcií, ktoré môžete navštíviť. Jednou z najznámejších je Cap Blanc Nez. Toto miesto ponúka krásne výhľady na pobrežie a je ideálne pre turistov, ktorí hľadajú tie najlepšie fotografické príležitosti. Okrem toho je toto miesto ideálne pre turistov, ktorí sa chcú vyjsť na prechádzku a užívať si čerstvý vzduch.

Po prechádzke si môžete vychutnať tie najlepšie francúzske jedlá, ktoré sú v Calais k dispozícii. Francúzska kuchyňa je známa svojimi chutnými dezertmi a úžasnými syrmi. Skúste si teda na miestach ako La Tour du Lait, Le Bistrot de la Plage alebo Chez Jules objednať niektoré z najlepších jedál, ktoré francúzska kuchyňa ponúka.

Calais má tiež množstvo obchodov, ktoré ponúkajú rôzne atrakcie pre nákupy. Môžete tu nájsť obchody so suvenírmi, ktoré ponúkajú rôzne predmety, svoje oblečenie počas pobytu si môžete nákupom doplniť v obchodoch ako Auchan, Carrefour alebo Decathlon, alebo navštíviť aleinté obchody ako La Cité Europe alebo le Grand Large.

Ak máte radi históriu a kultúru, v Calais nájdete množstvo múzeí a historických pamiatok, ktoré môžete navštíviť. Medzi tie najzaujímavejšie patria Calais Lace Museum, kde si môžete prezrieť krajky, ktoré sú známe v celom svete, alebo Calais Fine Arts Museum, ktoré ponúka obrazy a sochárstvo od popredných francúzskych umelcov.

Ak si chcete užiť dovolenku na plnom pohárikove, potom Calais je miesto pre vás. Ide o malé mesto, ktoré vám ponúka krásne prírodné scenérie a možnosť užívať si francúzsku kuchyňu a nakupy. Pokiaľ máte radi históriu a kultúru, v Calais nájdete množstvo múzeí a historických pamiatok. Preto, ak plánujete dovolenku, neváhajte a vyberte si Calais ako miesto, ktoré určite musíte navštíviť.


Počasie Francúzsko Calais


Calais je mesto na pobreží Severného mora v severnej Francúzsku a je známe svojimi plážami, nákupnými centrami a históriou ako miesto s dôležitým strategickým významom počas vojen.

Počasie v Calais je ovplyvnené blízkosťou Severného mora a chladnejším klimatickým podnebím. Teploty v zime sa zvyčajne pohybujú okolo 5 ° C a v lete sú teploty zvyčajne okolo 20 ° C. Calais má vysokú mieru zrážok počas celého roka, s daždivou sezónou od októbra do februára.

V zime sa Calais často zahalí do hmly a dymu, čo spôsobuje obmedzenú viditeľnosť a zvyšuje nebezpečenstvo na cestách, najmä pri jazde na diaľniciach. V lete je Calais miestom s miernymi teplotami, no mohou viesť k niektorým teplotným extrémom, keďže zrážky môžu byť silné a mohli by zasiahnuť miesto okolo kanála La Manche, kde Calais leží.

Najlepším obdobím pre návštevu Calais je skôr jeseň a jar, keď sú teploty miernymi a turisti sú menej zahltení ako v lete, keď je Calais veľmi obľúbeným letoviskom a nákupným centrom.

Celkovo, počasie v Calais sa môže považovať za mierna a so stálymi dažďami. Pre tých, ktorí plánujú cestu, bola by správnou voľbou nosiť si s sebou vhodné oblečenie, ktoré bude schopné ochrániť ich pred vetrom a zrážkami, aj keď môžu knižky a turistické mapy byť poškodené pre vodu. Napriek tomuto, Calais stále ponúka skvelé scenérie a turistické atrakcie, ktoré by sa určite mali navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Calais


1) Aké je najlepšie spôsob, ako sa dostať z Calais do Paríža?
Odpoveď: Najlepším spôsobom je cestovať vlakom. Existujú časté spoje medzi Calais a Parížom a cesta trvá približne 2 hodiny.

2) Koľko stojí vstup do múzea v Calais?
Odpoveď: Vstup do múzea v Calais zvyčajne stojí okolo 10 eur pre dospelých. Znížená cena sa zvyčajne ponúka pre deti a študentov.

3) Kde sa nachádza najlepšie miesto na nákupy v Calais?
Odpoveď: Calais je známy svojimi nákupnými zónami a najlepšie miesto na nákupy je v oblasti Cité Europe. Tu nájdete množstvo obchodov a obchodných centier.

4) Je potrebné mať pre pobyt v Calais nejaké špeciálne víza alebo doklady?
Odpoveď: Väčšina turistov nemusí mať pre pobyt v Calais špeciálne víza alebo doklady. Avšak, v prípade neistoty, odporúča sa kontaktovať príslušnú konzulárnu službu.

5) Aké sú najlepšie miesta na prehliadku v Calais?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na prehliadku v Calais sú múzeum Lace, maják Calais a pevnosť Calais. Okrem toho, mnoho turistov sa rozhodne pre prechádzku po historickom centre mesta.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky