Objavte lety za najlepšie ceny

Belgicko Spa

Letenka Belgicko Spa


Belgicko, krajina kde sa stretáva starodávna histórie s modernou architektúrou. Tento pekný kúsok Západnej Európy tiež nadchýna svojimi liečebnými kúpeľmi, ako napríklad známe Spa, ktorého názov neskôr prevzala celá skupina kúpeľov šíriacich sa po celom svete.

Mnohí ľudia si vyberajú práve Belgicko Spa pre liečebné pobyty, z ktorých sa odtiaľ rozvíjajú aj ostatné atrakcie, ktoré turistom ponúka. V tomto článku sa bližšie pozrieme na tento dychberúci kúpeľný komplex.

Základnou charakteristikou kúpeľov Spa je voda, ktorá tu pramení, a ktorú môžete ochutnať priamo zo zdroja v kúpeľno rekreačnom stredisku. Táto voda je prirodzene minerálna a uznávaná ako zdroj liečebných účinkov proti viacerým ochoreniam.

Hneď vedľa kúpeľov sa nachádza aj muzeum nazývané "Thermes de Spa". Toto múzeum zamerané na historický vývoj kúpeľov spa návštevníkom ukáže ich vývoj od prvej písomnej zmienky o týchto zdravotníckych zariadeniach, až po moderné liečebné procedúry, ktoré sa tu vykonávajú. Viac ako 800 starodávnych artefaktov vystavených v múzeu priblíži históriu kúpeľov, ako aj ich význam pre belgickú kultúru.

Okrem toho návštevníkom odporúčame navštíviť aj prekrásny park nazývaný Parc de 7 heures. Stojí v blízkosti kúpeľov a ponúka prechádzky po malebných terénoch. Ďalšou atrakciou, ktorá stojí za to navštíviť, je aj známy futbalový klub Royal Standard de Liège, ktorý sídli v tomto meste. Ak vás futbalová téma sťahuje, môžete si dokonca pozrieť aj zápas.

Ak chcete navštíviť Belgicko Spa, môžete sa tam dostať prostredníctvom letiska v Liège. Letenky na túto trasu sa dajú zohnať za priaznivé ceny od rôznych leteckých spoločností. Let z Bratislavy do Liège trvá približne 2 hodiny a 30 minút. Potom už len stačí prejsť pár kilometrov spojovacou dopravou do samotného Spa.

V čom by ste mohli zažiť v Belgicko Spa to, za čo okrem kúpeľov stojí, by s Vami mohli slobodne konsultovať miestni turistickí agenti. Vyskúšajte to.


Počasie Belgicko Spa


Belgicko Spa je malé historické mesto v Belgicku. Nachádza sa v regióne Valónsko, v provincii Lutych. Toto mesto je známe predovšetkým svojimi termálnymi kúpeľmi a svojou pôvabnou architektúrou.

Belgicko Spa má vlhké, miestami chladné, ale vo všeobecnosti mierne podnebie. Priemerná teplota v lete sa pohybuje okolo 20 ° C s teplotou v noci okolo 12 ° C. V zime sú teploty pod 0 ° C a sneh býva bežný.

V lete je počasie Belgicko Spa skvelé na turistiku a cyklistiku. Existuje mnoho trás a cyklotrás, ktoré vás prevedú krásnymi údoliami a lesmi, z ktorých je možné pozorovať úchvatné výhľady na okolité hory.

Belgicko Spa je známe aj svojimi luxusnými kúpeľmi a wellness centrami, ktoré ponúkajú rôzne zážitky a služby. V zime naplno funguje klimatizovaná lezecká stena a populárny je aj bobová dráha.

Ak hľadáte iné zdroje zábavy, mesto ponúka mnoho kaviarní, barov a reštaurácií. Vzhľadom k tomu, že sa mesto nachádza v oblasti, kde sú známe kvalitné vína, môžete sa tešiť na kvalitné miestne vína a kulinárske špeciality.

Celkovo povedané, pre návštevníkov, ktorí hľadajú kombináciu prírodných krás, relaxácie a pohodlia, je Belgicko Spa ideálnou destináciou. Bez ohľadu na to, či nájdete počasie slnečné alebo daždivé, mesto vám ponúkne mnoho aktivít a zážitkov.


Ubytovanie Belgicko Spa


Belgicko Spa je mesto s krásnou prírodou a historickým odkazom, ktoré sa nachádza v oblasti Ardeny vo východnom Belgicku. Je to známe ako kúpeľné mesto s prameňmi minerálnej vody a liečebnými procedúrami. Pokiaľ hľadáte relaxačnú dovolenku v prekrásnom prostredí, ubytovanie v Belgicko Spa je pre Vás tou správnou voľbou.

Ak hovoríme o ubytovaní v Belgicko Spa, môžeme sa tešiť na široké rozpätie možností. Od luxusných hotelov až po penzióny, návštevníci si môžu vybrať z množstva možností, ktoré splnia ich potreby. Napríklad, hotel La Reine je jedným z najprestížnejších a luxusných hotelov v meste, kde si môžete užiť špičkového pohodlia a servisu. Ak máte radi klasický šarm, potom by ste mohli vyskúšať ubytovanie v historickej vile Léopold II, ktorá má krásny výhľad na mesto, ale aj príjemný park. Pre tých, ktorí hľadajú niečo medzi nimi, existuje radu malých a útulných penziónov s výbornou lokalitou v centre mesta, čo umožní ľahký prístup k mnohým turistickým atrakciam mesta.

Belgicko Spa je známe svojím kúpeľným zázemím, kde turisti môžu využiť bohatú ponuku wellness služieb a relaxačných procedúr. Máte možnosť uvoľniť sa v saune, hamam, alebo si zarezervovať masáže a liečebné kúry, ktoré pomôžu odstrániť stres a uvoľniť bolesť v kĺboch a svaloch. Okrem toho, môžete si vyskúšať aj terapeutické kúpele s využitím minerálnych prameňov, ktoré liečia tráviace, kožné a endokrinné ochorenia.

Belgicko Spa nie je len o wellness, ale aj o kultúre a histórii. Mesto je domovom mnohých pamiatok a múzeí, ktoré ukazujú bohatú históriu a kultúru belgického regiónu Ardeny. Medzi najnavštevovanejšie atrakcie patria: Radnica, kúpele Thermes de Spa, múzeum poľnej artilérie či múzeum mesta a jej tradícií.

V závere môžme povedať, že Belgicko Spa nie je len kúpeľné mesto, ale aj miesto, kde si môžete užiť krásnu prírodu a okolie. Pre tých, ktorí hľadajú miesto na relax ale aj na objavovanie nových vecí, ubytovanie v Belgicko Spa je ten pravý krok pre nezabudnuteľnú a pohodlnú dovolenku.


Dovolenka Belgicko Spa


Belgicko Spa je malé mesto, ktoré sa nachádza v blízkosti prírodného parku Hoge Venen-Eifel. Spa je známe tým, že poskytuje čistú prírodnú minerálnu vodu a termálne kúpele. To z neho robí ideálne miesto pre dovolenku plnú relaxu, wellnessu a oddychu.

Okrem kúpeľných procedúr a liečebných kúr sa v meste Spa nachádza veľa historických pamiatok a atrakcií, ktoré sú pre turistov veľmi zaujímavé. V stredoveku bol Spa obľúbené miesto pre vznešených hostí, ako napríklad francúzskeho kráľa Ludvíka XV. Títo dvorní hostia sa chodievali liečiť do miestnych kúpeľov, ale aj na prekrásne prechádzky do okolitej prírody.

Belgicko Spa je známe najmä svojimi termálnymi prameňmi a minerálnymi vodami, ktoré sa používajú na rôzne terapeutické a kozmetické procedúry. Spa ponúka množstvo balíčkov pre wellness a liečebné procedúry, ako sú masáže, kúpele, aplikácie bahna, kozmetické ošetrenia a mnoho ďalších.

Okrem toho môžete navštíviť aj múzeá, ako je napríklad múzeum prírodnej histórie, múzeum regionálnej histórie alebo múzeum automobilov. Mesto Spa hostí aj množstvo podujatí počas celého roka - od operných predstavení až po jazzové koncerty, a takisto aj tradičné belgické slávnosti.

Pri prechádzkach môžete navštíviť aj historické parky a záhrady či zamieriť na prechádzku do nádherných prírodných lokalít v okolí - výstup na vysokú horu Signal de Botrange, návšteva priehrady Gileppe alebo návšteva lesného parku Eifel.

Belgicko Spa ponúka nie len zábavu, ale aj kulinárske zážitky - mnoho reštaurácií ponúka tradičné belgické jedlá, ktoré stoja za ochutnanie. A to sa predsa dá zaradiť do súvislosti i s vašou dovolenkou.

Celkovo je Belgicko Spa ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú pozitívny vplyv na svoje zdravie, relaxáciu a oddych. Ak si na svoju dovolenku chcete užiť kúpele, wellness a históriu, tak vás Spa určite nezklame.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Spa


"Čo je Belgicko Spa?"
Belgicko Spa je mesto v Belgicku, ktoré je známe svojimi prírodnými minerálnymi prameňmi a historickými budovami.

"Ako sa tam dostanem?"
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Belgicka Spa, je lietadlom alebo vlakom do Bruselu a potom vlakom alebo autobusom do mesta.

"Ako dlho trvá cesta zo Bruselu do Belgicka Spa?"
Cesta zo Bruselu do Belgicka Spa trvá približne 1 až 2 hodiny, v závislosti od zvoleného dopravného prostriedku.

"Kde sa dá ubytovať?"
V Belgicku Spa je niekoľko kvalitných hotelov a ubytovní, ktoré ponúkajú rôzne typy ubytovania, od luxusných izieb po cenovo dostupné hostely.

"Aké sú najlepšie aktivity v Belgicku Spa?"
Medzi najlepšie aktivity v Belgicku Spa patrí návšteva prameňov, kúpanie sa v minerálnych kúpeľoch, prechádzky po historickom centre a návšteva múzeí.

"Aké sú najlepšie reštaurácie v Belgicku Spa?"
V Belgicku Spa nájdete mnoho reštaurácií s tradičnou belgickou kuchyňou, ako aj s rôznymi medzinárodnými jedlami. Medzi najpopulárnejšie reštaurácie patria La Trattoria, Le Vingt-Quatre, Le Fontainebleau a Le Bistrot d'en Face.

"Existujú nejaké zaujímavé podujatia v Belgicku Spa?"
Áno, v Belgicku Spa sa konajú rôzne kultúrne a športové podujatia po celý rok, vrátane motoristických pretekov, cyklistických závodov a hudobných festivalov.

"Je Belgicko Spa bezpečné miesto na návštevu?"
Áno, Belgicko Spa je pomerne bezpečné mesto a má nízku kriminalitu. Avšak, ako všade inde, aj tu by ste mali byť opatrní a nezanechávať cenné veci vo viditeľnej polohe v aute alebo na verejných miestach.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky