Objavte lety za najlepšie ceny

Bahamy Ragged Island

Ubytovanie Bahamy Ragged Island


Bahamy sú známe svojimi krištáľovo čistými vodami a dokonalým karibským podnebím. Ragged Island, ktorý sa nachádza na juhu Bahám, je známy ako raj pre milovníkov prírody a pokoj a relaxáciu.

Ragged Island ponúka nádherné pláže s bielym pieskom a jemnými modrými vodami, ako aj vodopády a nádhernú účasť na koralových útesoch. Okrem jeho prírodného krásy ponúka Ragged Island aj bohaté a zaujímavé kultúrne dedičstvo. Obyvatelia tu prinášajú karibskú kultúru do každej oblasti ostrova.

Na Ragged Island je dostupné ubytovanie pre turistov v podobe súkromných apartmánov a domov, ktoré sú k dispozícii na prenájom. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka dokonalý výhľad na more a blízkosť k plážam.

Ak si chcete užiť pokojné a relaxačné chvíle na Ragged Island, môžete si vybrať z rôznych druhov ubytovania, ktoré sa nachádza na ostrove. Môžete si napríklad prenajať k dispozícii luxusný apartmán či vybrať skromnejšie ubytovanie, ako sú chatky.

Vzhľadom k tomu, že Ragged Island je malý ostrov, ubytovanie je k dispozícii len v obmedzenom množstve a vysoká sezóna začína v decembri a končí v apríli. Preto vám odporúčame a rezervujte ubytovanie vopred.

Okrem ubytovania, Ragged Island ponúka množstvo aktivít pre turistov. Môžete si vypožičať člny, predovšetkým zmerať sa s rybolovom alebo jednoducho si užiť plavbu okolo okolitých ostrovov a koralových útesov. Ak ste nadšený potápač, Ragged Island je tiež miesto, kde si môžete užiť krásy podmorského sveta.

Všetko však vyžaduje predplánovanie a pripravenosť. Preto odporúčame si pred cestou rezervovať ubytovanie a plány vašej dovolenky si starostlivo naplánovať. Keď však prídete na Ragged Island, budete mať príležitosť zažiť nádhernú prírodu, pokoj a relaxáciu, ktorú naozaj oceníte.


Letenka Bahamy Ragged Island


Bahamy sú známe svojou krásou a Ragged Island určite patrí medzi ich šperky. Táto malá ostrovná krajina sa skrýva na juhu Bahamských ostrovov a ponúka mix prírodných a historických zážitkov.

Keďže sa tu nedá cestovať po ceste, let je jedinou možnosťou, ako sa dostať na Ragged Island. Preto sme sa rozhodli zistiť, ako sa sem dostať.

Letenky na Ragged Island - osamelé ostrovy v Karibiku

Ragged Island bola kedysi obľúbená zastávka pre pirátov, ktorí pochodovali po niekdajších bahamských vodách. Dnes je to miesto s prirodzenou krásou, ktoré má však problém s dostať sa tam.

Na Ragged Island neexistuje verejná doprava a cesta sem nie je vzhľadom na neľudnaté prostredie vôbec možná. Väčšina ľudí sa preto dostáva sem lietadlom.

Existujú dva spôsoby, ako sa dostať na Ragged Island – pomocou letu s malými lietadlami z iných ostrovov alebo s pravidelnými komerčnými letmi.

Ak sa rozhodnete letieť s malým lietadlom, potom sa môžete dostať zo susedných ostrovov, ako sú Conception Island, Mayaguana, Acklins, Crooked Island či Inagua. Tieto lety organizuje viacero regionálnych leteckých služieb, ktoré zahŕňajú Carl’s Airline, Pineapple Air, Bahamasair a Flamingo Air.

Na druhej strane, ak sa chcete dostať na Ragged Island s pravidelnými letmi, ktoré sú o niečo pohodlnejšie a cenovo dostupnejšie, potom môžete letieť pomocou Bahamasair, ktorý ponúka niekoľko letov týždenne zo susedných ostrovov.

V každom prípade je let na Ragged Island skvelým spôsobom, ako sa dostať na tento nádherný kúsok neba. Ak sa sem chystáte, určite si zabezpečte svoju letenku vopred, aby ste sa vyhli problémom s kapacitou lietadiel.

Ragged Island ponúka nádhernú prírodu, pohodlie a odpočinok. Viac sa dozviete, keď sa tam konečne dostanete.


Počasie Bahamy Ragged Island


Bahamy sú plné krásnych ostrovov a Ragged Island nie je výnimkou. Tento malý ostrov ponúka nádherné pláže, jasnú vodu a klenotnicu flóry a fauny. Ak sa chystáte navštíviť Ragged Island, určite by ste mali vedieť, aké počasie môžete očakávať.

Ragged Island sa nachádza v Karibiku, kde vládne tropické podnebie. To znamená, že tu väčšinou panuje teplé počasie a vysoké teploty. Počasie je však ovplyvňované aj inými faktormi. Vplyvom passatového vietru dochádza k zosilneniu dažďových oblakov a viaceré ostrovy, vrátane Ragged Island, tak čelia množstvu dažďov, ktoré sa zvyčajne objavujú počas letných mesiacov.

Teploty na Ragged Island nezriedka prekračujú 30 stupňov Celzia a dokonca aj v zime sú teploty príjemné a nad 20 stupňov. Miestne klímy majú vplyv aj na teplotu vody v okolí ostrova. Voda sa zvyčajne pohybuje okolo 24 až 28 stupňov a to predstavuje ideálne podmienky pre kúpanie a potápanie.

Je však potrebné dodať, že Ragged Island leží v oblasti výskytu hurikánov a tieto môžu narobiť veľké škody. Hurikánová sezóna na Bahamách trvá od júna do novembra a konkrétne v septembri a októbri toto riziko narastá. Preto je dôležité sledovať predpovede počasia a v prípade hrozby hurikánu sa na ostrove držať pokynov a usmernení miestnych úradov.

Celkovo teda môžeme povedať, že Ragged Island ponúka teplé a vlhké počasie po väčšinu roka s možnosťou výskytu dažďov a príležitostných hurikánov. Toto počasie však nezabráni návštevníkom vychutnať si krásy tohto ostrova a užiť si tu nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Ragged Island


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa ostrovov Ragged Islands na Bahamách sú:

1. Aké sú informácie o ostrovoch Ragged Islands na Bahamách?
- Ostrovy Ragged Islands sú malou skupinou ostrovov na juhu Bahamov. Tieto ostrovy tvoria súhrnné väzivo korytových útesov a ostrovných prízemí s krásnymi plážami.

2. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrovy Ragged Islands?
- Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať na ostrovy Ragged Islands, vrátane súkromného člna alebo lodného transferu. Medzinárodné letisko Duncan Town na Ragged Island má malé letisko, kde možno pristávať s lietadlami na medzinárodnom letisku v Nassau.

3. Ktoré aktivity sa dajú robiť na ostrovoch Ragged Islands?
- Ostrovy Ragged Islands sú ideálne miesto pre rybolov, potápanie, plachtu a len relaxovanie na pláži. V okolí sú tiež niektoré z najkrajších korytových útesov na svete, ktoré sú nezvyčajne jasné a plné rôzneho druhu korálov a morských živočíchov.

4. Aké sú niektoré najlepšie miesta na Ragged Islands na Bahamách?
- Niektoré z najlepších miest na Ragged Islands zahŕňajú Duncan Town, Ragged Island, Hog Cay a útes Conch Sound.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrovov Ragged Islands na Bahamách?
- Najlepší čas na návštevu Ragged Islands je od októbra do mája, keď je teplota miernejšia a väčšinou neprší často. V lete môže byť veľmi horúco a v období hurikánov by mal byť rešpektovaný veľmi starostlivo.


Dovolenka Bahamy Ragged Island


Bahamy sú jedným z najobľúbenejších dovolenkových miest pre mnoho turistov a návštevníkov z celého sveta. Medzi najkrajšie ostrovy, ktoré Bahamy ponúkajú, patrí aj Ragged Island.

Ragged Island, tiež známy ako Duncan Town, je malý ostrov s výmerou iba 15 štvorcových míľ. Nachádza sa v južnej časti Baham, na juhozápade od ostrova Long Island.

Ostrov je známy svojou nádhernou prírodou s nekonečnými piesočnými plážami, chránenými zátokami a koralovými útesmi, ktoré sú ideálne pre potápanie. Okrem toho, na Ragged Island sa nachádza množstvo starých ruín a pamiatok, ktoré pochádzajú z koloniálnej éry Baham.

Dostupnosť na ostrov je limitovaná iba cez prímorské prístavy a letiská, pretože nie je tam žiadna pravidelná lodná alebo letecká doprava. To znamená, že Ragged Island je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú úplné ukľudnenie, izoláciu a relax na piesočných plážach.

Turisti, ktorí sa vyberú na dovolenku na Ragged Island, môžu užiť si množstvo aktivít ako sú potápanie, rybolov, vodné športy a prechádzky po nádhernej prírode. Ostrov má zhruba 60 permanentných obyvateľov, ktorí sú priateľskí a pohostinní voči návštevníkom.

Mnohí turisti sa rozhodnú zotrvať v Ragged Island pre jeho nekonečný pokoj a izoláciu od prerušovanej každodennosti. V miestnych ubytovacích zariadeniach budú ochotne poskytnuté informácie o miestnych atrakciách a aktivitách, ktoré na ostrove nájdete. Okrem toho sú zariadenia čisté a pohodlné, s úžasnými výhľadmi na more a okolitú prírodu.

Ragged Island je nevšedné a jedinečné dovolenkové miesto s rodinnou atmosférou a nádhernou prírodou. Ak chcete zažiť úplnú pokoj a plážový relax, Ragged Island je tou správnou voľbou pre vás.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky