Objavte lety za najlepšie ceny

Fínsko Kuusamo

Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Kuusamo


1. Aké je počasie v Kuusame v lete?
V lete je v Kuusame veľmi príjemne s teplotami vo vyšších číslach, často sa vyskytujú dažde a hmla.

2. Koľko kilometrov je Kuusamasta do Laponska?
Z Kuusama do Laponska je to približne 300 kilometrov, cesta trvá asi štyri a pol hodiny.

3. Aké typy ubytovania sú k dispozícii v Kuusame?
V Kuusame sa nachádza veľké množstvo hotelov, apartmánov, penziónov a chát.

4. Je v Kuusame zakázané fajčiť?
Zákaz fajčenia existuje v práci, reštauráciách, baroch a ostatných verejných miestach.

5. Sú v Kuusame k dispozícii zdravotné zariadenia?
V meste sa nachádza viacero zdravotných stredísk, klinik a nemocníc.

6. Aké sú možnosti na parkovanie v Kuusame?
V Kuusame je k dispozícii veľa platených aj neplatených parkovísk.

7. Aké aktivity sa v Kuusame ponúkajú?
Návštevníci môžu vyskúšať rybárčenie, turistiku, lyžovanie, sánkovanie, psí záprah a ďalšie outdoorové aktivity.

8. Ako sa dostať do Kuusame z Helsínkieho letiska?
Možnosti sú autobus, vlak a autom. Cesta trvá približne 10 hodín.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Kuusame?
Najlepšie obdobie na návštevu mesta je zima a jar, keď sa objavia nové skutočnosti na lyžiarskych a sídliskových oblastiach.

10. Aký je priemerný životný náklad v Kuusame?
Životný náklad v Kuusame závisí od toho, aký druh životného štýlu sa rozhodnete viesť. Je oveľa jednoduchšie viesť skromnejší štýl života ako v niektorých ďalších oblastiach Fínska.


Dovolenka Fínsko Kuusamo


Fínsko patrí medzi obľúbené turistické destinácie v Európe. Jeho krásne prírodné scenérie, čisté jazera a priateľskí ľudia robia z tejto krajiny ideálnu dovolenkovú destináciu.

Ak hľadáte miesto na oddych v prírode, Kuusamo v severnej Fínsku je neodolateľná voľba. Tento prímorský a lesnatý región ponúka nekonečné možnosti na aktívnu dovolenku.

Jazda na saních ťahaných psami patrí medzi populárne aktivity, ktoré si môžete vyskúšať v Kuusame. Je to skvelý spôsob, ako preniknúť hlboko do prírody a zažiť neopakovateľnú adrenalinovú skúsenosť. Pre tých, ktorí sa nechcú báť chladu, je tam tiež možnosť polárneho kúpeľa.

Lyžiarske stredisko Rukatunturi patrí medzi najlepšie v celej Európe a je privilegované pre neobmedzené lyžovanie na svahu s výhľadom na severne položený oblohu. V lete sa tu nachádza obrovský park so zážitkami, ktorý je súčasťou mnohých cyklistických, turistických a vodných aktivít.

Ak máte radi rybolov, Kuusamo je doslova rajom pre rybárov. Je tu celý rad jazier, ktoré sú domovom obrovských lososov, polievok a pstruhov. Tieto ryby sú také chutné, že môžete jednoducho zostaviť svoj vlastný pokrm.

V Kuusamo je veľa historických pamiatok, vrátane múzeí a pamätníkov. Môžete navštíviť napríklad múzeum Biegga, ktoré sa nachádza v parku Ruka. Tento park tiež funguje ako súkromná výcviková oblasť pre lyžovanie, snowboard a jazdu na sanoch.

Fínsko Kuusamo je skvelou destináciou pre tých, ktorí hľadajú unikátny dovolenkový zážitok v prírode. Elegantné hotely, kvalitné ubytovacie zariadenia, bohaté poľnohospodárske, kulinárske a životné prostredie však zaručujú skvelý pobyt, ktorý si spomeniete ešte dlhé roky.


Ubytovanie Fínsko Kuusamo


Fínsko je krajina s nádhernou prírodou a čistým vzduchom. Nachádza sa tu množstvo destinácií, ktoré stojí za to navštíviť. Jednou z týchto destinácií je i mestečko Kuusamo, ktoré sa nachádza v severnej časti Fínska.

Ubytovanie v Kuusame je zabezpečené v množstve hotelov, penziónov a apartmánov. Existuje tu aj možnosť ubytovania v súkromi, čo môže byť pre mnohých turistov zaujímavou alternatívou. Turistická sezóna v Kuusame začína v lete, keď si turisti užívajú turistiku, rybolov a iné outdoorové aktivity. V zime je tu obľúbené lyžovanie a snowboarding.

Jedným z najobľúbenejších miest na ubytovanie v Kuusamo je Ruka. Ide o najväčšie lyžiarske stredisko v tejto oblasti a ich hotely sú veľmi pohodlné a ponúkajú vynikajúce služby. Ak hľadáte niečo príjemné a útulné, určite sa oplatí zistiť viac o možnostiach súkromného ubytovania. Mnoho domov tu ponúka izby alebo apartmány pre hostí, ktoré často sú oveľa lacnejšie ako hotely.

Ak si chcete vychutnať typickú fínsku atmosféru, môžete sa ubytovať v tradičnej fínskej chatke. Tie sa často nachádzajú na samote alebo v blízkosti lesa a ponúkajú nádherný pohľad na okolitú prírodu. Tieto chatky majú všetky potrebné zariadenia pre hostí a sú veľmi pohodlné a útulné. Ak hľadáte niečo jednoduchšie pre svoje ubytovanie v Kuusamo, môžete sa rozhodnúť pre kempovanie.

Celkovo vzaté, Kuusamo poskytuje množstvo možností pre ubytovanie pre svojich hostí. Od luxusných hotelov až po jednoduché chatky, tu si každý nájde to svoje. S jeho nádhernou prírodou, tichými lesmi a upokojujúcim jazerom je Kuusamo jedna z najkrajších miest na ubytovanie v Fínsku. Ak ste plánovali cestu do tejto oblasti, určite neváhajte a vyberte si to správne ubytovanie pre svoju dovolenku.


Počasie Fínsko Kuusamo


Fínsko Kuusamo je mesto nachádzajúce sa na severe Fínska, ktoré je známe svojou krásnou prírodou a množstvom zimných aktivít. Počasie v Kuusamo je typické pre severskú oblasť Fínska, a preto sa v ňom stretávajú extrémne teploty a množstvo snehu.

Zima v Kuusamo trvá približne od novembra do marca. Počas týchto mesiacov sa teploty pohybujú od -10 °C do -30 °C. Preto je potrebné sa obliekať v teplých vrstvách a nosiť ochranné oblečenie.

Väčšina zimných aktivít sa uskutočňuje počas tohto obdobia, ako napríklad: lyžovanie, snowboarding, skialpinizmus, bežecké lyžovanie a husacie preteky. Celé mesto sa mení na zimný raj, ktorý neopakovateľný zážitok zaručí.

Jar v Kuusamo prichádza približne v apríli a trvá do mája. Teploty sa v tomto období pohybujú od -5 °C do 10 °C. Príroda sa postupne prebúdza a mesto zažíva najkrásnejšie obdobie roka. Jar je časom, kedy sa vytvárajú rieky z roztopeného snehu a turisti majú možnosť šnorchlovať v ľadovej vode.

Leto v Kuusamo prichádza približne v júni a trvá do augusta. Teploty sa v tomto období pohybujú od 10 °C do 25 °C. Miestne jazerá sú ideálne na kúpanie a turistika je v plnom prúde. Pohoria, lesy a rieky ponúkajú zaujímavé trasy a určite sa nenudí.

Jeseň v Kuusamo je obdobie od začiatku septembra do konca októbra. Teploty sa v tomto období pohybujú od 0 °C do 10 °C. Farby prírody sa menia a strmé kopce ponúkajú úžasné pohľady na rôzne odtiene červenej a zlatej. Jeseň je ideálnym obdobím na štvorkolky a lov na lesné zvieratá.

Kuusamo je prekrásne a pôsobivé miesto každý rok, aj keď počasie v každom období roka prinesie iný zážitok a jedinečný zážitok. Ak hľadáte miesto plné prírodných krás, zaujímavých aktivít a neopakovateľných zážitkov, určite navštívte Fínsko Kuusamo.


Letenka Fínsko Kuusamo


Fínsko Kuusamo - napriek tomu, že ide o menej známe letovisko v Fínsku, ponúka svojim návštevníkom neuveriteľný zážitok z prírody a množstvo možností pre aktívny oddych. Ak sa chystáte na dovolenku plnú dobrodružstiev a zážitkov, určite si naplánujte návštevu tohto kúzelného miesta.

Letenka do Kuusama je možné zakúpiť so zľavou už niekoľko mesiacov vopred, čo vám zaručí ušetrenie peňazí a získanie lepších miest pre lepší výhľad počas letu. Napriek tomu, že sa tento región nachádza v neďalekej blízkosti arktickej kruhovky, cesta do Kuusama je bezpečná a pohodlná. Letisko Kuusamo-Ruka leží len niekoľko kilometrov od mesta Kuusamo a samotné cesty budú ozdobou vášho výletu.

Hneď po príchode do Kuusama si určite nenechajte ujsť návštevu národného parku Oulanka, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta. Tento nádherný park ponúka turistom najlepší zážitok z prírody s množstvom nádherných vodopádov, jazier a riek. V zimnom období sa park mení na stredisko zimných športov, kde si môžete užiť zjazdové lyžovanie, korčuľovanie alebo prechádzky na snežniciach.

Ak hľadáte aktívne dobrodružstvá, skúste lyžovať na nedotknutej trse, ktorá sa nachádza v okolí regiónu Ruka. Toto skutočne je jedno z najlepších miest na celom svete, kde sa dá lyžovať. Nie je to len zábavná zábava, ale aj nezabudnuteľný zážitok z prírody, kde sa budete môcť kochať krásou zimnej scenérie.

Kuusamo je tiež miestom vhodným pre dlhšiu dovolenku. Okrem národného parku Oulanka si môžete vychutnať aj návštevu miestnych múzeí, pamätihodností a tradičných fínskych dediniek. Odbornejšie zameraní turisti si môžu pozrieť aj miestne geologické zábery a druhohorné skaly.

V prípade, že chcete skutočne získať pocit z austéropríjemného pôvodu tohto miesta, odporúčame vám nakúpiť niektoré z miestnych suvenírov. Medzi najobľúbenejšie patrí ozdobné náramky, suveníry, rohožky, drevené ukradnuté srdce či medveď, ktorý sú súčasťou tímového športového odchytu.

Výlet do Kuusama bude určite skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Ak sa chcete potešiť neopakovateľným výhľadom na krásu prírody, ktorú si môžete vychutnať na Jarí mladej v lete, alebo valcovo počasia v zime, uistite sa u európskych leteckých prepravcov, ktorí ponúkajú letenky do tohto nezabudnuteľného miesta.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky