Objavte lety za najlepšie ceny

Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)

Počasie Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny Palawan je ostrov, ktorý sa môže pochváliť svojou bohatou prírodou a nádhernými plážami. Ak sa chystáte na Palawan, je pre vás dôležité vedieť, aké počasie môžete očakávať.

Palawan má tropické podnebie s monzúnovými vplyvmi, ktoré ovplyvňujú oblasť v priebehu roka. Hlavné sezóny sú suchá a mokrá sezóna.

Suchá sezóna sa na Palawan dostavuje od novembra do mája. Počas tejto doby môžete očakávať suché a teplé počasie s teplotou okolo 30°C. Táto sezóna je najlepšou dobu na návštevu Palawanu, pretože si môžete užívať jasné a slnečné dni, kedy budete môcť navštíviť miestne pláže a týmto spôsobom objavovať krásy ostrova. Väčšina turistov sa rozhodne navštíviť Palawan práve v období sucha.

Mokrá sezóna nastáva na Palawan v priebehu letných mesiacov, od júna do októbra. Počas tejto doby sa očakáva veľa zrážok, ktoré môžu trvať dlhšie obdobie. Počas mokrej sezóny sa teplota dostáva od 25°C až do 29°C. Aj keď väčšina ľudí uprednostňuje suchú sezónu, mokrá sezóna môže priniesť niektoré výhody, ako napríklad nižšie ceny hotelov a menej turistov.

Ak plánujete cestu do Palawanu, odporúča sa sledovať počasie v konkrétnych oblastiach ostrova, ako sú El Nido, Coron a Puerto Princesa. V týchto oblastiach môžete očakávať podobné počasie ako celkový Palawan, ale s niektorými rozdielmi. El Nido a Coron sa nachádzajú na západnom pobreží ostrova a preto sú ovplyvnené monzúnmi, ktoré prinášajú veľké množstvá zrážok počas obdobia mokrej sezóny. Puerto Princesa sa na druhej strane nachádza bližšie k južnému cípu a preto môžete očakávať menej zrážok počas obdobia mokrej sezóny.

Všeobecne možno povedať, že Palawan je navštevovaný preto, aby sa zrelaxovalo na krásnych plážach a objavovali sa rôzne vodné aktivity. Hlavný faktor, ktorý ovplyvňuje toto obdobie naplno, však určite závisí od počasia. V lete môžete očakávať viac turistov a vyššie ceny v hoteloch. Počas obdobia dažďov nájdete na Palawan menej turistov, ale aj veľa deštivých dní.

Je dôležité mať na pamäti, že počasie je nevyhnutné pri plánovaní cesty na Palawan. Ak sa plánuje plávať a slnenie, najlepšou dobou pre návštevu sú mesiace na jar a v lete. Ak sa chcete vyhnúť turistickým húfom a máte radi daždivé dni, mimo sezóny bude pre vás určite vhodným obdobím. Každopádne, môžete cestovať kedykoľvek, keď vám to vyhovuje, ale počasie na Palawan nechajte prevziať a byť na to pripravení.


Ubytovanie Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Vitajte na Filipínach, v únimoostroví Palawan, ktoré patrí medzi jedno z najžiadanejších turistických miest na svete. Táto nádherná lokalita ponúka 3 nezameniteľné miesta: El Nido, Coron a Puerto Princesa. Každé miesto má svoje vlastné jedinečné kúzlo a určite stojí za návštevu. V nasledujúcom článku Vám predstavíme ubytovanie v každom z miest.

El Nido:
El Nido je známy svojimi biele plážami, jasnými modrými vodami a krištáľovými jaskyňami. Ak hľadáte umbrovito umiestnenú vilu alebo bungalov, určite nájdete čo hľadáte. V blízkosti pláží sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení. V blízkosti lagúny môžete nájsť stredné a luxusné hotely, ktoré Vám umožnia stráviť túto neopakovateľnú dovolenku v jednom z najkrajších miest na Filipínach.

Coron:
Coron, bohaté na uspokojenie všetkých vášní, je určite miestom, ktoré musíte navštíviť. K dispozícii sú rôzne typy ubytovania - od budget ubytovania po hotely na pláži. Sú tam aj privátne vilky alebo bungalovy. Ak hľadáte lacné a kvalitné ubytovanie, môžete si vybrať z hostelu, ktoré sú omnoho lacnejšie ako hotely.

Puerto Princesa:
Puerto Princesa, hlavné mesto Palawanu, je známy svojimi veľrybnými plážami a krásnymi prírodnými parkami. To je určite miesto, kde sa môžete cítiť maximálne komfortne, pretože na tomto mieste je k dispozícii množstvo hotelov a rezortov. Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, ponúka Puerto Princesa množstvo 5* hotelov, z ktorých mnohé sú súčasťou renomovaných reťazcov.

Ukraine Vám ponúka nezabudnuteľnú dovolenku, preto neváhajte a vyberte si jedno z miest, ktoré Vám pripadá najlepšie. Zažite krásne pláže, úchvatné scenérie a nevšedné zážitky pri každom kroku. Nie ste si istí, kde nájsť ubytovanie? Využite príležitosti a rezervujte si ubytovanie priamo na stránke performanta alebo tretej strany a ušetrite peniaze.


Dovolenka Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Dovolenka na Filipínach v provincii Palawan je určite jednou z najkrajších a nezabudnuteľných skúseností, ktoré si môžete zažiť v Ázii. Príroda, kultúra, jedinečná fauna a flóra, ohromné pláže a krásne lagúny – to všetko vás čaká na tejto exotické dovolenke.

Provincia Palawan sa skladá z troch hlavných miest – El Nido, Coron a Puerto Princesa. Každá z týchto oblastí má svoje osobitosti a iné scény. El Nido je obľúbeným turistickým centrom, ktoré čerpá svoj neopakovateľný charakter z krásnych pobreží, odľahlých ostrovov a jazier. Práve tu môžete zažiť unikátnu atmosféru ostrova Bali, alebo Thajska. Tam môžete nájsť skryté pláže, prejsť sa po brehu na lodi alebo vyskúšať morské dobrodružstvá.

Coron je známy svojimi podvodnými úžinami a lagunami. Turisti môžu plávať, šnorchlovať alebo ponoriť sa do hlbín podvodných ostrovov a revíroch. Táto oblast je tiež známa výskytom záhadných vrakov lodí a bohatého podmorského života.

Puerto Princesa je najväčším mestom v Palawan a je výborným východiskom pre návštevu národného parku, kde sa nachádza jedna z "7 divov sveta" – podzemná rieka Sabang. Taktiež, je miestom kde môžete navštíviť palác „Lolo Dadong's" – kde sa nachádza dielo svetoznámej ajalajskej umelkyne a dnes aj Svetoznámej umelkyne ako je Juvenal Sansó.

V Palawane môžete tiež navštíviť maľovanie skál, ktoré zatiaľ nebolo pozmenené čiže sa tam udržiava intaktnosť. Tiež sa môžete stať členom palawanského kmeňa a navštíviť ich obce a stretnúť sa s miestnymi ľuďmi.

Nielenže je toto miesto rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov, ale je to tiež miesto pre odpočinok. Niektoré z pláží na Palawan majú belasý piesok a pokojnú modrú vodu, a to len podtrhuje krásu tejto oblasti.

Celkovo povedané, provincie Palawan je miesto, kam by ste mali ísť, ak hľadáte pokoj, dobrodružstvo a romantiku. Navštívením tohto úžasného miesta si oddýchnete od civilizácie a zároveň objavíte skutočnú krásu Filipín.


Letenka Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Letenka na Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa) je v poslednom čase čoraz častejšou voľbou turistov. Preslávila sa najmä vďaka krásnym plážam, úchvatnej prírode, ale aj dostupnej cenovej hladine.

El Nido

Keď sa hovorí o Palawane, nemožno zabudnúť na El Nido. Tento skutočný klenot sa môže stať miestom, po ktorom budete túžiť ešte dlho po tom, čo odtiaľ odletíte.

El Nido si uchováva kúzlo divočiny a je obľúbeným miestom medzi dovolenkármi. Jeho pláže sú jedny z najkrásnejších na svete a všetky majú jedinečný charakter.

El Nido je tiež jedným z najlepších miest na svete pre potápanie. Čisté a jasné vody poskytujú nádherný pohľad na koralové útesy a mnoho druhov rýb.

Coron

Mesto Coron je známe najmä pre svoje úžasné potápačské miesta. Patria medzi ne rozbitiny válečných lodí z druhej svetovej vojny. Hlboké krátery, ktoré vznikli po zrážkach, rovnako ako vynikajúca viditeľnosť pod vodou robia z tohto miesta ideálne miesto pre potápanie a objavovanie koralových útesov.

Okrem potápania si môžete v Coron viazať turistickú obuv a vyraziť na neďaleké vrchy, odkiaľ môžete vidieť celé mesto.

Puerto Princesa

Zatiaľ čo El Nido a Coron sa čoraz častejšie stávajú medzi turistami obľúbenými destináciami, Puerto Princesa ponúka miesto na oddych a odpočinok. Je skutočným rajom pre milovníkov prírody, ponúka totiž niekoľko nezabudnuteľných zážitkov v okolí.

Medzi najpopulárnejšie aktivity v Puerto Princesa patria prehliadky známych jaskýň a rýbích farmách, kde môžete skúsiť rôzne druhy miestnych špecialít.

Nezabudnite si užiť juhu Palawanu

Palawan je bezpochyby jednou z najkrásnejších destinácií na svete, a je to miesto, kde si môžete vychutnať dokonalé kombinácie prírody, kultury a histórie. Preto by letenka na Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa) mala byť na zozname každého milovníka exotiky a zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


1. Ako sa dostanem na Palawan?
- Najväčším letiskom na Palawan je letisko v Puerto Princesa, ktorého sa dá dostať priamymi letmi napr. z Manily, Cebu City alebo Iloilo City.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Palawanu?
- Najlepšie obdobie na návštevu je od decembra do mája, kedy sú suchšie a slnečnejšie dni. V období dažďov od júna do novembra môže byť turistika obmedzená.

3. Aké sú najpopulárnejšie atrakcie na Palawane?
- Medzi najpopulárnejšie atrakcie na Palawane patria El Nido (pláže, ostrovy, potápanie), Coron (vraky z 2. svetovej vojny, potápanie) a Puerto Princesa (podzemná rieka).

4. Koľko dni by som mal/a zahrnúť do svojho itinerára na Palawane?
- Odporúča sa minimálne 5 až 7 dní, aby ste sa stihli pozrieť na hlavné atrakcie a zážitky na Palawane.

5. Aká je situácia s ubytovaním na Palawane?
- Palawan má veľký počet hotelov, rezortov a hostelov, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom. V hlavných turistických oblastiach ako El Nido a Coron sa odporúča ubytovanie rezervovať vopred.

6. Je bezpečné cestovať na Palawane?
- Väčšina cestovných operátorov na Palawane poskytuje bezpečnú dopravu a služby turistom. Pri cestovaní cez tento ostrov by sa však mala brať na zreteľ miestna kriminalita a zabezpečiť si cestovné poistenie.

7. Aké sú najpopulárnejšie aktivity na Palawane?
- Medzi najpopulárnejšie aktivity na Palawane patria potápanie, plávanie, kajakovaie, člnkovanie, snorklovanie a relaxovanie na pláži.

8. Ako sa dostanem z El Nida do Coronu?
- Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú medzi El Nidom a Koronou rýchle loď alebo trajekt. Najlepšie je si zabezpečiť letenky do Manily, a zopakovať si toto spojenie.

9. Ako sa dostanem z Puerto Princesa na národný park podzemnej rieky?
- Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú dopravu z Puerto Princesa do národného parku podzemnej rieky. Najlepšie je zabezpečiť si zájazd, ktorý zahŕňa aj vstupné lístky a dopravu.

10. Ako sa dá cestovať na Palawane?
- Odporúča sa používať oficiálne dopravné služby alebo motorizované člny pre dopravu medzi ostrovmi a plážami v blízkosti El Nida a Coronu. Medzi väčším mestami na Palawane sú dostupné autobusy, jeepney alebo dokonca tricikle (motorky s vozíkom na koľajách).


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky