Objavte lety za najlepšie ceny

Bulharsko Plovdiv

Letenka Bulharsko Plovdiv


Bulharsko je krásnou zemí na Balkáně, která nabízí mnoho kulturních a přírodních zajímavostí. Pokud se rozhodnete pro návštěvu této země, nemůžete vynechat návštěvu druhého největšího města Bulharska, a to Plovdivu.

Plovdiv se nachází v jižní části země a je historickým centrem Thrákie. Město nabízí mimořádné kulturní atrakce, jako jsou historické památky, kostely, mešity a další architektonické skvosty.

Pokud hledáte tu správnou letenku do Plovdivu, můžete si vybrat z různých leteckých společností a cenových kategorií. Ceny letenek se liší podle sezóny a vzdálenosti letu.

Pro příklad vám můžu nabídnout letenky z Prague Václav Havel Airport do Plovdiv International Airport, které nabízí aerolinky Wizz Air za cenu kolem 1000-2000 Kč v závislosti na dnech pobytu. Pokud si přejete luxusní let, můžete si vybrat společnost Bulgaria Air, která nabízí přímé lety z Prahy do Sofie a odtud se můžete dopravit autobusem nebo vlakem do Plovdivu.

Jakmile dorazíte do Plovdivu, můžete navštívit mnoho turistických atrakcí, jako je Římský stadion z 2. století, který je zcela zachován, nebo antické divadlo s kapacitou až 7 000 diváků. Kromě toho můžete navštívit nějakou z mnoha galerií a muzeí v historickém centru města.

Je také nutné zmínit, že Bulharsko je velmi cenově dostupná země a vaše návštěva v Plovdivu vás nezruinuje. Můžete si vychutnat vynikající bulharskou kuchyni za rozumné ceny a získat přístup k prvotřídním službám špičkových hotelů.

V závislosti na tom, jaké jsou vaše preference a rozpočet, můžete si vybrat výlety a výlety po okolí Plovdivu a těšit se na krásné výhledy na záliv nebo návštěvu národních parků a přírodních rezervací.

Za zmínku stojí také, že Plovdiv nabízí krásné možnosti nákupu, ať už v historickém centru města nebo v moderních nákupních centrech, jako je například Plovdiv City Center.

V souhrnu lze říci, že návštěva Plovdivu v Bulharsku je nezapomenutelným zážitkem pro každého cestovatele a díky různým možnostem letenek, může být vaše cesta levná a pohodlná. Plovdiv je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kulturní zážitek, mnoho historických památek a přírodní krásy, které si můžete vychutnat za velmi dostupné ceny.


Ubytovanie Bulharsko Plovdiv


Bulharsko je krajina plná krásnych miest, ktoré stojí za to navštíviť. Plovdiv, druhé najväčšie mesto v krajine, je jedným z tých miest, ktoré Vás určite zaujmú. Ak plánujete cestu do tohto historického mesta, budete potrebovať ubytovanie. V tomto článku si ukážeme niekoľko možností, ktoré Vám môžu pomôcť nájsť ideálne miesto pre Váš pobyt v Plovdivi.

V hoteloch nájdete luxusné ubytovanie

Plovdiv má mnoho hotelov, ktoré Vám ponúkajú komfortné a luxusné ubytovanie. Niektoré z nich sú rovnako staré ako samotné mesto, ale postupne boli zrekonštruované a modernizované. Hotel Imperial, Radisson Blu Hotel či Best Western Premier Hotel Bulgaria sú len niektoré z hotelov, ktoré ponúkajú luxusné ubytovanie so všetkými vybaveniami.

Airbnb

Airbnb je z hľadiska ubytovania v súčasnosti veľmi populárnou skupinou. Dostanete sa do kontaktu s miestnymi ľuďmi a máte príležitosť spoznať a preskúmať lokalitu bližšie. Ceny sa líšia od miesta k miestu a výhodou je, že máte možnosť sami si pripraviť jedlo a užívať si pokojnú privátnu atmosféru.

Hostely

Ak hľadáte jednoduchší a cenovo dostupnejší typ ubytovania, v Plovdivi máte k dispozícii mnoho hostels. Ponúkajú nielen cenovo dostupné riešenie, ale aj príležitosť zoznámiť sa s ďalšími cestujúcimi a deliť sa s nimi o cestovateľské zážitky. Niekoľko z nich, ako napríklad Hostel Mostel a Gramophone Hostel, sa nachádza v centre mesta, čo znamená, že máte na dosah mnoho kultúrnych a historických pamiatok a obchodov.

Útulky

Pomerne nový a veľmi populárny trend, ktorý sa začína objavovať aj v Plovdivi, je ubytovanie v útulkoch. Tieto útulky ponúkajú vysokej kvality ubytovanie s obmedzeným počtom izieb. Zvyčajne sú veľmi dobre zariadené, aby zaručili Váš pohodlný pobyt. Predovšetkým sú zamerané na pohodlie zvierat. Takže ak sa chystáte na cestu so svojím domácom mazlíčkom, preskúmajte túto možnosť.

Kempovacie miesta

Ak preferujete život pod holým nebom a máte rádi kempovanie, v okolí mesta nájdete kempovacie miesta, ktoré Vám poskytnú pohodlné ubytovanie a zároveň možnosť vychutnať si krásu prírody. Kempovacie miesta sú zvyčajne vybavené všetkým, čo potrebujete na príjemný pobyt. Môžete si nájsť kempovacia miesta v horách, pri riekach i v blízkosti jazier.

V závislosti od Vašich preferencií a rozpočtu máte v Plovdivi mnoho možností, ktoré Vám umožnia vychutnať si krásy mesta a okolnej prírody. Rozhodnete sa vopred a nenechajte nič náhode. Nájdite si ubytovanie, ktoré Vám bude vyhovovať a bude pre Vás príjemným zážitkom.


Dovolenka Bulharsko Plovdiv


Plovdiv je druhým najväčším mestom Bulharska a ročne privíta tisíce turistov. Toto krásne historické mesto ponúka mnoho aktivít pre návštevníkov, a to nielen na kultúrnej, ale aj na relaxačnej úrovni. Ak plánujete dovolenku v Bulharsku, Plovdiv by mohol byť pre vás skvelou voľbou.

Historické pamiatky

Plovdiv je nevyhnutná zastávka pre každého milovníka histórie. Toto mesto v sebe ukrýva bohatú históriu, ktorá sa odráža v jeho architektúre a pamiatkach. Medzi najvýznamnejšie pamiatky Plovdivu patrí rímsky amfiteáter, kde sa hrávali gladiátorské zápasy a odkiaľ sa ponúka nádherný výhľad na mesto. Ďalším západoeurópskym pamätníkom je komplex Kapana, ktorý ponúka rôzne historické budovy. Ak navštívite Plovdiv, musíte sa tiež zastaviť pri mešite Džumaja z 15. storočia, kde si môžete pozrieť krásne zdobené interiéry.

Kultúrna scéna

Okrem nádherných historických pamiatok, Plovdiv aj ponúka bohatý kultúrny život. V meste sú často koncerty, umelcovia a muzikanti z celého sveta zavítajú do Plovdivu. Najslávnejším kultúrnym podujatím v Plovdivu je každoročný Medzinárodný folklórny festival, na ktorý prichádzajú desiatky tisíc návštevníkov z celej Európy.

Relaxačné možnosti

Plovdiv ponúka návštevníkom množstvo príležitostí na relaxáciu a oddych. Okrem návštevy historických pamiatok a kultúrnych podujatí, si môžete užiť aj príjemné chvíle pri rieke Marica, kde si môžete prenajať kajak alebo tráviť čas na pláži.

Pláže

Slnko a more sú nevyhnutnou súčasťou dovolenky a Bulharsko to v tomto smere nemá inak. V Plovdivi sa nachádza niekoľko nádherných pláží, vrátane pláže Priroden Park, ktorá je obľúbená medzi miestnou populáciou.

Záver

Plovdiv je nádherné mesto s bohatou históriou a kultúrnym životom, ktoré ponúka množstvo príležitostí pre návštevníkov. Ak plánujete dovolenku v Bulharsku, Plovdiv by nemal chýbať v zozname vašich miest, ktoré by ste mali vidieť.


Počasie Bulharsko Plovdiv


Bulharsko je krajina s množstvom rôznych klimatických podmienok a počasie v krajine sa môže veľmi líšiť v závislosti od regiónu, kde sa nachádzate. Jeden z najzaujímavejších regiónov, ktoré stoja za návštevu, je bezpochyby Plovdiv.

Plovdiv leží v juhozápadnej časti Bulharska a je druhým najväčším mestom v krajine. Pri návšteve tohto krásneho mesta bude zaujímavé pozorovať, aké počasie sa tu práve koná. Všeobecne platí, že Plovdiv má stav počasia podobný tomu, aký má pobrežie Čierneho mora – teplé letá a mierny zimy.

Letné obdobie v Plovdivi trvá od júna do septembra. Priemerne sú teploty v tomto období medzi 25-30°C a v možno očakávať krátke západy búrok a daždivé dni.

Jesenné obdobie v Plovdivi sa môže považovať za jedno z najpríjemnejších období v roku. Teploty sú príjemné, miernych teplôt a vzduch je čistý a svieži. Dážde sú častejšie v tomto období a návštevníci môžu očakávať krásne farebné lístie na stromoch.

Zimné obdobie v Plovdivi je miernym zimom s teplotami, ktoré zvyčajne klesajú na niekoľko stupňov pod nulu. Zvyčajne nie je príliš veľa snehu, ale návštevníci môžu očakávať krásne zimné scenérie a možno aj návštevu niektorého z mnohých vianočných trhov.

Jar v Plovdivi prináša zimu koniec a teploty sa zvyšujú. V marci a apríli sa zvyčajne objavujú prvé kvety a pútnici môžu užívať krásne slnečné dni.

Celkovo sa dá povedať, že Plovdiv ponúka príjemné počasie počas väčšej časti roka a návšteva v ktoromkoľvek ročnom období by mala byť príjemná a atraktívna. Pre návštevníkov, ktorí hľadajú teplé a slnečné dni, môže byť najvhodnejšie obdobie návštevy od júna do septembra. Ak však hľadáte krásne zimné scenérie, môže byť zimné obdobie tou najlepšou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Bulharsko Plovdiv


1. Ako sa dostanem do Plovdivu z letiska v Sofii?
- Z letiska v Sofii môžete cestovať autobusom alebo vlakom do Plovdivu. Cesta trvá asi 2-3 hodiny.

2. Koľko stojí taxík z letiska v Sofii do Plovdivu?
- Cena taxíka z letiska v Sofii do Plovdivu sa pohybuje v rozmedzí 100-150 eur.

3. Kde sa nachádza najlepšie ubytovanie v Plovdivu?
- Najlepšie ubytovanie v Plovdivu sa nachádza v historickej časti mesta, v blízkosti hlavných atrakcií.

4. Aké sú najlepšie kaviarny v Plovdivu?
- V Plovdivu nájdete mnoho skvelých kaviarní, od obľúbených miestnych kaviarní až po moderné kaviarne s originálnymi kávovými nápojmi.

5. Kde sa nachádza najlepší trh s potravinami v Plovdivu?
- Najlepší trh s potravinami v Plovdivu je trh Kapana, kde nájdete mnoho miestnych potravín a pochutín.

6. Ktoré sú najlepšie miesta na nákupy v Plovdivu?
- V Plovdivu sa nachádza niekoľko obchodných centier, ako aj mnoho malých butikov a trhov, kde si môžete kúpiť miestne remeslá a suveníry.

7. Aké sú najlepšie reštaurácie v Plovdivu?
- V Plovdivu nájdete mnoho skvelých reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičnú bulharskú kuchyňu, ako aj medzinárodné jedlá. Niektoré z najlepších sú reštaurácia Hebros, reštaurácia Shtastlivitsa a reštaurácia Pavaj.

8. Kam môžem ísť na výlet z Plovdivu?
- Z Plovdivu môžete ísť na výlet do najbližších hôr Rhodopy, ako aj do blízkych malých dediniek a miest ako Bachkovo, Asenovgrad alebo Koprivshtitsa.

9. Kde sa nachádza najlepší výhľad na mesto Plovdiv?
- Najlepší výhľad na mesto Plovdiv získate z vrchu Nebet Tepe alebo z vrchu Sahat Tepe.

10. Ako sa najlepšie pohybovať po meste Plovdiv?
- V Plovdivu sa môžete pohybovať pešo alebo autobusom. Mesto tiež ponúka cyklotrasy a možnosť zapožičať si bicykel.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky