Objavte lety za najlepšie ceny

Azerbajdžan Zaqatala

Počasie Azerbajdžan Zaqatala


Azerbajdžan Zaqatala je známe svojou čistou a príjemnou horskou klímou. Nachádza sa v severozápadnej časti Azerbajdžanu, neďaleko hraníc s Gruzínskom a Dagestanom. Oblasť má počasie podobné škandinávskemu podnebiu, pretože sa nachádza na rovnakej zemepisnej šírke.

Zaqatala má mierne a vlhké podnebie, s množstvom zrážok počas celého roka. Zima v tejto oblasti býva studená a suchá, so snehovými zrážkami, ktoré sa objavujú najmä v januári a februári. Teploty klesajú až na -10°C, pričom denné teploty sa pohybujú okolo 5°C.

Jar a jeseň sú pre Zaqatalu najmä daždivé obdobia, pričom zrážky môžu dosiahnuť až 300mm za mesiac. Leto je v tejto oblasti teplé a vlhké, s priemernými teplotami okolo 25°C. Teploty však môžu stúpať aj vyššie, najmä v južnej časti Zaqataly.

Ak si Zaqatalu plánujete navštíviť, najlepšie obdobie na to je od mája do septembra, kedy je teplota dostatočne príjemná, a menej sa vyskytuje zrážok. Pomerne chladné zimné počasie môže byť problémom pre niektorých turistov, ktorí nevyhľadávajú zimné športy.

Celkovo sa však Zaqatala môže pýšiť stálym a rozmanitým počasím, ktoré je jedinečné v porovnaní s ostatnými oblasťami Azerbajdžanu a regiónu. Pokiaľ ste prírodou a horským prostredím, Zaqatala je pre vás miestom s uchvacujúcimi scenériami a vzrušujúcou klímou.


Dovolenka Azerbajdžan Zaqatala


Azerbajdžan, krásna krajina v juhovýchodnej Európe, ponúka návštevníkom rôznorodé možnosti pre dovolenku. Ak máte radi prírodu a turistiku, mali by ste zvážiť pobyt v Zaqatale, malebnom meste na západe krajiny, obklopenom nádherným prírodným prostredím.

Zaqatala je známa svojimi krásnymi kopcami Kaukazu a svojou rozmanitou prírodou, kde sa skrývajú čisté horúce pramene, rieky a údolia. Pri príchode do tohto úžasného a harmónického mesta si budete môcť vychutnať úchvatné scenérie, ktoré sú dokonalým miestom na relaxáciu a úplné oddych.

Počas vašej dovolenky v Zaqatale by ste nemali vynechať návštevu Funicular tadiaľto môžete vidieť celé mesto, získať panoramatický výhľad na hory a okolité údolia. Ak máte radi aktívny odpočinok, niekoľko miest v Zaqatale ponúka možnosti na turistiku a jazdu na koni. Môžete si tiež pozrieť zrúcaniny hradu Veliqov Kala, ktorý sa datuje do obdobia stredoveku a je územím mnohých mýtov a pohanských legend.

Ďalšou atrakciou, ktorú by ste si mohli pozrieť v Zaqatale, je Ozonovy park, kde môžete nájsť množstvo exotických kvetov, rastlín a stromov. Je to skvelé miesto pre piknik, prechádzky alebo ak chcete len relaxovať.

Úžasnou vecou na dovolenke v Zaqatale je, že môžete získať skvelé ubytovanie za veľmi nízku cenu. V meste nájdete rôzne hotely, ktoré sú vhodné pre každého cestovateľa.

Ak chcete skutočne zažiť zážitok z dovolenky v Zaqatale, nezabudnite na gastronomickú scénu. Chutili by ste miestne mäsové jedlá, ako napríklad kuskus, ktorý má chuť po koreniach, alebo guláš zo zvierat, ako je muflón, ďatelina alebo srnec.

Celkovo, Zaqatala v Azerbajdžane je krásnym a mierumilovným mestom, ktoré ponúka rôzne možnosti pre dovolenku. Od návštevy kultúrnych a historických atrakcií po turistiku a relaxáciu v krajine, nájde si tu každý niečo pre seba. Ak hľadáte novú destináciu pre dovolenku, Zaqatala je určite jedným z miest, ktoré stoja za to navštíviť.


Ubytovanie Azerbajdžan Zaqatala


Zaqatala je mesto nachádzajúce sa v severozápadnej časti Azerbajdžanu, ktoré je obľúbeným turistickým miestom pre svoje krásne krajiny a malebné prostredie. Ak hľadáte hospodárske a cenovo dostupné ubytovanie v Zaqatale, máte niekoľko možností.

1. Hotel Chinar

Hotel Chinar je najlepším ubytovaním v Zaqatale a nachádza sa v centre mesta. Hotel ponúka luxusné izby a súčasne udržiava hospodársku rovnováhu. Je ideálnym miestom pre turistov, ktorí hľadajú pohodlné a priestranné ubytovanie s moderným vybavením a vynikajúcou službou.

2. Hotel Asif & Aytan

Hotel Asif & Aytan je malý rodinný hotel, ktorý ponúka cenovo dostupné a útulné izby vo vzdialenosti 3 km od centra mesta. Hotel má niekoľko možností ubytovania, vrátane izieb s vlastnou kuchyňou, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi alebo veľké skupiny.

3. Guest House Alai

Ak hľadáte pobyt v súkromných izbách a odlúčenie od turistického ruchu, Guest House Alai je pre vás tá správna voľba. Nachádza sa na východe mesta a ponúka pohodlné izby s vlastným kúpeľňou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a odpočinok v prírode.

4. Karvan Saray

Karvan Saray je ďalším malým rodinným hotelom a nachádza sa na juhovýchodnej časti Zaqatali. Hotel ponúka pohodlné a jednoducho zariadené izby v cenovom rozmedzí, ktoré sú vhodné pre každú veľkosť skupiny. Hospodárne ceny a urobené prostredie robia z Karvan Saray ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú ušetrenie a pohodlie počas svojho pobytu v Zaqatale.

5. Hotel 10 Ağustos

Hotel 10 Ağustos je ďalším cenovo dostupným hotelom, ktorý si môžete vybrať z radu alternatívneho ubytovania v Zaqatale. Nachádza sa v samotnom centre mesta a ponúka dobre zariadené izby s príjemným priestorom a službami, ako je klimatizácia a bezplatné Wi-Fi pripojenie. Hotel 10 Ağustos je výhodnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pokojný pobyt v meste.

V Zaqatale môžete nájsť niekoľko hospodárnych hotelov, ktoré sú vhodné pre každý druh turistov, od párov po rodiny a veľké skupiny. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka priateľskú atmosféru a snažia sa zabezpečiť výborný pobyt pre svojich hostí. Vyberte si to pravé ubytovanie pre svoj pobyt a užite si to najlepšie z mesta Zaqatala.


Letenka Azerbajdžan Zaqatala


Letenky do Azerbajdžanu sa v posledných rokoch stávajú čoraz populárnejšie medzi cestovateľmi, ktorí hľadajú nové a zaujímavé miesta na objavovanie. Jedným z takýchto miest je aj Zaqatala, ktorý sa nachádza na severe krajiny a prezentuje sa ako prírodný raj s množstvom turistických atrakcií.

Let od slovenských letísk do Zaqataly trvá približne 4,5 hodiny a lieta sa cez ruske letiská, kde je nutná krátka prestávka. Cena letenky sa pohybuje okolo 200 eur, pričom najväčšiu ponuku letov ponúka Turkish Airlines.

Po prílete na letisko v meste Ganja, ktoré leží necelých 60 km od Zaqataly, môžete pokračovať do cieľového miesta autobusom alebo taxíkom. Pre tých, ktorí si radi prenajímajú auto, je možné si zabezpečiť prenájom aj na letisku.

Po príchode do Zaqataly sa turistom naskytne množstvo príležitostí na objavovanie tohto kúzelného miesta. Môžete si vychutnať krásy rieky Turyančay, prejsť sa po pešej zóne v centre mesta, navštíviť zaujímavé histórické pamiatky alebo sa vydať na turistické trasy do okolitých hôr.

Ak máte radi adrenalínové zážitky, môžete sa vydať na zjazdovky v skiareáli Tufandag, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta. Okolo Zaqataly sa nachádza aj množstvo termálnych prameňov, ktoré sú vhodné pre oddych a liečbu rôznych chorôb.

Okrem prírodných krás je Zaqatala aj miestom, kde sa stretávajú rôzne kultúry a náboženstvá. V meste nájdete množstvo mešít a kostolov, ktoré sú svedkami historickej prítomnosti rôznych kultúr v tomto regióne.

Zaqatala je teda ideálnym miestom pre všetkých, ktorí hľadajú nové turistické destinácie a zároveň radi objavujú krásy prírody a kultúrnych pamiatok. Letenky do tohto mesta sú preto stále viac vyhľadávané a zaručujú nezabudnuteľné zážitky pre každého cestovateľa.


Najčastejšie otázky a odpovede Azerbajdžan Zaqatala


Ospravedlňujeme sa, ale ako umelecko-lingvistický model AI, nemôžeme poskytnúť miestne informácie o najčastejších otázkach a odpovediach týkajúcich sa konkrétneho miesta ako Zaqatala v Azerbajdžane. Odporúčame vám vyhľadať informácie na oficiálnych turistických webových stránkach alebo kontaktovať miestne orgány či miestne cestovné kancelárie pre podrobné poznatky o tomto mieste.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky