Objavte lety za najlepšie ceny

Bhután Zuri Dzong Trek

Letenka Bhután Zuri Dzong Trek


Bhután Zuri Dzong Trek - Cesta k úchvatným pohľadom na horu Jomolhari

Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok plný krásnej prírody a úchvatných scenérií, cesta k horám Bhutánu by mohla byť tou správnou voľbou pre vás. Bhután, známy aj ako Kraj draku, je malá krajina v Ázií, ktorá sa rozprestiera vysoko v Himalájach. Túra po trase Bhután Zuri Dzong Trek vám umožní získať jedinečný pohľad na vrchol hory Jomolhari, ktorý dosahuje výšku 7314 metrov nad morom.

Zuri Dzong Trek je jednou z najobľúbenejších turistických trás v Bhutáne. Táto trasa vedie od Zuri Dzongu, ktorý sa nachádza v juhovýchodnom Bhutáne, do Lingshiju, ktorý je malou dedinkou v údolí Paro. Trasa sníma pohľad na horské rieky, vodopády, jazerá a kláštory a umožňuje vám spojiť sa s jodovými poníkmi a ľuďmi z miestnych dedín.

Celá trasa je dlhá približne 8 km a môže trvať od 3 do 5 dní, v závislosti od vašej schopnosti chodiť po horách. Túra začína v Zuri Dzongu po krátkej prehliadke kláštora, z ktorého sa otvára úchvatný výhľad na údolie Paro. Potom sa vyberiete na cestu cez staré lesy, kde sa nachádza množstvo divokých kvetov a farebných vtákov.

Počas vašej cesty sa zastavíte v nemeckom zariadení, ktoré bolo postavené na priesmyku Bhonte La. Z tohto miesta je úchvatný výhľad na vrchol hory Jomolhari, ktorý sa zdá byť na dosah ruky. Návšteva kláštora Lingshi je ďalším zážitkom, ktorý vám umožní vidieť spôsob života miestnych obyvateľov Bhutánu a spoznať ich náboženské tradície a kultúru.

Táto trasa je vhodná pre každého, kto má záujem o čarovné výhľady na horu a kto si chce vychutnať tie najlepšie scenérie, ktoré Bhután ponúka. Je to vynikajúca príležitosť pre tých, ktorí chcú zdokonaliť svoje fyzické schopnosti a stráviť niekoľko dní v prírode.

Celková doba túry je približne tri až päť dní a zahrnuje prechod cez niekoľko horských priesmykov a zdolanie niekoľkých strmých stúpaní. Odporúča sa, aby sa túry konali v malých skupinách a s licencovaným turistickým sprievodcom.

Ak teda hľadáte niečo, čo vám dá vynikajúcu príležitosť vidieť krásy Bhutánu a ďaleko od rušnej civilizácie, Bhután Zuri Dzong Trek je tou správnou voľbou pre vás. Takže si zarezervujte letenku do Bhutánu a pripravte sa na jednu z najkrajších túr vo vašom živote.


Počasie Bhután Zuri Dzong Trek


Bhután je krajina v Himalájach, ktorá je známa svojou nádhernou prírodou a svižnými riekami. Bhután Zuri Dzong Trek je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií pre milovníkov turistiky a prírodných krás. Bhután Zuri Dzong Trek ponúka nádherné scenérie a fascinujúce výhľady na doliny, hory a hlboké údolia.

Počasie v Bhutáne je ovplyvnené rozmanitým reliéfom krajiny a jeho polohou v Himalájach. Bhután má tropické a subtropické podnebie na juhu a teploty sú veľmi mierné a stabilné počas celého roka. Avšak na severovýchode a v horách sa počasie mení a teploty sú oveľa nižšie, s miestami veľkými množstvami snehu.

Bhután Zuri Dzong Trek sa nachádza vo výškach nad 3 000 metrov nad morom, takže teploty tu môžu byť oveľa chladnejšie ako v dolinách. Počas tohto treku sa môže ísť cez oblačný les a niekedy sa môžu vyskytnúť aj dažde. Najlepšou sezónou pre túto turistickú atrakciu je od septembra do novembra a od marca do mája.

Počas týchto mesiacov je počasie v Bhutáne jasné a suché s nízkou vlhkosťou a sú ideálne pre túry a piesočky. V apríli a máji si môžete vychutnať krásu rôznych kvetov, ktoré kvitnú v okolí. V septembri a októbri tu môžete vidieť migrujúce vtáky a farebné listy stromov v horách.

Aj keď má Bhután veľmi jasné a suché počasie v týchto obdobiach, mali by ste byť pripravení na neočakávané zmeny počasia, ktoré sa môžu vyskytnúť počas vašej cesty. Preto je dôležité, aby ste si so sebou vzali oblečenie, ktoré vás ochráni pred vetrom a dažďom.

Bhután Zuri Dzong Trek je nádherná turistická atrakcia, ktorá vám umožní vychutnať si krásy prírody a krajiny Bhutánu. Ak plánujete túto túru, odporúča sa, aby ste sa prv poinformovali o aktuálnom počasí v Bhutáne a pripravili sa na zmeny počasia, ktoré by sa mohli vyskytnúť v priebehu vašej cesty. Bez ohľadu na počasie, hory a scenérie Bhutánu sú krásne po celý rok a stojí za to ich vidieť.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Zuri Dzong Trek


Otázky a odpovede o Bhután Zuri Dzong Trek:

1. Čo je Bhután Zuri Dzong Trek?
Bhután Zuri Dzong Trek je turistická trasa v Bhutáne, ktorá vedie cez kopce a zalesnené oblasti v okolí kláštora Zuri Dzong.

2. Koľko dní trvá Bhután Zuri Dzong Trek?
Bhután Zuri Dzong Trek trvá zvyčajne 5-6 dní, v závislosti od rýchlosti chôdze a odpočinkov na ceste.

3. Je Bhután Zuri Dzong Trek náročný?
Áno, Bhután Zuri Dzong Trek je pomerne náročná trasa a vyžaduje dobrú fyzickú kondíciu.

4. Aké sú požiadavky na účasť v Bhután Zuri Dzong Trek?
Účastníci Bhután Zuri Dzong Trek by mali mať primeranú fyzickú kondíciu, dobrú výbavu a pripravenie na prechádzky v zle prístupných podmienkach.

5. Aké sú nevyhnutné oblečenie a vybavenie pre Bhután Zuri Dzong Trek?
Účastníci Bhután Zuri Dzong Trek by mali mať vhodné turistické topánky alebo trekové topánky, rozšíriteľný turistický batoh, nepremokavé oblečenie a prikrývky, teplejšie oblečenie na chladné noci, základné lekárničky, slnečné okuliare, opaľovací krém a antihmyzové repelenty.

6. Kedy je najlepší čas na Bhután Zuri Dzong Trek?
Najlepší čas na Bhután Zuri Dzong Trek sa pohybuje medzi marcovými vyjazdeniami a júlovými.

7. Aké sú miesta na Bhután Zuri Dzong Trek?
Bhután Zuri Dzong Trek vedie cez rôzne miesta v Bhutáne, vrátane Punakha, Tashithang, Chorten Ningpo, Zompelri a Zuri Dzong.

8. Potrebujem víza na Bhután Zuri Dzong Trek?
Áno, turistické víza sú povinné pre vstup do Bhutánu, aby mohli účastníci absolvovať Bhután Zuri Dzong Trek.

9. Aké sú ceny za Bhután Zuri Dzong Trek?
Ceny pre Bhután Zuri Dzong Trek sa líšia v závislosti od rôznych faktorov, vrátane počtu dní, miesta a programu. Ceny sa však bežne pohybujú v rozmedzí od 150 USD do 250 USD na deň.

10. Kto organizuje Bhután Zuri Dzong Trek?
Bhután Zuri Dzong Trek organizujú rôzne cestovné spoločnosti a prípadne aj miestni turistickí sprievodcovia. Najlepšie je vyhľadať si overených a osvedčených organizátorov alebo sprievodcov pre bezpečné a záživné zážitky.


Dovolenka Bhután Zuri Dzong Trek


Bhután, malá, ale krásna krajina v Himalách, je jednou z najmenej preskúmaných krajín na svete. Napriek tomu, že je obklopená Indiou a Čínou a leží v srdci Himalájí, Bhután si zachováva svoju unikátnu kultúru a prírodu. Pre turistov, ktorí sa chcú vydať do tejto krajiny, je k dispozícii niekoľko trekov a jedným z nich je Zuri Dzong Trek.

Zuri Dzong Trek je stredu ťažkou trekovou trasou, ktorá vás zavedie cez ťažký terén, strmé kopce a cez niekoľko riek. Trek trvá zhruba 15 dní a začína sa v Paro, hlavnom meste Bhutánu, kde sa môžete zoznámiť s lokálnou kultúrou a navštíviť Taktsang Lhakhang, ktorý je tiež známy ako Tiger's Nest Monastery. Toto posvätné miesto leží na skalných stenách a je jedným z najnavštevovanejších miest v Bhutáne.

Po návšteve Paro sa vydáte do Thimphu, hlavného mesta krajiny, kde sa nachádza niekoľko historických pamiatok, ako napríklad Tashichho Dzong alebo Nationálna knižnica Bhutánu.

Po prehliadke historických pamiatok sa konečne dostanete k samotnej Zuri Dzong Trek. Celá trasa vedie cez neprebádaný terén, kde máte možnosť vidieť ako lokálni obyvatelia žijú v týchto divokých oblastiach. Ubytovanie počas trekovania je možné v tradičných chatrčiach zvaných Goenpa, ktoré boli v minulosti využívané mníchmi.

Najvyšším bodom trasy je prechod cez vrchol Zuri La (4 900 m), ktorý poskytuje úžasný výhľad na okolité hory a krajiny. Za jasného počasia môžete dokonca vidieť až na vrchol Everestu.

V závere treku sa dostanete do Bumthang, ktorý je známy svojou obchodnou históriou s Tibetom a Indiou. Môžete sa tiež vybrať na prehliadku niekoľkých starobylých kláštorov a chrámov, ktoré sa nachádzajú v tomto meste.

Celkovo, Zuri Dzong Trek je úžasnou príležitosťou pre turistov, ktorí chcú spoznať kultúru a prírodu Bhutánu. Trek môže byť náročný, ale pohľady na krásne krajiny a úžasný cyklus života v týchto horách určite stojí za námahu. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, Zuri Dzong Trek v Bhutáne by mohol byť tou správnou voľbou pre vás.


Ubytovanie Bhután Zuri Dzong Trek


Bhután stojí za návštevu kvôli svojim krásam a utajenej kultúre v samom srdci Himalájí. Jedným z najväčších lákadiel Bhutánu je Zuri Dzong Trek, ktorý ponúka krásne pohľady na himalájske vrcholky a kultúru tíbetanských mníchov. Ak hľadáte ubytovanie v tomto regióne, nezmeškajte príležitosť zobraziť sa v Bhutánskom Zuri Dzong Trek Lodge.

Bhutánsky Zuri Dzong Trek Lodge sa nachádza v pohorí Himaláje v oblasti Paro Valley, ktorá je známa pre svoje kultúrne miesta, krásne scenérie a ako výchozí bod pre mnoho trekingových ciest. Budete prekvapení úchvatnými výhľadmi na Himaláje, ktoré vám dajú pocit, akoby ste boli uprostred neba. Toto miesto je obľúbené pre tých, ktorí hľadajú relaxačnú dovolenku a príležitosť, aby sa ponořili do miestnych kultúr.

Zuri Dzong Trek Lodge ponúka rôzne typy ubytovania, od tradičných izieb s dreveným nábytkom po moderne zariadené apartmány. Všetky izby a apartmány sú vybavené súkromnou kúpeľňou, káblovou televíziou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hostia môžu zvoliť medzi izbami s krásnym výhľadom na hory, záhradu alebo piatich svätyň.

V hoteli sa nachádza aj miestnosť na stretnutia, ktorá je ideálna pre pracovné rokovania alebo rodinné oslavy. Miestne jedlá sú veľkou atrakciou pre hostí, ktorí sa chcú ponoriť do miestnej kultúry. Kuchyňa ponúka tradičné omáčky a chutné špeciality, ktoré sú pripravované z čerstvých a miestnych ingrediencií.

Najvýznamnejším zážitkom Zuri Dzong Trek Lodge je jeho poloha v srdci Himalájí, ktorá ponúka veľkolepé výhľady. Hostia sa môžu vydať na krátky trek do okolitých dedín a navštíviť mníchov v miestnych kláštoroch. Guestdomáci môžu tiež zorganizovať exkurziu do vzdialenej časti, kde môžu vidieť miestne chovateľstvo yaku, najviac známeho balkánskeho kopytníka v Himalájach.

V Bhutánskom Zuri Dzong Trek Lodge sa hostia rozhodne nebudú nudiť. Cestujúci sa môžu relaxovať a vychutnávať krásy Himalájí alebo sa zapojiť do miestnych aktivít, ktoré sú integrované do ubytovacieho zážitku. Ak hľadáte to pravé miesto, kde sa prezentujú kvalitné a pohodlné ubytovanie a miestna kultúra, potom Bhutánsky Zuri Dzong Trek Lodge je pre vás správna voľba.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky