Objavte lety za najlepšie ceny

Dominikánska republika Cayo Levantado

Počasie Dominikánska republika Cayo Levantado


Dominikánska republika je krajina, kde sa primárne nachádza karibský ostrov Hispaniola rozdelený medzi Haiti a Dominikánsku republiku. Tento ostrov je charakteristický svojou tropickou klímou, vysokou teplotou a relatívne vyrovnanou vlhkosťou po celý rok.

V Dominikánskej republike sa nachádza viacero turistických miest, ktoré si získali povesť ako miesta s krásnym počasím. Jedným z týchto miest je aj Cayo Levantado.

Cayo Levantado, také známe tiež ako Bacardi Island, je ostrov na severovýchodnom pobreží Dominikánskej republiky. Nachádza sa v oblasti Samaná, čo je od hlavného mesta Santo Domingo vzdialené približne 150 kilometrov, a teda z televíznej relácie "Robinsona" familiariverzum známej oblasti.

Počasie v Cayo Levantado je podobné ako v celej krajine. Dominikánska republika má väčšinu roka horúce a suché počasie s vysokou teplotou, ktorá sa pohybuje okolo 30 stupňov Celzia. V období od mája do októbra je tu obdobie dažďov, kedy prichádzajú pravidelné zrážky.

Aj keď je počasie v Cayo Levantado väčšinou veľmi pekné, treba vziať do úvahy, že viacero faktorov môže ovplyvniť počasie. Napríklad vplyv hurikánov, ktoré môžu mať značný dopad na počasie v oblasti.

V Cayo Levantado a okolí sa stretávame s typickou vegetáciou dažďových lesov, preto je miesto považované za prírodnú krásu Dominikánskej republiky. Pieskové pláže a tyrkysové more sú ideálnou scenériou pre oddych a relaxáciu. Na ostrove sa nachádza tiež niekoľko letovísk, ktoré ponúkajú rôzne možnosti výletov a aktivít ako okružné plavby, potápanie a rôzne športy na pláži.

Počasie v Cayo Levantado môže byť vašou cestou do prírody a relaxu, najmä v období chladných dní a zimnej sezóny. Pestré a zaujímavé prírodné scenérie spolu s celoročne teplým počasím a čistým morom uľahčia váš pobyt a poskytnú vám príjemné zážitky.


Letenka Dominikánska republika Cayo Levantado


Cayo Levantado, zvaný aj Bacardi Island, je malý ostrov nachádzajúci sa v karibskom mori v južnej časti Dominikánskej republiky. Tento ostrov patrí k regióne Samaná a je približne 30 minút vzdialený od prístavu v meste Samaná.

Pre mnohých turistov je Cayo Levantado synonymom s dokonalým karibským dovolenkovým cieľom. Ostrov má pôvabné pláže s jemným bielym pieskom a krištáľovo čistú vodu, ktorá sa nedá s ničím porovnať. Táto oblasť ostrova je ideálna na snorklovanie a potápanie, kde si môžete užívať krásy podmorja a pozorovať rôzne morské živočíchy.

Ak sa rozhodnete stráviť deň na ostrove, určite nezabudnite na prechádzku cez tropické lesy, ktoré ostrov obklopujú. V týchto lesoch je možné pozorovať množstvo zvierat, vrátane rôznych druhov vtákov.

Ostrov Cayo Levantado má na výber niekoľko luxusných hotelov. Tieto hotely ponúkajú svojim hostiam dokonalý relax a pohodlie. Pre tých, ktorí sú bližšie k prírode, je však k dispozícii aj možnosť stanovania na pláži.

Pri návšteve ostrova Cayo Levantado by ste nemali vynechať možnosť ochutnať autentické dominikánske jedlá. Dominikánska kuchyňa je bohatá na chuťové zážitky, a naostrovi sú k dispozícii rôzne reštaurácie a bary, kde si môžete užiť jedlo a pitie s nádherným výhľadom na more.

Ako sa tam dostanete? Letenky do Dominikánskej republiky môžu byť celkom lacné, ak sa rozhodnete pre cestu mimo sezóny. Najlacnejšie lety sa dajú nájsť z Európy, osobitne z Anglicka alebo Nemecka. Ak ste v Dominikánskej republike, samozrejme, môžete sa dostať na ostrov Cayo Levantado trajektom.

Celkovo povedané, Cayo Levantado je pre mnohých turistov spojený s neopakovateľným dovolenkovým zážitkom, kde môžete relaxovať, užívať si nádherné pláže a pozorovať krásy prírody. Preto ak máte v pláne stráviť nezabudnuteľnú dovolenku v karibskom raji, Cayo Levantado je určite miestom, ktoré musíte navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Cayo Levantado


Otázka 1: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Cayo Levantado?
Odpoveď 1: Najlepší spôsob, ako sa dostať na Cayo Levantado, je letecky priletieť na letisko El Catey Samana a potom absolvovať krátku trajektovú cestu z mesta Samana.

Otázka 2: Ktorý čas je najlepší na návštevu Cayo Levantado?
Odpoveď 2: Najlepší čas na návštevu Cayo Levantado je od decembra do apríla, keď je teplota príjemná a menej pravdepodobné sú zrážky.

Otázka 3: Aké aktivity sú k dispozícii na Cayo Levantado?
Odpoveď 3: Na Cayo Levantado je množstvo aktivít, vrátane plávania, potápania, šnorchlovania, lyžovania na vode, kajakovania a turistiky.

Otázka 4: Kde sa môžem ubytovať na Cayo Levantado?
Odpoveď 4: V Cayo Levantado sú k dispozícii dva hlavné hotely - Gran Bahia Principe Cayacoa a Luxury Bahia Principe Samana.

Otázka 5: Aké je jedlo na Cayo Levantado?
Odpoveď 5: Cayo Levantado ponúka množstvo miestnych jedál, ako aj medzinárodné kuchyne. Môžete si vychutnať čerstvé ryby, morské plody a tradičné dominikánske jedlá.

Otázka 6: Je na Cayo Levantado bezpečné kúpanie a šnorchlovanie?
Odpoveď 6: Áno, na Cayo Levantado je kúpanie a šnorchlovanie bezpečné. Pre istotu sa však uistite, že využívate prevádzky ponúkajúce bezpečnostné vybavenie, aké sú záchranné vesty.

Otázka 7: Čo by som si mal zobrať na Cayo Levantado?
Odpoveď 7: Môžete si zobrať plážové oblečenie, plážové sandále, slnečné okuliare, klobúk alebo čiapku, ochrannú krem na slnko, repelent proti hmyzu, kameru, plážový uterák a šnorchlovacie vybavenie.

Otázka 8: Môžem sa dostať z Cayo Levantado na iné miesta Dominikánskej republiky?
Odpoveď 8: Áno, z Cayo Levantado sa môžete dostať do rôznych miest Dominikánskej republiky, vrátane mesta Samana a Národného parku Los Haitises. Sú k dispozícii rôzne prevádzky, ktoré vám pomôžu s plánovaním výletov.


Ubytovanie Dominikánska republika Cayo Levantado


Ak hľadáte exotickú destináciu, v ktorej môžete relaxovať a užívať si krásne pláže, potom by ste si mali zvoliť Cayo Levantado v Dominikánskej republike. Táto malebná karibská krajina sa nachádza na ostrove Samana a je obklopená tyrkysovým morom.

Ostrov Cayo Levantado si získava návštevníkov svojou krásnou bielou plážou, jemným pieskom a krištáľovo čistým morom. Tento ostrov je súčasťou národného parku Los Haitises, kde sa nachádza rozmanitá príroda a endemické druhy zvierat.

Ubytovanie na ostrove je zabezpečené v hoteli Gran Bahia Principe Cayo Levantado, ktorý sa nachádza priamo na pláži. Tento luxusný hotel ponúka viac ako 200 izieb, ktoré sú vkusne zariadené a disponujú balkónmi s výhľadom na more alebo na záhradu. K dispozícii sú aj dva bazény, spa centrum, fitnes centrum, tenisové kurty a WiFi pripojenie.

Okrem relaxácie na pláži môžete tiež využiť ponuku rôznych vodných športov, ako sú šnorchlovanie, potápanie a jachting. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o kultúru a históriu, odporúčame navštíviť blízke miesta, ako sú historické mestečká Las Terrenas a Santa Barbara de Samana.

Ak hľadáte miesto pre romantickú dovolenku alebo pre dovolenku so svojou rodinou, Cayo Levantado je ideálnou voľbou. Jeho exotická krása, kľudná atmosféra a kvalitné ubytovanie urobia z vašej dovolenky niečo nezabudnuteľné. Tak neváhajte a zarezervujte si svoju cestu do Dominikánskej republiky a užite si to najlepšie, čo táto krajina ponúka!


Dovolenka Dominikánska republika Cayo Levantado


Dovolenka na Cayo Levantado v Dominikánskej republike je pre tých, ktorí hľadajú nádherné pláže, jemný piesok a krištáľovo čistú vodu. Cayo Levantado je malý tichý ostrov so skutočne úchvatnou plážou, ktorá ponúka návštevníkom dokonalé miesto na oddych a oddych od každodenného života.

Krajina v Cayo Levantado dominuje príroda v celom svojom rozkvete. So zelenou farbou palmy v slnečnom pocite a tyrkysovej farby vody, tento rajský ostrov ponúka úplne špeciálnu a exotickú atmosféru. Ostrov je oblúk zo zlatého piesku a zákonite jeho najväčšou výhodou je, že sa nachádza na juhu Dominikánskej republiky, kde slnko svieti celoročne.

Na ostrove sa môžete vypraviť na celodenný výlet a môžete si užiť krásne miesta ako sú ostrovy Las Terrenas, Samana a Las Galeras a ich pláže. Pre tých, ktorí hľadajú trochu adrenalínu, sa ponúka možnosť surfovať na vlnách, kajakovať, plávať s delfínmi alebo len jednoducho si vychutnať potápanie s rôznorodými druhmi rýb.

Na ostrove nájdete aj skvelé ubytovanie, ktoré kombinuje luxus a pohodlie s nádherným výhľadom na more. Miestne hotely a rezorty už budú mať našvíkané plány na prežívanie s vami dokonalých večerov v restauráciách a baroch obklopených kryštálovými lampami a množstvom sviečok. Ponořte sa do miestnej kultúry a vychutnajte si tradičné dominikánske jedlá a koktaily pod hviezdami.

Okrem toho, na ostrove sa môžete účastniť hviezdnym pozorovaniam, kde sa vám ukážu tie najjasnejšie nebeské svetlá, počúvať tradičnú hudbu, ktorá ponúka úplne inú atmosféru a ponorte sa do prírodného kúpaliska - vodopád El Limón.

Tento ostrov je jedným z najväčších tajomstiev Karibiku. Je to dokonalé miesto pre romantiku, pre tých, ktorí hľadajú únik od každodenného života, pre rodiny a pre skupiny priateľov, ktorí hľadajú nové zážitky. Tak neváhajte, navštívte Cayo Levantado na vašej ďalšej dovolenke a prežite dokonalé chvíle!


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky