Objavte lety za najlepšie ceny

Bahrajn Qal'at al-Bahrain (Bahrain Fort)

Letenka Bahrajn Qal'at al-Bahrain (Bahrain Fort)


Bahrajn je ostrovná krajina v Perzském zálivu, označovaná za centrum starověké kultury Dilmunu. Jedním z nejnavštěvovanějších míst v zemi je Qal'at al-Bahrain, což je starověká pevnost, která se nachází na pobřeží Bahrajnu.

Tato pevnost je známá také pod názvem Bahrain Fort a byla vystavěna asi před 2 300 lety. Pevnost se nachází na kopci, což umožnilo lepší kontrolu nad celým okolím a chránilo její obyvatele před případnými útoky. Qal'at al-Bahrain byla hraniční pevností, což znamená, že chránila obchodní cesty a byla spojována s dalšími pevnostmi v celé oblasti.

Pevnost byla několikrát dokonce zničena a obnovená za účelem ochrany proti útokům. Nejvíce pozornosti získala v letech 1954 a 1958, kdy byly v průběhu archeologických vykopávek odkryty zbytky mnoha stavby. Tyto vykopávky odhalily mnoho zajímavých artefaktů a artefaktů milující turisté je mohou vidět v místním muzeu.

Dnes můžete v pevnosti vidět několik dochovaných částí. Mezi ně patří paláce, mešity, pekárny, domy a lázně. V roce 2005 byla pevnost Qal'at al-Bahrain zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.

Pokud se chystáte na Bahrajn, návštěva Qal'at al-Bahrain rozhodně patří na seznam povinností. Můžete si prohlédnout nejnovější archeologické nálezy, ale také krásnou krajinu v okolí. Pevnost Qal'at al-Bahrain je jedním z nejvýznamnějších památek Bahrajnu a pro turisty je to ideální místo, kde se seznámit s historií této úžasné země.


Ubytovanie Bahrajn Qal'at al-Bahrain (Bahrain Fort)


Bahrajn je ostrovný štát, ktorý leží v Perzskom zálive. Historicky bol centrom obchodu a kultúry, s množstvom zaujímavostí, ktoré odrážajú jeho bohatú minulosť. Jednou z takýchto zaujímavostí je aj Qal'at al-Bahrain, ležiace na juhu ostrova Manama. Tento bahrajnský hrad je v súčasnosti jednou z najdôležitejších pamiatok Bahrajnu a je zanesený na zozname svetového dedičstva UNESCO. Ak ste teda v Bahrajne a hľadáte nezvyčajné ubytovanie, Qal'at al-Bahrain by mohol byť tou správnou voľbou.

Qal'at al-Bahrain bol založený v 16. storočí, počas obdobia dynastie Portugalcov. Je to obrovský hrad, ktorý sa rozprestiera na ploche 450000 metrov štvorcových. V minulosti bol centrom politického a ekonomického života Bahrajnu a je obklopený obchodnými a náboženskými stavbami. Medzi najzaujímavejšie časti Qal'at al-Bahrain patrí veža, nádvorie a množstvo archeologických nálezísk.

Ak hľadáte ubytovanie v oblasti Bahrajn Qal'at al-Bahrain, máte na výber niekoľko možností. Existuje niekoľko hotelov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti hradu, ako aj viacero rozmanitých turistických zariadení, ktoré poskytujú možnosť pobytu v Beduínskych stanoch alebo vo veži.

Prvou možnosťou ubytovania v oblasti Qal'at al-Bahrain je hotel Beach Resort & Spa. Nachádza sa asi 4 km od hradu a je ideálny pre tých, ktorí hľadajú luxusné zariadenia a pohodlné ubytovanie. Hotel ponúka rôzne možnosti, vrátane plážových kúpeľov, relaxačných terapií a reštaurácií s tradičnou kuchyňou.

Ak ste skôr nadšencom dobrodružstiev a hľadáte niečo trochu netradičné, môže vás zaujať ubytovanie v Beduínskych stanoch v beduínskom kempu. Toto ubytovanie ponúka skutočne autentický pocit a umožňuje vám zájsť dovnútra do života beduínskeho spôsobu života. Spoločne s týmto zážitkom vám kemp poskytne aj stravu vo forme tradičnej beduínskej kuchyne a možnosť účasti na rôznych miestnych aktivitách.

A konečne, ak chcete mať jedinečný zážitok a prežiť niečo naozaj nezvyčajné, môže sa vám páčiť ubytovanie vo veže Qal'at al-Bahrain. Tento hotel ponúka strávenie noci v histórických vežiach a umožňuje vám vychutnať si nielen pamiatku v podobe hradu, ale aj jej vnútorné zápletky. Vrátane prechádzok, historickej prehliadky a súkromným večeriam v miestnostiach, kde kedysi bývali páni.

Výber ubytovania v Bahrajne Qal'at al-Bahrain je skutočne široký a rôznorodý, s možnosťou nájsť presne tie zážitky, ktoré sa hľadajú. Bez ohľadu na to, či si vyberiete moderný hotel alebo niečo autentickejšie, určite si vychutnáte pôvab Bahrajnu a jeho kultúry a histórie.


Dovolenka Bahrajn Qal'at al-Bahrain (Bahrain Fort)


Bahrajn je ostrovná krajina v oblasti Zálivu s dlhou históriou a bohatou kultúrou. Jeho najväčším mestom a hlavným hlavným mestom je Manáma. Krajina ponúka rôzne možnosti pre turistov a medzi tým je Qal'at al-Bahrain, taktiež známy ako Bahrain Fort, v meste Al-Manamah.

Qal'at al-Bahrain je jedným z hlavných archeologických miest Bahrainu. Tento nádherný hrad bol postavený v polovici 16. storočia portugalskými námorníkmi na mieste iného starovekého hradu. Po niekoľkých storočiach bola budova premenovaná na Qal'at al-Bahrain, pretože bola postavená na mieste pôvodného hlavného mesta, Dilmune, ktoré bolo považované za jednu z najdôležitejších obchodných ciest v oblasti Zálivu.

Celý komplex je veľký a rozsiahly a turisti tu nájdu mnoho zaujímavostí. K hlavným atrakciám patrí archeologické múzeum, ktoré obsahuje množstvo artefaktov z obdobia Dilmunu. Okrem toho nájdeme v komplexe aj mešitu, maľby a rôzne hrady. Toto miesto je naozaj jedinečné vďaka stavebnej architektúre a histórii, ktorú posiela.

Ak sa rozhodnete navštíviť Qal'at al-Bahrain na dovolenke v Bahrajne, môžete sa zúčastniť množstva aktivít, ako sú prehliadky, výlety s turistickým sprievodcom a večerné podujatia v archeologickom parku. Je to miesto, kde si určite užijete pohľad na úžasné výhľady na najvyšší most v Bahrajne a zároveň sa naučíte viac o histórii tejto krajiny.

Qal'at al-Bahrain je miestom, kde sa stretáva minulosť a súčasnosť. Príbeh Dilmunu je živý a viditeľný v každom kameni tohto nádherného hradu. Takže ak hľadáte miesto na dovolenku, kde môžete objavovať históriu, Bahrajn Fort bude určite príjemným prekvapením. Jeho exotické prostredie, fascinujúca história a staroveké ruiny urobia Vašu dovolenku v Bahrajne jedinečnou a nezabudnuteľnou.


Počasie Bahrajn Qal'at al-Bahrain (Bahrain Fort)


Bahrajn je krajinou extrémov, s extrémnym suchom a teplom počasím v letných mesiacoch. Jedno z hlavných miest v Bahrajne, Qal'at al-Bahrain (Bahrain Fort), si ale udržuje svoje nádherné prostredie aj napriek týmto extrémom.

Qal'at al-Bahrain, čo znamená "hrad Bahrajn", je jedným z najznámejších historických miest v krajine a je zaradený ako súčasť svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa na západnom pobreží Bahrajnu, v blízkosti mesta Manama.

Fort bol postavený v 15. storočí na mieste starších osád, ktoré boli neustálymi útokmi zničené. Stal sa neskôr sídlom vládneho správcu a bol využívaný až do 19. storočia. V súčasnosti sa miesto stalo atrakciou pre turistov, ktorí sa sem radi chodia pozrieť.

Okrem nádherného prostredia je Qal'at al-Bahrain dobre navštívený aj kvôli výstavám, ktoré sa tu pravidelne konajú. Tieto výstavy umožňujú návštevníkom zoznámiť sa s históriou a kultúrou Bahrajnu.

Počasie v Qal'at al-Bahrain sa líši podľa ročného obdobia. Letá sú tu extrémne horúce a suché, s maximálnymi teplotami blízkymi 40 stupňom Celzia. Zima je o niečo prijateľnejšia a teploty sa pohybujú okolo 20 stupňov.

Ak sa chcete vyhnúť horúčave, najlepšie je navštíviť miesto v období jesene, kedy zároveň krajina prerába svoje zelené ekosystémy a aké-také rastlinstvo sa vzchádza. Pretože v lete všetky rastliny zhoria, celé mesto, aj s hradom, pôsobí trochu drsne.

Návšteva Qal'at al-Bahrain je jedinečným zážitkom pre návštevníkov, ktorí chcú preskúmať históriu a kultúru Bahrajnu a sníva o tom, ako brali dobyvatelia a správci Bahrajnu v rastúcom meste útočiace barbarské kmeň. Pokoj, ktorý dnes panuje v tomto odľahlej oblasti, umožňuje cestovateľom si predstaviť, ako to bolo pred niekoľkými storočiami.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahrajn Qal'at al-Bahrain (Bahrain Fort)


1. Čo je Qal'at al-Bahrain?
Qal'at al-Bahrain je staroveká pevnosť nachádzajúca sa v Bahrajne.

2. Aké sú otváracie hodiny pevnosti?
Pevnosť je otvorená pre verejnosť každý deň okrem pondelka od 8:00 do 18:00.

3. Koľko stojí vstupné do pevnosti?
Vstupné do pevnosti Qal'at al-Bahrain stojí okolo 2,2 eura.

4. Aké je parkovanie v okolí pevnosti?
Parkovanie je k dispozícii bezplatne v blízkosti pevnosti.

5. Môžeme si pevnosť prezrieť samostatne alebo musíme mať sprievodcu?
Návštevníci si môžu pevnosť prezrieť samostatne alebo si zakúpiť sprievodcu.

6. Je pevnosť vhodná aj pre deti?
Áno, pevnosť je vhodná pre deti, no treba si dať pozor na nezabezpečené miesta.

7. Aké zaujímavé miesta sa v pevnosti nachádzajú?
V pevnosti sa nachádza múzeum, ktorého expozície sú venované histórii a kultúre Bahrajnu, ako aj vykopávkam starovekého mesta a parný stroj, ktorý bol používaný na čerpanie vody.

8. Je možné si v pevnosti niečo zakúpiť?
Áno, v pevnosti sa nachádza obchod s darčekmi, kde si môžete zakúpiť suveníry a iné turistické predmety.

9. Je v pevnosti povolené fotenie?
Áno, fotenie v pevnosti je povolené, no niektoré časti môžu byť obmedzené.

10. Je možné v pevnosti konzumovať vlastné jedlo a pitie?
Nie, v pevnosti nie je povolené konzumovať vlastné jedlo a pitie.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky