Objavte lety za najlepšie ceny

Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)

Dovolenka Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Hvar je jeden z najkrajších chorvátskych ostrovov, ktorý ponúka krásne pláže, nádherné prírodné scenérie a bohatú históriu. Nachádza sa v strede Dalmácie a je jedným z najobľúbenejších turistických destinácií v Chorvátsku.

Pláže na Hvar sa radia medzi najkrajšie v Chorvátsku. Pláže z jemnej kamenistej alebo bielkovitej štrkovej drťe, ktoré sú pozdĺž celej obdĺžnikovej oblasti sú ideálne na plávanie, potápanie sa a slnenie. Najobľúbenejšie sú pláže Zlatni Rat, Dubovica a Vela Garška.

Okrem pláž, turisti sa môžu tešiť na nádherné výhľady na chránenú národnú prírodnú rezerváciu, najmä na svahu Vidova Hora, z ktorého je možné vidieť všetky zátoky a od ďaleka kontinentálne Čierna Hora. Navštíviť môžete aj niekoľko starobylých miest a pamiatok, ako napríklad pevnosť Fortica a kláštor benediktínov.

Hvar je známy aj svojím bohatým nočným životom. Množstvo reštaurácií s kvalitným jedlom, kaviarň s tradičnými zákuskami a barov s osviežujúcimi nápojmi, pokiaľ hľadáte niečo zábavy a dobrého času po celú noc, Hvar vám určite splní vaše predstavy.

Hvar je úžasné miesto na strávenie dovolenky. Je plné krásnych pláží, historických pamiatok a množstva zábavy. Milovali ho turisti z celého sveta a je to určite skvelá voľba pre kvalitnú a nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Chorvátsko je jedna z najpopulárnejších dovolenkových destinácií pre turistov z celého sveta. Medzi najobľúbenejšie miesta patrí aj ostrov Hvar, ktorý sa nachádza v Jadranskom mori. Hvar je druhý najväčší chorvátsky ostrov a ponúka nádherné pláže, kultúrne pamiatky a výbornú gastronómiu.

Jedným z najväčších lákadiel pre turistov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Hvar, je jeho krásna príroda. Ostrov ponúka množstvo zálivov a pláží, ktoré sú ideálne pre milovníkov slnka a mora. Prírodou nabitá oblasť, v ktorej sa nachádza Hvar, je tiež atraktívnou lokáciou pre turistov, ktorí sa zaujímajú o trekking a turistiku.

Okrem prírodných krás ponúka Hvar aj množstvo kultúrnych a historických pamiatok. Staré mesto Hvar je krásnym príkladom stredovekej architektúry a vo svetovom meradle krehnou históriou. V centre mesta sa nachádza námestie Pjaca, ktoré je obkolesené neorenesančnými budovami a kostolmi. Ďalšou zaujímavou kultúrnou pamiatkou na Hvare je francúzsky pevnosť Fort Napoléon, ktorá sa nachádza na kopci nad mestečkom. Pevnosť ponúka krásny výhľad a súčasťou jej expozície sú aj diela mnohých slávnych umelcov.

Kvôli svojej obľúbenosti medzi turistami často býva ťažké nájsť lacné letenky na Hvar. Najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov, je preto letenka na letisko Split, ktoré sa nachádza približne 50 kilometrov od mesta Hvar. Letenky na letisko Split sú často lacnejšie a ceny sa pohybujú okolo 80 eur za jednu osobu. Z letiska potom stačí nájsť si dopravu na ostrov Hvar, ktorý je spojený s pevninou pravidelnými trajektovými linkami.

Celkové náklady na letenku a dopravu na ostrov Hvar môžu byť pre niektorých turistov pomerne vysoké. Avšak krásy a prírodné a kultúrne pamiatky, ktoré ponúka tento chorvátsky ostrov, sú určite nezabudnuteľné a stojí za to investovať svoj čas a peniaze do návštevy tejto malebnej krajiny.


Ubytovanie Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Hvar je jeden z najkrajších a najpopulárnejších chorvátskych ostrovov. Svojou krásou priláka ročne tisíce turistov, ktorí hľadajú pobyt v luxusných rezortoch alebo v menších, často prenajímaných domčekoch. V článku sa pozrieme na niektoré z ubytovacích možností, ktoré ostrov Hvar ponúka.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, na ostrove nájdete niekoľko nádherných hotelov. Jediný 5-hviezdičkový hotel na Hvore je Hotel Adriana, ktorý sa nachádza v prístavnom meste Hvar. Hotel disponuje bazénom, spa a fitness centrom a ponúka nádherný výhľad na okolitý mor. Ďalší hotel, ktorý sa nachádza v prístavnom meste, je Amfora Hvar Grand Beach Resort. Tento hotel má na svojom pozemku 3 bazény a bezplatný prístup na pláž.

Nie vždy však musíte hľadať najdrahšie možnosti. Na ostrove nájdete aj množstvo menších hotelov a apartmánov. Ak plánujete dlhšiu dovolenku s rodinou alebo priateľmi, možno by ste mohli zvážiť prenájom domčeka. Na Hvore môžete prenajať malý byt, alebo luxusnejší dom s bazénom. Ubytovanie v domčeku sa môže ukázať ako skvelá voľba, najmä ak plánujete stráviť na ostrove veľa času.

Ak ste fanúšikom turistických ubytovní, na Hvore nájdete niekoľko možností. Turistické ubytovne sú ideálne pre cestovateľov s menším rozpočtom, ktorí hľadajú ubytovanie, ktoré nezaťaží príliš ich peniaženku. Turistické ubytovne sú často situované v tichších a menej preplnených oblastiach ostrova, takže sa môžete cítiť ako doma.

Napokon, ak hľadáte neformálnejšie ubytovanie, možno by ste mohli zvážiť ubytovanie v stane. Na ostrove nájdete niekoľko turistických kempov, kde si môžete prenajať stan a užiť si noc pod holým nebom. Kempy sú veľmi lacné a poskytujú možnosť stráviť noc v prírode.

V závere článku by sme mali poznamenať, že bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, mali by ste si užiť svoj pobyt na Hvore. Ostrov ponúka množstvo aktivít, od turistiky až po plávanie a potápanie, takže sa určite nebudete nudiť. A s krásnym ubytovaním, ktoré ostrov Hvar ponúka, si môžete oddýchnuť a užívať si dokonalú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Hvaru?
- Najlepšie obdobie na návštevu Hvaru je od mája do októbra, najmä júna a septembra, kedy sú teploty príjemné a množstvo turistov nižšie.

2. Aké je najlepšie miesto na ubytovanie na Hvare?
- Najlepšie miesto na ubytovanie závisí od preferencií a cieľov návštevy. Ak hľadáte zábavu a nočný život, odporúča sa ubytovanie v centre mesta Hvar. Ak preferujete pokojnejšie prostredie, výhľad na more a prístup k plážam, výhodné sú oblasti okolo Jelse alebo Stari Gradu.

3. Kam sa najviac oplatí ísť na pláži na Hvaru?
- Na Hvaru sú mnohé krásne pláže. Na južnej strane ostrova sú populárne pláže v oblasti Paklených ostrovoch, zatiaľ čo na severnej strane sú atraktívne pláže v oblasti Jelse a Vrboske.

4. Aké aktivity možno robiť na Hvaru?
- Na Hvaru je možné robiť množstvo aktivít, vrátane plachtenia, potápania, turistiky a cyklistiky. Okrem toho tu môžete navštíviť historické pamiatky, ako je napríklad dobre zachovaný Stari Grad alebo mnohé kostoly a domy v centre mesta Hvar.

5. Ako sa najlepšie dostať na Hvar?
- Na Hvar sa dá dostať trajektom alebo katamaránom z mesta Split alebo Drveniku. Okrem toho existujú tiež spojenia s najbližšími ostrovmi a pobrežnými dedinkami pomocou malých trajektov. Na ostrove sa dá prenajať aj auto, skúter alebo bicykel.


Počasie Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Chorvátsko je krajina, ktorá je známa prekrásnymi plážami, krásnymi zátokami a jasným modrým morom. Ostrov Hvar je jedným z najpopulárnejších ostrovov v Chorvátsku, ktorý je obľúbeným destináciou pre turistov z celého sveta.

Počasie na ostrove Hvar je obvykle veľmi príjemné, najmä počas letných mesiacov. Júl a august sú zvyčajne najteplejšie mesiace a teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia. Neskôr v lete obyčajne teploty klesajú, ale stále sú teplé a príjemné.

Máj a jún sú tiež skvelé mesiace na návštevu ostrova Hvar, čo predstavuje začiatok turistickej sezóny. Teploty sú príjemné a ešte nie je príliš veľa turistov. Septembra a októbra sa na ostrove Hvar teploty stávajú trochu chladnejšie, ale stále sú veľmi príjemné a dobré na návštevu.

Ak plánujete dovolenku na ostrove Hvar, je dobré sledovať predpovede počasia, najmä ak plánujete vodné aktivity alebo iné aktivity na otvorenom priestranstve. V lete môže byť pri zemetraseniach a silných vetroch riziko rozhorúčenia, preto by ste sa mali chrániť pred slnkom a piť dostatok vody.

Celkovo gľedano, ostrov Hvar je fantastickou destináciou na dovolenku po celý rok. Teploty na ostrove sú priemerné, ale jasné nebo a krásne pláže urobí vašu dovolenku nezabudnuteľnou. Vychutnajte si ten krásny ostrov a nájdite si tie správne aktivity pre vašu dovolenku, a bude to skutočne unikátny zážitok.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky