Objavte lety za najlepšie ceny

Čierna Hora Petrovac

Počasie Čierna Hora Petrovac


Čierna Hora je bezpochyby jedným z najkrajších a najatraktívnejších miest na Balkánskom polostrove a jeho prírodná krása je úžasná. Tamní mesto Petrovac je vynikajúcim miestom na návštevu. Jeho krásne pláže a krásne prírodné scenérie robia z tejto oblasti skutočné letovisko. Ak si plánujete cestu do Čiernej Hory a máte záujem o pobyt v tomto malebnom meste, je dôležité sa pozrieť na počasie v Petrovaci.

Letné počasie v Petrovaci je typické pre oblast Stredozemného mora, tak ale majte na pamäti, že teploty sa môžu v lete pohybovať od 25 do 40 stupňov Celzia. Takže buďte pripravení na horúce dni. Časté sú aj teploty nad 30 stupňov. Miestami v Petrovaci sa cíti horúce až žiarive. Preto nie je prekvapením, že väčšina návštevníkov sa rozhodne tráviť čas na pláži alebo v inom chladnom prostredí.

Zima v Petrovaci je opäť podobná zime Stredozemného mora. Dni sú stále teplé a slnečné, ale temperature sú nižšie ako pri letnom počasí. Spodná hranica teploty sa nedostane pod 10 stupňov Celzia, ale vo väčšine prípadov stagnuje okolo 5 stupňov Celzia. Prakticky nejestvuje mraz a sneh naozaj vidieť nie je ani raz. Preto je zima v Petrovaci krásnou obdobou na prechádzky popri pláži alebo objavovanie okolitých miest.

Petrovac je však viac ako len miesto pre letné a zimné dovolenky. Jeho pamiatky, ako napríklad chrámy a miesta s historickým významom, sú vynikajúcim dôvodom na návštevu. Navyše, nezabudnite na návštevu obličejových miest v Petrovaci, kde si môžete vychutnať lahodné jedlá a nápoje.

V súhrne, počasie v Petrovaci je ideálne pre ľudí, ktorí sa radi opália a tešia sa z horúcich letných dní. A aj v zime sa cítiť skorigované a teplé počasie. Tak neváhajte a vyskúšajte si túto nádhernú predstavu. Výlet do Čiernej Hory a miesta ako Petrovac určite stojí za to.


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Petrovac


Otázky a odpovede týkajúce sa Čiernej Hory a miesta Petrovac:

1. Aký typ víza musím mať pre návštevu Čiernej Hory?

Odpoveď: Ak ste občanom EÚ, nemusíte sa obávať vízových povolení. Ak nie ste občanom EÚ, mali by ste získať Schengenské vízum a následne môžete vstúpiť do krajiny.

2. Môžem platiť kartou v Petrovaci?

Odpoveď: Áno, môžete platiť kartou v niektorých obchodoch a reštauráciách v Petrovaci. Je však odporúčané mať so sebou aj hotovosť.

3. Ako sa dostanem z letiska Tivat do Petrovaca?

Odpoveď: Existujú rôzne možnosti, ako sa dostať z letiska Tivat do Petrovaca. Môžete si objednať taxi, prenajať si auto alebo autobusom.

4. Aké sú nevyhnutné zdravotné opatrenia pre návštevu Čiernej Hory a Petrovca?

Odpoveď: Odporúča sa mať platné cestovné zdravotné poistenie a očkovať sa proti niektorým chorobám. Základnou opatrenie je dbať na osobnú hygienu a piť čistú vodu.

5. Aké sú najlepšie atrakcie v Petrovaci?

Odpoveď: Petrovac je známe svojou prekrásnou plážou, kláštorom sv. Petra a Pavla a pevnosťou Castro. Na kalme v blízkosti Petrovca môžete tiež navštíviť ostrovy Sveti Stefan a Miločer.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Čiernej Hory a Petrovca?

Odpoveď: Najlepšie obdobie pre návštevu je medzi májom a septembrom, keď je teplota príjemná a menej zrážok.

7. Je možné v Petrovaci si prenajať auto?

Odpoveď: Áno, môžete si prenajať auto v Petrovaci a v ďalších miestach v Čiernej Hore. Je odporúčané si auto rezervovať vopred.

8. Aké sú najlepšie miesta na nocľah v Petrovaci?

Odpoveď: V Petrovaci sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení, ktoré sú vhodné pre rôzne typy turistov. Najlepšie miesta na nocľah zahŕňajú hotely, apartmány a penzióny.

9. Je v Petrovaci dostupná verejná doprava?

Odpoveď: Áno, verejná doprava v Petrovaci zahŕňa autobusy a taxíky. Autobusové spojenie medzi Petrovacom a inými miestami v Čiernej Hore je však limitované.

10. Aké je miestne jedlo v Petrovaci a v Čiernej Hore?

Odpoveď: Miestne jedlo v Petrovaci a v Čiernej Hore zahŕňa množstvo čerstvo pripravených morských plodov, ako sú chobotnice, krevety a ryby. K dispozícii sú aj tradičné jedlá, ako sú plnené papriky a mäsové pokrmy. Medzi miestne alkoholické nápoje patria víno, pivo a rakija.


Ubytovanie Čierna Hora Petrovac


Čierna Hora sa stala populárnou turistickou destináciou veľa ľudí, ktorí sa jej nádhernými plážami a nezabudnuteľnými scenériami nedokážu odolať. Pokiaľ hľadáte ideálne miesto pre svoj pobyt, tak by ste si určite mali overiť ubytovanie v Petrovaci.

Petrovac je príjemné mestečko s veľkým množstvom pohodlných ubytovacích možností. Väčšina turistov prichádza sem od mája do septembra, keď počet turistov stúpa a taktiež sú dážďové obdobia väčšinou obmedzené iba na niekoľko dní. Nezáleží na tom, či ste samostatní cestovatelia alebo sa snažíte nájsť ideálne miesto pre rodinnú dovolenku, Petrovac určite splní vaše nároky.

Existuje množstvo možností, ktoré vám môžu poskytnúť pohodlie a zábavu. Pozvite svojich priateľov na prechádzku po starom meste, ktoré vás zavedie do intimnej atmosféry a hlbokej histórie. Pre milovníkov dobrej kuchyne určite odporúčame navštíviť výborné reštaurácie, kde nájdete rôzne jedlá. Okrem toho môžete celý deň tráviť na pláži, ktorá ponúka množstvo atrakcií, či už plávanie, potápanie alebo šnorchlovanie.

Miesto vám ponúka veľa rôznych typov ubytovania. Ak hľadáte luxusné hotely, ktoré vám poskytnú maximálne možné pohodlie, určite si vyberte z niektorého z 5-hviezdičkových hotelov alebo apartmánov. Pre tých, ktorí radšej trochu lacnejšie ubytovanie, sú dostupné množstvo lacných hotelov a apartmánov, ktoré môžu poskytnúť podobné zariadenie a vybavenie ako luxusné hotely.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, v Petrovaci určite nájdete miesto na relaxáciu a oddych od každodenných starostí. S rôznymi atrakciami, krásnymi plážami a pohodlnými ubytovacími možnosťami, budete mať nezabudnuteľné zážitky. Tak neváhajte a buďte čoskoro v Petrovaci, kde si užijete nezabudnuteľné chvíle plné pohody a odpočinku.


Dovolenka Čierna Hora Petrovac


Čierna Hora sa stáva čoraz obľúbenejším turistickým cieľom v Európe. Toto malé pobrežné krajiny ponúka nádherné pláže, krásnu prírodu a bohatú históriu. Medzi najnavštevovanejšie letoviská patrí Petrovac, ktorému sa hovorí aj "malý Dubrovník" pre jeho krásne kamenné uličky a historické pamiatky.

Petrovac má okolo 2000 obyvateľov a nachádza sa v úchvatnej zátoke na pobreží Jadranského mora. Pobrežie je plné skál a malých zátok, ktoré tvoria nádherné prírodné scenérie. Pláže v Petrovaci patria medzi najkrajšie v Čiernej Hore. Pláž Lucice a Buljarica sú obľúbenými miestami na opaľovanie a kúpanie.

Okrem pláž a prírodných scenérií, Petrovac ponúka množstvo pamiatok a historických miest. Na vrchole kopca nad mestečkom sa nachádza pevnosť Castello, ktorá slúžila ako obranná veža proti tureckým inváziám v 16. storočí. Kostol Svätého Petra a Pavla pochádza z 17. storočia a obdivovať môžete aj starobylé kamenné domy v historickom centre mesta.

Petrovac je tiež skvelým východiskovým bodom pre výlety do blízkeho okolia. Budva, kde sa nachádza slávna pláž Jaz, je vzdialená len 20 minút jazdy. Ostrov Sveti Stefan, ktorý bol kedysi rybárske mestečko a dnes slúži ako luxusný hotel, leží len pár kilometrov južne od mesta. A ak sa rozhodnete pre výlety do vnútrozemia, môžete navštíviť historické mestá ako Cetinje alebo Njeguši, známe svojím syrom a pršutom.

Na dovolenke v Petrovaci nájdete všetko, čo si môžete priať - od krásnych pláží a prírodných scenérií po historické pamiatky a výlety do okolia. Ak hľadáte rovnováhu medzi oddychom a kultúrnymi zážitkami, Petrovac je tou správnou voľbou pre vás.


Letenka Čierna Hora Petrovac


Ak hľadáte nezvyčajné a zaujímavé miesto na vašu dovolenku, potom by ste mohli uvažovať o Čiernej Hore a jej malebnom pobreží, konkrétne o meste Petrovac. Toto juhozápadné pobrežie ponúka prekrásne pláže, jasnú vodu a stredomorské počasie.

Jeden spôsob, ako sa dostať do mesta Petrovac, je zabezpečiť si letenku. Letiská v blízkosti sú letisko Tivat a letisko Podgorica. Najlepšou možnosťou je nájsť letenku z Viedne, ktorá je vzdialená približne 1 hodinu letu od letiska Tivat.

Letenky sú k dispozícii z celého sveta a mnoho spoločností ponúka priame lety do Tivatu alebo Podgorice. Napríklad, Austrian Airlines a Montenegro Airlines ponúkajú lety z Viedne do Podgorice.

V Petrovaci sa môžete tešiť na krásne pláže, medzi ktoré patrí aj pláž Lučice s krištáľovo čistou vodou. K dispozícii sú aj mnohé vodné športy, ako napríklad potápanie alebo šnorchlovanie. Pre tých, ktorí sa radi prechádzajú, je nezabudnuteľný výhľad zo skaliska nad mestečkom.

Petrovac je známe aj svojou históriou, ktorá siaha až do staroveku. V meste môžete navštíviť niekoľko historických pamiatok, ako napríklad kostol sv. Petra a Pavla a pevnosť Kastel. Okrem toho je možné navštíviť aj niekoľko miestnych reštaurácií, aby ste si mohli vychutnať miestne jedlá a tradičnú čiernohorskú kuchyňu.

Vedeli ste, že Petrovac bol kedysi rovnomenným mestečkom Princess Grace Kelly z Monaka? Nemenej zaujímavá je aj fakt, že v tomto meste sa nachádza najdelší tunel v Čiernej Hore, ktorý má dĺžku cez 2 km a bol vybudovaný v rokoch 1965 až 1972.

Celkovo je Čierna Hora a Petrovac skvelým miestom na dovolenku a určite by ste mali zvážiť letenku do Tivatu alebo Podgorice, keď plánujete cestu. Mestečko vám ponúka naozajstný oddych v prekrásnom prostredí s množstvom ako kultúrnych, tak aj prírodných pamiatok. Navštívte Čiernu Horu a uvidíte, že to stojí za to!


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky