Objavte lety za najlepšie ceny

Dominikánska republika Playa Dorada

Dovolenka Dominikánska republika Playa Dorada


Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde sa bude dať relaxovať aj objavovať nové krajiny a kultúry, Dominikánska republika je ideálnou voľbou. Konkrétne, Playa Dorada, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Puerto Plata ponúka pre svojich návštevníkov dokonalú kombináciu relaxácie na pláži a rôznych aktivít.

Playa Dorada je krásna, 3 kilometrová pláž so zlatým pieskom a turkizným morom. Tento okres je plný možností na šnorchlovanie alebo potápanie, pretože voda je veľmi čistá a obsahuje mnoho rôznych druhov rýb a korálov. Na pláži si môžete prenajať slnečníky a lehátka alebo si zakúpiť exotické drinky v jednom z mnohých barov a reštaurácií.

Ak by ste mali zvedavosť objavovať okolie, môžete navštíviť mnoho turistických atrakcií v blízkosti, ako je napríklad Telefériko - lanovka, ktorá ide na vrchol pohoria Isabel de Torres, kde vidieť môžete veľmi krásnu panorámu. Ďalšou možnosťou je tradičné Dominikánske miesto mestečka Sosua, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a trhy. Playa Dorada leží len niekoľko metrov od mesta Puerto Plata, kde môžete prejsť sa po historickom centre, navštíviť múzeum a zoologickú záhradu.

Ak ste prekvapení, že ste tak veľa videli a zažili, pravdepodobne budete chcieť zastaviť a vychutnať si niečo dobré v miestnej reštaurácií. Dominikánska republika je známa svojou kuchyňou, ktorá dostala veľký vplyv od Karibiku a Európy, takže si môžete vychutnať mnoho rôznych špecialít. Ponuka reštaurácií je taká neobmedzená, že si zaručene nájdete svoje obľúbené jedlo.

V Dominikánskej republike sa dlho do roka preukazuje krásne počasie - až 340 dní slnka v roku, takže si môžete zaručene vychutnať letné aktivit. Playa Dorada je dokonca zväčša chránená horami, takže môžete očakávať nižšie teploty ako inde na pláži.

Celkový dojem z Playa Dorada a Dominikánskej republiky je jednoducho úchvatný. Je to miesto, ktoré sa bude páčiť každému -plážovým nadšencom, obchodníkom, turistom alebo dobrodruhom. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v tejto krajine, rozhodne to bude rozhodnutie, s ktorým nebudete ľutovať.


Ubytovanie Dominikánska republika Playa Dorada


Dominikánska republika je po celom svete známa svojimi krásnymi plážami, teplým počasím a živým nočným životom. Playa Dorada je jedna z najvyhľadávanejších oblastí v tejto krajine. Nachádza sa v severného pobreží Dominikánskej republiky, len niekoľko kilometrov od hlavného mesta - Santiago de los Caballeros.

V Playa Dorada nájdete veľa hotelov a apartmánov, ktoré ponúkajú rôzne druhy ubytovania - od lacných možností pre študentov, až po luxusné hotely s výhľadom na oceán. Väčšina z týchto ubytovaní sa nachádza priamo na pláži alebo v blízkosti nej. Tento pás dĺžky 4 km pláže má najkrajšie piesočné pláže v Dominikánskej republike. Ak hľadáte zábavu, odporúčame vyskúšať nejaké z vodných športov, ktoré sú k dispozícii v okolí.

Playa Dorada je tiež domovom pre množstvo reštaurácií, barov, obchodov a kasín. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti ubytovania hotela alebo apartmánu, takže nemusíte prechádzať príliš ďaleko v prípade, že sa cítite hladní alebo smädní. Môžete tiež vyskúšať miestne jedlo, ako je napríklad plávajúce reštaurácie alebo uličky s rýchlym občerstvením.

Okrem dobrých jedál a zábavy, ponúka Playa Dorada aj mnoho možností na objavovanie krásy tejto krajiny. Okolité hory a národné parky sú obľúbenými miestami pre turistov. Ak sa chcete vyskúšať v jazdení na konských zapreženiach alebo v surfovaní, niekoľko spoločností ponúka výlety a túry pre záujemcov.

Výlety sú tiež k dispozícii do najznámejších miest v Dominikánskej republike, ako sú Santo Domingo a Punta Cana. V týchto oblastiach nájdete viac turistických atrakcií a obchodov.

Celkovo, Playa Dorada je výbornou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako stráviť dovolenku plnú zábavy, relaxu a objavovania krásy Dominikánskej republiky. Bez ohľadu na vaše záujmy, určite si nájdete niečo, čo vás zaujme. Takže neváhajte a vyberte si svoju dovolenku v Playa Dorada. Ste si istí, že si to užijete na sto percent.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Playa Dorada


Otázky a odpovede týkajúce sa Dominikánskej republiky, konkrétne Playa Dorada:

1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Playa Dorada?

Najlepšie obdobie na návštevu Playa Dorada sú mesiace január až marec a jún až august, keď sú počasie a teploty najpriaznivejšie.

2. Aké sú klimatické podmienky v Playa Dorada?

V Playa Dorada panuje tropické klima, s vysokou vlhkosťou a teplotami od 25 ° C do 32 ° C po celý rok. Avšak obdobie hurikánov je od konca mája do novembra.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Playa Dorada?

Medzi hlavné atrakcie Playa Dorada patria pláže, vodné športy, golfové ihrisko, nákupné centrum, nočný život, a mnoho ďalších.

4. Môžem si prenajať vozidlo v Playa Dorada?

Áno, môžete si prenajať vozidlo v Playa Dorada, avšak je to drahšie, ako keby ste si vozidlo prenajali v meste, alebo na letisku.

5. Má Playa Dorada bezpečnostné riziká?

Aj keď časť Dominikánskej republiky môže byť nebezpečná, Playa Dorada a okolité oblasti sú pomerne bezpečné pre turistov. Avšak vždy by ste mali dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia ako sledovanie vašich vecí a neprezentovanie sa ako bohatí turisti.

6. Ktorý letiskový terminál by som mal použiť na prílete do Playa Dorada?

Playa Dorada má blízke Puerto Platu letisko, a pre prílety a odlety by ste mali použiť termínál Gregorio Luperon.

7. Aké sú možnosti stravovania v Playa Dorada?

Playa Dorada ponúka množstvo možností stravovania, od miestnych reštaurácií, s karibskou kuchyňou až po medzinárodné reťazce fast-foodového typu.

8. Kedy sa konajú akecie a festivity v Playa Dorada?

Playa Dorada má celý rad slávností a festivalov, ktoré sa uskutočňujú počas celého roka, od karnevalu až po oslavy závislosti Dominikánskej republiky.

9. Aké sú miestne dopravné prostriedky v Playa Dorada?

Miestne dopravné prostriedky v Playa Dorada zahŕňajú tuk-tuky, mototaxi a guaguas (autobusové spoje). Avšak pre pohodlie sa najviac odporúča prenajatie automobilu.

10. Potrebujem vízum na vstup do Dominikánskej republiky?

Slovenskí občania nevyžadujú vízum pre pobyt do 30 dní v Dominikánskej republike. Platný cestovný pas je povinný.


Počasie Dominikánska republika Playa Dorada


Dominikánska republika Playa Dorada ponúka návštevníkom nekonečné slnečné dni, teplé vody a nádherné pláže. Počas celého roka sa teploty pohybujú okolo 25 až 30 stupňov Celsia, s miernym zvýšením počas letných mesiacov.

Väčšinou sa však jedná o veľmi priateľské a slnečné počasie, ktoré umožňuje návštevníkom relaxovať na pláži, kúpať sa v oceáne a vychutnávať si vodné športy. Pracovníci rezortov v Playa Dorada sú dobre pripravení na takéto počasie a ponúkajú návštevníkom množstvo zábavy a aktivít na pláži, vrátane ležadiel a slnečníkov.

Ak chcete navštíviť Dominikánsku republiku Playa Dorada v zimnom období, môžete očakávať pekné a teplé počasie. Väčšina mesiacov si užije priemernú teplotu okolo 27 stupňov Celsia. Zdržujte sa na pláži pod dlhými zmäkčuje palmami a zvoľte si nejakú z plážových aktivít pre zábavu.

Počas letných mesiacov sa môžete tešiť aj na trochu vyššie teploty, okolo 30 stupňov Celsia. Ak máte radi teplo a horúce dni, bude pre vás ideálne navštíviť Dominikánsku republiku Playa Dorada v mesiacoch júl až september.

Hoci počasie v Dominikánskej republike Playa Dorada je po celý rok pomerne stabilné, môže sa vyskytnúť občasná zrážka alebo búrka, ktorá však väčšinou netrvá dlho. Dôležité je mať so sebou opalovací krém, aby ste sa chránili pred UV žiarením slnka a hydratujúce nápoje, aby ste sa nevyhli dehydratácii.

Celkovo má Dominikánska republika Playa Dorada vzdušné a teplé počasie po celý rok, čo ju robí ideálnym miestom pre dovolenku na pláži. Ak hľadáte miesto, kde by ste sa mohli oddýchnuť, relaxovať a užívať si krásne prostredie, Dominikánska republika Playa Dorada je tou správnou voľbou.


Letenka Dominikánska republika Playa Dorada


Letenka do Dominikánskej republiky v Playa Dorada je obľúbeným cieľom medzi turistami z celého sveta. Playa Dorada je turistické stredisko v San Felipe de Puerto Plata na severnom pobreží Dominikánskej republiky, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od letiska Gregorio Luperón International Airport.

Dominikánska republika je krajina so zmesou kultúry a krásneho prírodného prostredia. Playa Dorada je lokalitou, kde sa kombinuje krásna pláž s množstvom vyhlásených hotelov, ktoré poskytujú vysokú kvalitu ubytovania a stravovania.

Táto oblasť je ideálna pre vodné športy, ako sú šnorchlovanie, potápanie, jazda na skútroch po vode a rybolov, a pre vodácke aktivity ako sú rafting alebo kajak. Playa Dorada je známa aj svojimi golfovými ihriskami zahrnutými v zelenej oáze s lopatou a tenisovými dvorcami s možnosťou privezenia si vlastnej raketky.

Ako turista tu môžete navštíviť mnohé historické pamiatky a atrakcie, ako sú nádherná pevnosť San Felipe, kde sa skladajú všetky klenoty z minulosti a predstavujú život a obchodnú činnosť v tomto regióne. Okrem toho môžete navštíviť aj múzeum kakaových struniek, ktoré vám umožní spoznať históriu a výrobu kakaa.

Na pláži zaslúži pozornosť jeho dlhá biela piesočnatá pláž, ideálna pre rodiny s deťmi a pre tých, ktorí sa radi opaľujú a relaxujú. Na pláži sú k dispozícii lehátka a slnečníky, ako aj plážové bary a reštaurácie, kde si môžete dopriať raňajky, obed, večeru alebo osviežujúce nápoje.

Letenky do Playa Dorada sa dajú zohnať za rozumné ceny z rôznych destinácií celého sveta. Cesta do Dominikánskej republiky trvá okolo 8 hodín a letia sem rôzne letecké spoločnosti zo západnej Európy, Severnej Ameriky a Karibiku.

Ak sa chystáte na dovolenku v Dominikánskej republike a hľadáte miesto s krásnou plážou a odkazom, Playa Dorada môže byť ideálnou voľbou pre vás!


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky