Objavte lety za najlepšie ceny

Bangladéš Bangladesh National Zoo

Letenka Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladesh National Zoo, ležiaci v Dháke, je jedným z najväčších zvieracích parkov v Ázii. Táto atrakcia je jedinečným zážitkom pre rodiny a turistov, ktorí prichádzajú vidieť zvieratá, ktoré sú domácimi zvieratami Bangladéšu.

Je to ideálne miesto pre milovníkov zvierat, ktorí radi trávia čas v prírode a v blízkosti zvierat. Park zahŕňa rozsiahle pozemky, rozlohou 186 akr (75 ha) a ponúka návštevníkom prvotriedne zvukové a vizuálne zážitky.

Park je domovom pre obrovské množstvo druhov zvierat, ktoré sa nachádzajú v rôznych pavilónoch a výberoch zvierat. Medzi zaujímavé druhy patria aj napríklad tigre, levovia, slony, opice, krokodíly a mnoho ďalších druhov.

Okrem toho, že môžete obdivovať zvieratá, návštevníci majú príležitosť ochutnať aj kultúru a históriu miesta. Park ponúka množstvo zábavy pre všetky vekové skupiny, vrátane atrakcií ako vodný svet, kolotoče a mnoho ďalších.

Zoologické záhrady môžu byť často aj miestom vzdelávania pre deti a dospelých. Bangladesh National Zoo je takpovediac učebnicou v prírodných viedach a biológii, pretože poskytuje široký prehľad o faune a flóre v Bangladéši. Okrem toho, že sa učia o roztomilých zvieratkách, môžu ľudia zároveň získať aj nové informácie o prírode a svete, v ktorom žijú.

Pre tých, ktorí by sa radi pozreli na jedinečné zvieratá, určite stojí za návštevu Bangladesh National Zoo. Toto miesto je rozhodne to správne miesto pre tých, ktorí chcú spoznať nové zvieratá a kultúru. Je to skvelý spôsob, ako stráviť čas s rodinou a priateľmi a získať nezabudnuteľné zážitky v Bangladéši.


Počasie Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je krajina, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a má pestré a rozmanité počasie. Vzhľadom na svoju polohu pri pobreží Bengal­skej zátoky, sú tu vyššie teploty a vyššia vlhkosť ako v iných častiach Ázie.

Počas letných mesiacov od mája do septembra sa teploty v Bangladéši pohybujú od 30°C do 35°C. Vlhkosť je tu vysoká vďaka monzunovému dažďu, ktorý sa vyznačuje prudkými prívalmi dažďa a silnými víchricami. Tieto dažde môžu trvať niekoľko dní či dokonca aj týždňov a zvyčajne sa vyskytujú v júni a júli.

Zima v Bangladéši, ktorá trvá od októbra do februára, je chladnejšia a suchá. Teploty sa v tejto dobe pohybujú okolo 20°C, no množstvo slnečného svetla, ktoré krajina dostáva, robí z tejto doby obľúbený čas pre návštevnosť krajiny.

Ak ste v Bangladéši a hľadáte niečo, čo vám pomôže vychutnať si počasie a uvoľniť sa, tu je niekoľko tipov. Bangladesh National Zoo je skvelým miestom pre vaše deti, ako aj pre vás samotného. Tento zvierací park sa nachádza v Dháke, hlavnom meste Bangladesh. Je to veľká krajiná a v nej sa nachádza mnoho krásnych a zaujímavých zvierat vrátane tigrov, slonov, zebier a rýb. Okrem toho má park aj pekné zelené prostredie a prechádzky tu sú obohacujúce a zábavné.

Zhrnutie
Bangladéš má rozmanitú kombináciu počasia závislú od rôznych ročných období. Leto je horúce a vlhké, ale zima je suchá. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete uvoľniť a užiť si krásne počasie, Bangladesh National Zoo je ideálny cieľ. Park sa nachádza v Dháke a je plný krásnych a zaujímavých zvierat, ktoré sú ideálne aj pre vaše deti.


Najčastejšie otázky a odpovede Bangladéš Bangladesh National Zoo


1) Kedy je otvorený Bangladéšsky národný záhradník?
- Národný záhradník je otvorený denne od 09:00 do 18:00 hod.

2) Aké druhy zvierat môžeme v Bangladéšskom národnom záhradníku vidieť?
- V národnom záhradníku sa nachádza viac ako 150 druhov zvierat, vrátane tigrov, slonov, žiráf, krokodílov, opičiek a mnohých ďalších.

3) Aké je vstupné do Bangladéšskeho národného záhradníka?
- Vstupné pre domácich návštevníkov je 20 Taka, pre zahraničných návštevníkov je 100 Taka.

4) Môžem si priniesť jedlo alebo pitie do záhradníka?
- V záhradníku nie je dovolené si prinášať jedlo alebo pitie. Sú tam však predajné stánky s nápojmi a občerstvením.

5) Môžeme vo vnútornej časti záhradníka podnikať piknik?
- V záhradníku je k pikniku vyhradené priestranstvo, preto môžete piknikovať v tejto oblasti.

6) Je v záhradníku bezpečné?
- Áno, záhradník má bezpečnostné opatrenia a zamestnanci vám pomôžu akékoľvek bezpečnostné otázky.

7) Môže sa v záhradníku fotografovať?
- Áno, fotografovanie je povolené v záhradníku, avšak profesionálne fotografovanie si musíte povoliť vopred.

8) Ako sa dostať do Bangladéšskeho národného záhradníka?
- Záhradník sa nachádza v hlavnom meste Dháka a ľahko ho možno dosiahnuť taxíkom alebo verejnou dopravou.


Ubytovanie Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladesh National Zoo is a popular destination among the tourists in Bangladesh, given its rich wildlife and unique atmosphere. The Zoo is located in Mirpur, Dhaka, and is the largest zoo in Bangladesh.

If you are planning to visit Bangladesh National Zoo, you would be pleased to know that the area has ample accommodation options where you can enjoy your stay. Here’s a brief guide to the available accommodation options at the Bangladesh National Zoo:

1. Guesthouses:
Guesthouses are one of the most budget-friendly accommodation options available near the Bangladesh National Zoo. They are perfect for backpackers and tourists on a tight budget. Guesthouses offer basic amenities like clean beds, shared bathrooms, and kitchen facilities.

2. Hotels:
Bangladesh National Zoo has a range of hotels located nearby at Mirpur, Dhaka. If you are looking for a luxurious stay, there are plenty of 3, 4, and 5-star hotels to choose from. The hotels provide excellent facilities like air-conditioned rooms, room service, fine dining restaurants, and swimming pools.

3. Resorts:
Resorts are the perfect option for tourists looking for a peaceful and relaxing stay. There are several resorts located near the Bangladesh National Zoo which offer a variety of amenities like private pools, in-room spas, and private balconies. The resorts also have spacious rooms and lush green gardens.

4. Apartments:
If you are visiting Bangladesh National Zoo with your family, then apartments are a great option for you. Apartments provide you with ample space and privacy for your entire family to stay comfortably. They come equipped with kitchen facilities, Wi-Fi, TV, and other basic amenities.

No matter where you choose to stay near Bangladesh National Zoo, you are sure to find a range of accommodation options to suit your budget and preferences. Additionally, the area is surrounded by several eateries and cafes to cater to the needs of hungry tourists.

In conclusion, Bangladesh National Zoo is a great place to visit, given its unique wildlife and ambiance. There are plenty of accommodation options available for tourists, ranging from budget-friendly guesthouses to luxurious hotels and resorts. When visiting Bangladesh National Zoo, make sure to check out the nearby accommodation options to make your stay comfortable and memorable.


Dovolenka Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš, krajina bohatá na prírodné krásy a zaujímavé miesta, ponúka množstvo turistických atrakcií pre milovníkov prírody a zvierat. Jednou z najobľúbenejších destinácií pre turistov je Bangladéšská Národná ZOO – Bangladesh National Zoo.

Narodená v roku 1974, Národná ZOO Bangladéša je domovom množstva rôznych druhov zvierat, ktoré žijú v prostredí, ktoré je čo najviac podobné ich prirodzenému prostrediu. Je to skutočne nezabudnuteľná skúsenosť vidieť týchto úžasných tvorov v ich prírodnom prostredí.

Národná ZOO patrí medzi najväčšie zvieracie parky v Ázii a zdá sa byť miestom, kde sa všetky druhy zvierat cítia dobre. Podmienky, ktoré sa poskytujú pre zvieratá sú, samozrejme, prísne kontrolované a úplné zabezpečenie ich pohodlia je prioritou.

Návštevníci ZOO si môžu pozrieť cez 180 druhov zvierat vrátane tigrov, slonov, levy, zvierat z rodu opice a mnoho ďalších druhov. Každý zviera má svoje vlastné prostredie, ako aj pravidelný prameň potravy, ktorý zaisťuje ich dobré zdravie.

Turisti, ktorí návštevou ZOO hľadajú trošku adrenalínu, môžu si objednať "Safari Tour". Táto jazda ponúka príležitosť vidieť zvieratá v ich prirodzených biotopoch, vďaka čomu získajú úplne nový, neobyčajný pohľad na tieto divoké tvory.

Okrem toho je v areáli ZOO aj Staré mesto Dhaka, ktoré ponúka návštevníkom zaujímavý pohľad na históriu a kultúru krajiny. Mnoho turistov sa chce naučiť viac o miestnej kuchyni a starodavých zvykoch, ktoré sú stále zachované v tomto regióne. Národná ZOO Bangladéša ponúka veľa zábavy pre všetkých návštevníkov a je skutočne miestom, kde sa môžete pripojiť k prírode.

V záverečnej analýze je návšteva Bangladéšskej Národnej ZOO vynikajúcou príležitosťou na relaxáciu a užívanie si prírodných krás. Každý, kto má záujem o poznávanie nových miest a kultúr, by mal určite návštevu tejto ZOO zvážiť a plne si užiť všetky jej pozoruhodné zdroje a atrakcie.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky