Objavte lety za najlepšie ceny

Chorvátsko Omiš

Počasie Chorvátsko Omiš


Počasie v Chorvátsku môže byť veľmi rozmanité a závisí od mnohých faktorov, ako sú umiestnenie, sezóna a geografické vlastnosti. Omiš je malebné mestečko, ktoré sa nachádza v Chorvátsku, a preto je dôležité poznať, aké počasie sa tam očakáva.

Omiš má stredomorské podnebie, ktoré charakterizuje teplé a suché letá a mierny a vlhký zimný typ. Najteplejšie mesiace sú júl a august, kedy sa teploty môžu vyšplhať až na 30 stupňov Celsiusa. V týchto mesiacoch je aj najväčšia pravdepodobnosť pre intenzívne slnečné žiarenie a nízku vlhkosť vzduchu.

Jún a september sú obdobiami, kedy je teplota na výraznej a príjemnej úrovni. Denné teploty sa často pohybujú v rozmedzí 25 až 28 stupňov a nocou klesajú na príjemných 20 stupňov. V týchto mesiacoch je aj menej turistov, takže pláže sú menej preplnené a prijemné na odpočinok.

Na začiatku jari a konci jesene, má Omiš miernejší a vlhkejší klimatický typ. Teploty sú zvyčajne nižšie, priemerne pohybujúce sa okolo 20 stupňov a býva tam viac zrážok, hlavne v apríli a máji. Zima v Omiši je najmenej populárnym obdobím pre návštevy. K januáru sa teploty obvykle pohybujú v rozmedzí 8 až 12 stupňov. Príležitostne môže spadnúť aj trocha snehu, hlavne vo vyšších polohách, ale takéto situácie sú často zriedkavé.

Celkovo si môžete vychutnať veľa slnečných dní v Chorvátsku Omiš, najmä ak sa rozhodnete navštíviť mesto v lete. Všetky ročné obdobia majú však svoje čaro, od pokojnej jarno- letnej atmosféry k zimným zväzkám. V každom prípade si budete môcť očariť prírodnú krásu a autentickú chorvátsky charakter mesta.


Ubytovanie Chorvátsko Omiš


Chorvátsko je pre mnohých dovolenkárov obľúbenou destináciou. Jedným z najkrajších turistických miest je Omiš. Toto mestečko leží na brehu Jadranského mora, v blízkosti mesta Split a je obklopené nádhernou prírodou. Všetci, ktorí túžia po dovolenke v krásnom prostredí, si iste zamilujú Omiš.

Ak hľadáte ubytovanie v Omiši, máte z čoho vyberať. Môžete si zvoliť moderné hotely, neformálnejšie apartmány alebo táboiské ubytovanie. V závislosti od vašich preferencií a rozpočtu sa rozhodnete, pre aký typ ubytovania sa rozhodnete.

Ak dávate prednosť luxusnejšímu ubytovaniu, Omiš má veľa luxusných hotelov s vybavením na najvyššej úrovni. Takéto hotely sú ideálne pre tích, ktorí ocenia pohodlie a luxus. Tieto hotely majú moderné izby, ktoré sú dokonale zariadené a často majú aj výhľad na more.

Ak preferujete neformálny štýl ubytovania, môže byť pre vás lepšou voľbou apartmán. V Omiši nájdete mnoho apartmánov, ktoré sú dostatočne veľké na to, aby ubytovali rodinu alebo skupinu priateľov. Ak sa rozhodnete pre apartmán, budete mať svoj vlastný priestor, kde sa budete môcť cítiť ako doma.

Táboiské ubytovanie sa tiež stáva čoraz populárnejšie a v Omiši môžete nájsť mnoho kempov a táborísk. Táto možnosť ubytovania je pre tých, ktorí chcú byť blízko prírody a zažiť dovolenku v pohode, za nižšiu cenu.

Čo sa týka polohy ubytovania, veľkou výhodou Omišu je to, že všetko je v dosahu pešo. Ak sa ubytujete v centre, máte kúsok na pláž, reštaurácie, pamiatky a obchody. Ak si chcete užiť Omiš, nemusíte sa obávať dlhých vzdialeností.

Celkovo je Omiš krásne miesto na dovolenku. Bez ohľadu na to, prečo sa sem rozhodnete vyraziť, určite si užijete krásne prírodné scenérie, kultúrnu ponuku a prekrásne pláže. Ak sa rozhodnete pre Omiš ako svoje miesto na dovolenku, vyberte si to najlepšie ubytovanie, ktoré vám poskytne pohodlie a zároveň zábavu, ktorú si vychutnáte počas celého pobytu.


Letenka Chorvátsko Omiš


Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších destinácií pre dovolenku na juhu Európy. Tento kraj je známy svojimi úchvatnými plážami a bohatou históriou. Ak plánujete stráviť vašu dovolenku v Chorvátsku, môže byť Omiš jedným z najlepších miest na návštevu.

Omiš sa nachádza na pobreží Jadranského mora v južnej časti Chorvátska. Je to krásne malé mesto s dvoma riekami, ktoré sa vlievajú do mora. V meste nájdete mnoho reštaurácií, kaviarní a obchodov. Omiš je tiež známy svojou záhradou so mnou rastlinami a ozdobným miestom.

Ak hľadáte letenky do Chorvátska Omiša, môžete si ich rezervovať online alebo cez cestovnú kanceláriu. Ceny leteniek sa líšia v závislosti od letovísk, letov a dátumu odletu, ale väčšinou sa pohybujú medzi 100 a 400 eur. Najlepšie je rezervovať si letenky aspoň niekoľko týždňov vopred, aby ste mali čas zabezpečiť si ubytovanie a presný plán dovolenky.

Pred cestou do Omiša sa uistite, že ste zabezpečili potrebné dokumenty. Ak ste občanom EÚ, stačí vám platný cestovný pas alebo občiansky preukaz. Ak neradi plánujete detaily dovolenky, môžete si zabezpečiť aj balíčkovú dovolenku, ktorá vám zabezpečí letenky, ubytovanie a iné doplnkové služby v jednom balíčku.

Omiš má mnoho atrakcií pre turistov, ktoré stojí za to vidieť. Miesto je známe svojimi peknými plážami, zaujímavými múzeami a priestormi pre turistov. V blízkosti mesta sa tiež nachádza Národný park Krka, ktorý stojí za návštevu.

V Omiši tiež organizujú rôzne festivaly počas celého roka. Ak máte radi hudbu, môžete navštíviť festival Omiš Guitar Fest alebo plesový festival Omiš Cetina Summer Nights. Ak sa chcete zúčastniť tradičného chorvátskeho podujatia, môžete navštíviť festival Omiš Pirátov.

Omiš vás určite očarí krásnymi plážami, bohatou históriou a tradičnou chorvátskou kuchyňou. Letenky do tohto klenotu na juhu Chorvátska sú preto určite dobrou investíciou. Veríme, že tento článok vám pomohol zorientovať sa v tom, ako sa dostať do Omiša a čo vám tento kraj môže ponúknuť. Než začnete s plánovaním dovolenky, precvičte si nejaké chorvátske frázy a užite si svoju cestu!


Dovolenka Chorvátsko Omiš


Chorvátsko je veľmi populárna destinácia pre dovolenkových turistov z celej Európy. Medzi najpopulárnejšie letoviská patrí aj malebné mestečko Omiš, ktoré sa nachádza na pobreží Jadranského mora medzi Splitom a Makarskou.

Omiš je známy nielen svojou krásnou plážou a azúrovým morom, ale aj množstvom iných atrakcií. K dispozícii sú turistom rôzne vodné športy, výlety do okolia, prechádzky historickým centrom mesta a mnoho ďalších aktivít.

Jednou z najväčších atrakcií v Omiši je bezpochyby Cetina, ktorá tečie údolím za mesto. Na rieku si môžete prenajať kajak, kanoe alebo pedálkové člny a plaviť sa po nej spolu s priateľmi alebo rodinou. Cetina je tiež výborná na rafting, pri ktorom sa môžete prekonať niekoľkými divokými vodnými tokmi.

Okrem vodných aktivít sa v Omiši nájde aj množstvo peších turistických trás, ktoré vedú po krásnej prírode. Najznámejšou trasou je asi zmiňovaný vodný boj Cetinou, ale existujú aj ďalšie, kratšie alebo dlhšie trasy, ktoré vedú po okolitých kopcoch a dolinách.

Samozrejmosťou je aj návšteva historického centra mesta, kde sa nachádza množstvo pamiatok a krásnych budov. Omiš je známy svojou históriou ako, v minulosti, stredisko pirátov, ktorí sa skrývali na kopcoch nad mestečkom. Preto sa v centre Omiša nachádza niekoľko veží a fortifikačných budov, ktoré boli postavené na ochranu mesta pred napadnutím.

Dôležitou časťou každej dovolenky je samozrejme aj ubytovanie. V Omiši nájdete množstvo hotelov, penziónov a apartmánov, ktoré sú situované priamo na pláži alebo v jej blízkosti. Väčšina apartmánov poskytuje plne vybavenú kuchyňu, klimatizáciu a súčasťou je aj balkón alebo terasa s výhľadom na more.

Dovolenka v Omiši môže byť pre vás ideálnou voľbou, ak hľadáte kombináciu krásnej prírody, historických pamiatok a zábavy. Ubytovanie v Omiši je veľmi rozmanité a je preto vhodné pre každého, kto plánuje svoju dovolenku v Chorvátsku. Omiš je skutočne jedným z najkrajších letovísk na pobreží Jadranského mora a stojí za to, aby ste ho navštívili.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Omiš


1. Ako sa dostanem do Omiša?

Odpoveď: Najlepšie je použiť vlastné auto alebo autobusovú dopravu z väčších chorvátskych miest. Možno využiť aj letisko v Splitu, ktoré je vzdialené približne 40 km od Omiša.

2. Má Omiš pláže?

Odpoveď: Áno, Omiš má niekoľko pláží, vrátane pekných kamenistých zátok, jemne pieskových pláží a pláží so skalnatým ohraničením.

3. Kde sa dá najlepšie zjesť v Omiši?

Odpoveď: Omiš má mnoho reštaurácií a jedálenských miest, kde sa dá vyskúšať tradičná chorvátska kuchyňa a množstvo morských plodov. Medzi najlepšími sa radia Konoba Bracera, Konoba Ćiri Biri Bela a Restoran kod Ivana.

4. Je v Omiši možné šnorchlovať alebo potápať sa?

Odpoveď: Áno, Omiš ponúka ideálne podmienky na šnorchlovanie a potápanie sa. Môžete si prenajať výbavu a pootápať sa v krásnych krištáľovo čistých vodách.

5. Aké sú atrakcie blízko Omiša?

Odpoveď: Blízko Omiša sa nachádza množstvo atrakcií, vrátane starobylého mesta Split, diery v pevnej skale u mesta Vrgorac, ako aj rieka Cetina, ktorá ponúka rôzne dobrodružné aktivity.

6. Aké je počasie v Omiši počas leta?

Odpoveď: Počasie v Omiši v lete je teplé a suché s priemernou teplotou okolo 30 stupňov Celzia. Voda v mori je príjemne teplá a slnečné dni sú tu veľmi časté.

7. Kedy je najlepší čas navštíviť Omiš?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Omiša je od júna do septembra, kedy je počasie najpriaznivejšie a množstvo turistov je tu na najvyššom úrovni. Avšak, mnohí ľudia sa rozhodujú návštíviť Omiš aj v období mimo letnej sezóny, keď je oblasť menšie preplnená a ceny sú nižšie.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky