Objavte lety za najlepšie ceny

Čierna Hora Šavnik

Počasie Čierna Hora Šavnik


Čierna Hora je jedným z klenotov Balkánu, ktorý sa nachádza na juhu Európy. Táto krajina svojim návštevníkom ponúka krásne prírodné scenérie, nádherné pláže a fascinujúcu kultúru. Šavnik je jedným z mnohých miest, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. V tejto oblasti sa nachádza množstvo pamiatok, ktoré zapôsobia na každého milovníka histórie. Okrem toho patrí Šavnik k miestam s veľmi príjemným podnebím.

Podnebie v Šavniku je kontinentálne, s teplým a suchým letom a chladnou zimou. Letné mesiace sú obvykle slnečné a teploty sa pohybujú medzi 24 - 28 ° C. Príjemné letné počasie robí z Šavniku ideálne miesto pre každého, kto chce užívať si slnko a more. V noci však môže byť občas chladno, pretože teploty môžu klesnúť až k 11 - 14 ° C. Avšak vďaka tejto chladnej noci máte pred sebou krásne ráno s teplým slnečným východom.

Zimné mesiace sú v Šavniku studené a vlhké, s teplotami klesajúcimi na -5 ° C. Aj keď sú zimy chladné, pohľad na krajinnú rozmanitosť, ktorú Šavnik ponúka, určite stojí za to. Okolo môžete vidieť krásne zasnežené stromy a hory, ktoré vytvárajú perfektnú krajinnú scenériu.

Ďalšou výhodou Šavniku je mierna sezónna zmena. Zmeny počasia sú v Šavniku miernou a nie tak dramatickou, keďže hrá úlohu jeho kontinentálne podnebie. Cez celý rok sa môžete tešiť na krásne slnečné dni a ideálne prostredie na oddych a prechádzky.

V prípade, že Plánujete cestu do Šavniku, najvhodnejšie mesiace sú medzi júnom a septembrom. V týchto obdobiach je počasie ideálne pre turistov. Všetko závisí od Vašich predstáv a plánov. Môžete sa rozhodnúť pre zmenu hore-dole tým, že navštívite Šavnik v jeho rôznych mesiacoch a budete sa tešiť na krásne scenérie a teplé slnečné dni.

V každom prípade, nepodceňujte význam vhodného oblečenia, nezabudnite vziať si so sebou slnečné okuliare a opaľovací krém alebo teplý kabát, ak sa chystáte navštíviť Šavnik počas zimných mesiacov. Vďaka priaznivému počasiu a krásnej krajine vaša dovolenka v Šavniku bude nezabudnuteľným zážitkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Šavnik


1. Ako sa dostanem do Šavniku?

Odpoveď: Šavnik sa nachádza v severozápadnej časti Čiernej Hory a najlepšie sa sem dostanete autom.

2. Aké sú turistické atrakcie v okolí Šavniku?

Odpoveď: V okolí Šavniku sa nachádza národný park Durmitor s krásnymi horami a jazerami, prechádzky po prírodnej trase Biogradska Gora a množstvo súkromných a verejných plavieb po rieke Tara.

3. Aké sú možnosti ubytovania v Šavniku?

Odpoveď: V Šavniku a jeho okolí sú k dispozícii hotely, penzióny a súkromné apartmány.

4. Je v Šavniku možné zaplatiť v eurách alebo len v dinároch?

Odpoveď: V Šavniku a v celej Čiernej Hore je možné platiť eurami, ale aj miestnou menou – dinárom.

5. Aké je počasie v Šavniku?

Odpoveď: Počasie v Šavniku a jeho okolí je typické pre hornaté oblasti - chladný a suchý vzduch, s množstvom snehu v zime a slnečným a suchým letom.

6. Koľko trvá cesta z hlavného mesta Podgorica do Šavniku?

Odpoveď: Cesta z Podgorice do Šavniku trvá približne 3 hodiny autom.

7. Aké sú miestne trhy a obchody v Šavniku?

Odpoveď: V Šavniku nájdete množstvo malých obchodov so základnými potrebami a suvenírmi a každú sobotu sa na hlavnom námestí koná miestny trh.

8. Existujú v Šavniku možnosti pre zimné športy?

Odpoveď: Áno, v okolí Šavniku sa nachádza niekoľko lyžiarskych stredísk, z ktorých najväčšie je stredisko Kolašin.

9. Má Šavnik vlastnú turistickú mapu?

Odpoveď: Áno, Šavnik má vlastnú turistickú mapu, ktorou si môžete plánovať svoje výlety po okolí.

10. Aké sú možnosti stravovania v Šavniku?

Odpoveď: V Šavniku nájdete niekoľko reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičné miestne jedlá ako aj medzinárodnú kuchyňu.


Ubytovanie Čierna Hora Šavnik


Čierna Hora je jednou z najkrajších krajín v Európe a to aj vďaka svojim nádherným prírodným scenériám, ktoré sa nachádzajú všade okolo. Šavnik, malé mestské osídlenie, zasahuje do údolia rieky Zeta a mnohé z jeho okolitých hôr. Nachádza sa v samom srdci Čiernej Hory a je tým najlepším miestom, kde si môžete nájsť ubytovanie.

Ubytovanie v Šavniku je možné využiť vďaka mnohým hotelom a penziónom, ktoré poskytujú pohodlné príbytky pre turistov. Niekedy sa však ľudia rozhodnú bývať na miestach, kde nemajú také náročné požiadavky na komfort, ale zato sa vyznačujú pokojom a tichom. Jedným z takýchto miest je krásny kemp v Šavniku, ktorý poskytuje ideálny pobyt pre tých, ktorí hľadajú jedinečnú skúsenosť v prírode. V kempoch v Šavniku nájdete ubytovanie v tradičných stredoeurópskych stĺpoch, kde sa môžete cítiť ako doma.

Okrem toho môžete vybrať z rôznych domácich hostín, kde nájdete pohodlné vybavenie vo vašej klasifikácii. Hostina je celkom náročná na kvalitu svojich služieb a jedál, ktoré ponúka svojim hosťom.

V Šavniku môžete nájsť rôzne ubytovacie možnosti, ktoré sa líšia svojou polohou, vybavením a cenou. Ak hľadáte luxusný hotel alebo penzión, môžete vybrať z mnoho poskytovateľov ubytovania v okolí. Ak však preferujete pobyt v prírode a chcete sa cítiť ako súčasť divokej krásy Čiernej Hory, môžete si zarezervovať miesto v kempoch v Šavniku.

Nezáleží na tom, kde sa rozhodnete pre ubytovanie, Šavnik vždy ponúka množstvo zábavy a atrakcií. Okolie je plné možností pre peších turistov, cyklistov a ľudí, ktorí sa prechádzajú po okolí a vychutnávajú si krásy prírody. Šavnik je ideálnym miestom pre všetkých záujemcov o turistiku a pre každého, kto hľadá pokojné miesto na oddych.


Letenka Čierna Hora Šavnik


Letenka Čierna Hora Šavnik – nezabudnuteľná dovolenka pre záujemcov o prírodu

Čierna Hora je krajina nádhernej prírody, kde návštevníci nájdu všetky kúzla, ktoré spojené s turistikou, horskou turistikou, adrenalinovými športami či slnením pri krásnych plážach môže krajina ponúknuť. Ak túžite po čarovnej dovolenke, rozhodne neváhajte a vyberte sa na letenku Čierna Hora Šavnik.

Šavnik je turistická obec na severe Čiernej Hory a je obklopená krásnymi zelenými horami a vysokými štítmi, ktoré sú najvyššie v celej krajine. Turistická oblasť je charakteristická svojim prírodným bohatstvom, historickým a kultúrnym dedičstvom, ako aj polohou v blízkosti národných parkov Biogradska Gora a Durmitor.

Pre milovníkov turistiky a prírody je Šavnik posväteným miestom ponúkajúcim širokú škálu turistických aktivít počas celého roka. Návštevníci Šavniku si môžu užívať dlhé prechádzky po spektakulárnych údoliach, nazývaných kaňony, ktoré sú vytvorené riekami Tara a Komarnica. Okrem toho, táto obec ponúka krásne cyklotrasy, kamenné hory so skalnými cestami a veľké množstvo spoľahlivých horských potokov vhodných na rybolov.

Okrem turistiky môžete v Šavniku objaviť aj kultúrne a historické dedičstvo. Obec je známa svojou kultúrou a tradíciami a zároveň ponúka návštevníkom možnosť navštíviť množstvo historických pamiatok, muzeí a galérií.

Ak si túžite oddýchnuť, užívať si nádhernú prírodu a takisto sa dozvedieť viac o histórii a kultúre Čiernej Hory, rozhodne sa vyberte na letenku Čierna Hora Šavnik. V zime sa môžete tešiť na lyžovanie, snowboarding a iné zimné športy, ktoré vám prinášajú množstvo adrenalinových zážitkov. Letná dovolenka v Šavníku prináša množstvo príležitostí na turistiku, cyklistiku, rybolov alebo len pohodlné prechádzky po nádhernej prírode.

Letenka Čierna Hora Šavnik vám otvára dvere k nezabudnuteľnej dovolenke, ktorú nikdy nezabudnete. Ak túžite cestovať na miesta, kde môžete objavovať historické dedičstvo a krásnu prírodu, rozhodne neváhajte a zarezervujte si letenku do Šavníka čo najskôr.


Dovolenka Čierna Hora Šavnik


Čierna Hora je krásna krajina s mnohými zaujímavými miestami, ktoré stojí za to navštíviť. Jedným z tých miest je aj Šavnik, malebné mestečko na severozápade krajiny, ktoré je obľúbeným cieľom turistov a milovníkov prírody.

Šavnik je najväčšou obcou v národnom parku Durmitor a nachádza sa v horách nad údolím rieky Tara. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pokoj a kľud v nezvyčajnej prírodnej scenérii. Turisti tu nájdu množstvo možností na turistiku, cyklistiku, alebo len jednoduché prechádzky po okolí.

Aj keď Šavnik nie je najznámejším turistickým miestom v Čiernej Hore, návšteva tohto mestečka stojí určite za to. Najväčšou atrakciou je jeho historické centrum, ktorého ulice sú dlhé a úzke s kamennými domami. Prechádzanie sa po nich je naozaj zážitkom. Na návštevu určite stojí aj miestna pevnosť z 16. storočia, ktorá je dnes súčasťou národného parku Durmitor.

Pre tých, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku, je Šavnik ideálnym miestom. V národnom parku Durmitor nájdu množstvo možností pre turistiku a cyklistiku. Rieka Tara je ideálnym miestom pre rafting alebo kajakárske túry. V zime sa môžete vydať na horolezectvo alebo lyžovanie na horách okolo mestečka.

V Šavniku sa nachádza množstvo ubytovacích možností pre turistov. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, kempami alebo jednoduchými apartmánmi. Jedlo tu je tiež skvelé, s množstvom tradičných jedál a nápojov, ktoré stoja za to vyskúšať.

Ak teda hľadáte miesto pre dovolenku, ktorá je mimo hlavných turistických trás, Šavnik by mohol byť vašou voľbou. Nachádza sa tu množstvo príležitostí na aktívny oddych, ale aj pre tých, ktorí si chcú len oddýchnuť v nezvyčajnej a krásnej prírodnej scenérii.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky