Objavte lety za najlepšie ceny

Chorvátsko Tisno (ostrov Murter)

Počasie Chorvátsko Tisno (ostrov Murter)


Chorvátsko je známe svojimi krásnymi plážami, fascinujúcimi výhľadmi a úžasným počasím. Tisno, malé prímorské mestečko, ktoré sa nachádza na ostrove Murter, vám ponúka všetko toto a oveľa viac.

Letné obdobie v Tisne trvá od mája do septembra a počas týchto mesiacov sa teploty môžu pohybovať od 25 až do 35 stupňov Celzia. Jedným z najkrajších čŕt letného obdobia je krásne modré more, ktoré sa okolo ostrova Murter tiahne. More je v lete podnietené až do príjemných 25 stupňov Celzia a je teda ideálne vhodné pre všetky vodné aktivity.

V zime sa teploty pohybujú okolo 10 stupňov Celzia, ale aj tak môžete užívať krásnu prírodu a ticho. Tisno je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pokoj a dokonalú relaxáciu.

V lete môže byť Tisno miestom s veľkým množstvom turistov, ktorí si vychutnávajú slnko, more a všetky naše kultúrne a historické pamiatky. Ak však hľadáte niečo menej preplnené, choďte plávať po súkromnej pláži, kde si môžete užiť pokoj a ticho.

Tisno sa nachádza len niekoľko kilometrov od známej národného parku Krka, ktorý ponúka krásne jazerá a vodopády, ktoré môžete vidieť len tu.

Niektoré z populárnych aktivít v Tisne sú loďou jazda, potápanie a prechádzky po ostrove Murter. Pri prechádzke po ostrove môžete navštíviť jeho malé rybárske dediny a ochutnať miestne jedlá.

Napriek tomu, že Tisno môže byť miestom s veľkým množstvom turistov, stále si zachováva svoju historickú kultúru a prírodné krásy. Tisno je miestom, kde si môžete vychutnať nádherné počasie a dokonalú dovolenku. Ak sa už chystáte na plánovanie sezóny, Tisno je miesto, kde by ste určite mali stráviť vaše letné prázdniny.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Tisno (ostrov Murter)


Otázka: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Tisna?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je lietadlom na letisku v Zadare a potom najítať si auto alebo si prenajať taxi pre transfer priamo do Tisna. Alternatívnym spôsobom je cestovanie autobusom z rôznych miest v Chorvátsku alebo príležitostne z miest v zahraničí.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Tisna?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Tisna je v lete - od júna do septembra, keď je teplota vody príjemná na plávanie a mesto býva plné turistov. Avšak ak sa chcete vyhnúť davom turistov, odporúčame navštíviť Tisno v predsezónnom alebo posezónnom období.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže v Tisno?
Odpoveď: Niektoré z najlepších pláží v Tisne sú pláž Jazina, pláž Tepli bok a pláž Broscica. Tieto pláže sú čisté, majú jemné pieskové pláže a príjemnú atmosféru.

Otázka: Aké atrakcie a aktivity sú k dispozícii v Tisne?
Odpoveď: V Tisne je mnoho možností na rôzne aktivity. Môžete navštíviť Národný park Kornati alebo NP Krka, objaviť miestnu kuchyňu a tradičné remeslá, vyskúšať si potápanie, surfovanie alebo jachting, jazdiť na bicykli alebo turistických chodníkoch, alebo jednoducho relaxovať na pláži.

Otázka: Kde si môžem zobrať miestnu kuchyňu a kde by som mal navštíviť, aby som ochutnal najlepšie miestne jedlá?
Odpoveď: V Tisne je veľa reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu. Niektoré z tých najlepších sú Restoran Antonio, Restoran Plava Laguna a Restoran Dva Mornara. Okrem toho môžete navštíviť miestne trhy a ochutnať čerstvé morské plody, ovocie a zeleninu.


Dovolenka Chorvátsko Tisno (ostrov Murter)


Chorvátsko je populárna destinácia turistov zo celého sveta a Tisno, ktoré sa nachádza na ostrove Murter, je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú oddych a relax. Toto malé mestečko na pobreží Jadranského mora je známe svojou prirodzenou krásou, kultúrnymi zážitkami a bohatou históriou.

Tisno má množstvo pláží, ktoré sú ideálne pre relaxáciu a užitie si slnečného počasia. Jednou z najpopulárnejších pláží je Jazine. Táto pláž má jemný piesok a príjemné teploty vody sú ideálne pre kúpanie. Okrem toho, je z nej úžasný výhľad na okolité ostrovy a pobrežie. Ďalšia populárna pláž je pláž Lovišće, ktorá je známa svojou čistou vodou a malými skalami v okolí.

Po dni strávenom na pláži môžete navštíviť miestne pamiatky, ako napríklad Kostol Sv. Duha, ktorý sa nachádza v starom meste. Tento kostol bol postavený v roku 1680 a je jednou z najstarších stavieb v Tisne. Miestny cementársky múzeum je ďalšou zaujímavosťou, ktorá stojí za návštevu.

Ak ste milovníkmi tradičnej chorvátskej kuchyne, môžete si vyskúšať miestne jedlá, ako napríklad octové ryby alebo grilovaný hobotnica. Dvakrát týždenne sa koná aj miestne trhovisko, ktoré ponúka pestrosť ovocia, zeleniny, mořských plodov a iných produktov.

Tisno je tiež obľúbeným miestom pre turistov, ktorí sa radi venujú vodným aktivitám, ako napríklad potápanie, surfovanie alebo rybolov. Okolité ostrovy ponúkajú tiež možnosť objavovať nádherné zátoky a ukryté pláže.

Dovolenka v Tisne v Chorvátsku je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú malé mesto s bohatou históriou, kultúrnymi zážitkami a krásnymi plážami. Vyhľadajte si ubytovanie v niektorej z lokalít a užite si príjemnú dovolenku v Tisne na ostrove Murter.


Ubytovanie Chorvátsko Tisno (ostrov Murter)


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií medzi turistami, ktorí si chcú užiť oddych pri jadranskom mori. Tisno (ostrov Murter) v Chorvátsku ponúka nádherný výhľad na Jadran ako aj množstvo zaujímavostí a aktivít pre návštevníkov. Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, máte na výber medzi rôznymi typmi ubytovania, ktoré si môžete vybrať na základe vašich potrieb a preferencií.

Hotely v Tisne v Chorvátsku sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí uprednostňujú pohodlie a luxus. Mnohé hotely sú umiestnené priamo na pláži, a to robí z pobytu nezabudnuteľné zážitky. Hotelové izby sú vybavené prvotriednymi zariadeniami, aby sa vaša dovolenka stala ešte príjemnejšou. Väčšina hotelov má aj prístup k bazénom, či wellnes centru, kde sa môžete maximálne relaxovať a užívať si vašu dovolenku naplno.

Pobyty v apartmánoch na ostrove Murter v Tisne ponúkajú veľa ďalších výhod pre turistov. Apartmány sú samostatné jednotky, ktoré poskytujú ďalšiu súkromnosť a pohodlie pre rodiny alebo skupiny priateľov. V mnohých apartmánoch nájdete vybavenú kuchyňu, ktorá vám umožní pripraviť si vlastné jedlá a šetriť tak na nákladoch na stravu. Niektoré apartmány majú aj balkón alebo terasu s nádherným výhľadom na more.

Ak preferujete dobrodružnejší pobyt, môžete sa rozhodnúť pre kempovanie na ostrove Murter v Tisne. Kempovanie ponúka skutočný zážitok z prírody a možnosť odpočinku pod hviezdami. Nezabudnite si so sebou priniesť stan, spacák a iné kempingové vybavenie, ktoré zabezpečí, že si užijete svoj pobyt v plnej miere.

Ďalšou výhodou ubytovania v Tisne v Chorvátsku je to, že máte rýchly prístup k mnohým zaujímavostiam a aktivitám. Môžete stráviť deň vodnými športmi alebo prechádzkami po okolí a pri tom objavovať krásy tohto nádherného ostrova. Tisno má aj pár historických pamiatok, ktoré stoja za to navštíviť, ako napríklad kostol sv. Ivana Krstitelja alebo Fort Tisno.

V Tisne na ostrove Murter nájdete pestrolutú ponuku ubytovania, ktoré spĺňa potreby turistov rôzneho vkusu. Od luxusu hotelov až po dobrodružné ubytovanie v kempe, Tisno má všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú dovolenku. Preto ak sa rozhodnete navštíviť Chorvátsko, doporučujem plánovať výlet na Tisno, aby ste si užili všetky ich krásy.


Letenka Chorvátsko Tisno (ostrov Murter)


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letné dovolenky. Mnohí turisti sa rozhodujú pre letenky, ktoré ich zavedú do krásneho letoviska Tisno, nachádzajúceho sa na ostrove Murter. Tento ostrov je obklopený krásnymi plážami a malebnými prístavmi, ktoré ho robia ideálnym miestom pre dovolenku.

Ak hľadáte letenky do Tisna, potom vás bude určite zaujímať, ako tam dostať. Najlepšou možnosťou je let do chorvátskeho mesta Zadar, ktoré sa nachádza asi 75 km od Tisna. Z letiska v Zadare si môžete požičať auto alebo si objednať taxík, aby vás odviezol priamo do Tisna.

Ostrov Murter je známy svojimi krásnymi plážami, ktoré sú obklopené krištáľovo čistým morom. Najobľúbenejšou plážou je asi Slanica Beach, ktorá je ideálna pre rodiny s deťmi. Okrem pláží môžete navštíviť aj množstvo historických pamiatok a tradičných chorvátskych dediniek.

Okrem toho, ak sa zaujímate o vodné športy, v Tisne nájdete množstvo možností na potápanie, skúseností s jachtami, kajakovanie, windsurfing a ďalšie aktivity. V Tisne sa tiež nachádza množstvo reštaurácií, kaviarní a barov, kde môžete ochutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu a miestne víno.

Ak hľadáte letenky do Tisna, môžete sa rozhodnúť pre rôzne letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú lety do Zadaru. Medzi najobľúbenejšie patria Ryanair, EasyJet a WizzAir. Zvyčajne ceny leteniek začínajú od približne 80 €.

Výhodou leteniek do Tisna sú krátke lety a nízke ceny. Okrem toho, pre turistov, ktorí hľadajú príležitosť na relaxáciu a oddych vo vnútri prírody, je ostrov Murter ideálny cieľ. Tisno ponúka tiež dostatok aktivít pre tých, ktorí sa chcú zúčastniť na vodných športoch, pamiatkových či kulturných aktivitách. Z tohto dôvodu je letenka do Tisna určite skvelou voľbou pre každého, kto hľadá pokojnú a zároveň príjemnú dovolenku.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky