Objavte lety za najlepšie ceny

Azerbajdžan Ateshgah - Ohnivý chrám

Najčastejšie otázky a odpovede Azerbajdžan Ateshgah - Ohnivý chrám


Otázka: Čo je Ateshgah?

Odpoveď: Ateshgah je ohnivý chrám v Azerbajdžane, ktorý bol postavený v 17. storočí na mieste starších zariadení na uctievanie ohňa.

Otázka: Kde sa nachádza Ateshgah?

Odpoveď: Ateshgah sa nachádza približne 30 km od Baku, hlavného mesta Azerbajdžanu.

Otázka: Aké je význam Ateshgahu?

Odpoveď: Ateshgah je dôležitou historickej pamiatkou Azerbajdžanu a slúžil ako miesto zbožňovania ohňa pre kresťanských, zoroastriánskych a hinduistických náboženstiev.

Otázka: Je možné navštíviť Ateshgah?

Odpoveď: Áno, pre turistov je Ateshgah otvorený na návštevy.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Ateshgahu?

Odpoveď: Otváracie hodiny sa môžu líšiť v závislosti od obdobia roka, ale zvyčajne je otvorený od 10:00 do 18:00.

Otázka: Aká je cena vstupného na Ateshgah?

Odpoveď: Vstupné sa môže líšiť v závislosti od národnosti turistu, ale v priemere sa pohybuje okolo 2 až 3 eur.

Otázka: Je povolené fotenie na Ateshgahu?

Odpoveď: Áno, fotenie je povolené, avšak nie všade. Turisti by mali byť opatrní a dodržiavať pravidlá.


Letenka Azerbajdžan Ateshgah - Ohnivý chrám


Letenka do Azerbajdžanu, krajiny bohaté na kultúrne dedičstvo, vám otvára dvere k názvu Ateshgah alebo Ohnivému chrámu. Nachádza sa vo vesnici Suraxani, neďaleko od Baku, hlavného mesta tejto krajiny. Toto miesto patrí medzi najznámejšie kultúrne pamiatky Azerbajdžanu a nie je to ťažké pochopiť prečo.

Ateshgah, znamená v azerbajdžančine „Dom ohňa“, názov, ktorý napovedá, že sa jedná o posvätnú budovu, kde ohňové rituály vysoko znamenali. Ohňový chrám bol postavený v 1700-1713 rokoch a aj napriek tomu, že tieto pozemky navštívil Zaratruštra už v 1. storočí pred n.l., tak bolo postavenie chrámu spôsob na akýsi manifest náboženstva Ateshgah a rasizmu voči náboženským menšinám.

Ateshgah je štruktúra, ktorá pripomína trojuholník. Vo vnútorných priestoroch sa nachádza mnoho rôznych miestností a komôr, ktoré slúžili ako modlitebné miesta a miesta na odpočinok. Hlavnou zaujímavosťou Ateshgahu sú ohňové žľaby, ktoré slúžili ako zdroj stravy pre mníchov, ktorí sa tu zdržiavali. Ohne boli podporované niekoľkými zemnými plynmi, ktoré sa pohybovali cez špeciálnu sieť kanálov.

Pamiatka bola v roku 1975 zanedbanej a z tohto dôvodu sa ju rozhodli zrenovovať a zabezpečiť jej dlhodobú uchovateľnosť. Bol zriadený múzeum, v ktorom prezentujú históriu chrámu, a aj so získavaním investícií na jeho obnovu pomohlo. Zároveň v letných mesiacoch môžete vidieť mnoho turistov, ktorí tento miesto navštívili na vlastne oči vidieť zaujímavú históriu tohto miesta.

Letenka do Azerbajdžanu vás môže zaviesť na miesta, ktoré predstavujú dokonalý zážitok a ktoré obohatia vaše vedomosti. Ateshgah je jedno z miest, ktoré si určite nechcete nechať ujsť. Ako zdroj náboženskej a kultúrnej minulosti tejto krajiny, môže byť pre turistov veľkou príležitosťou pre objavovanie a získavanie vedieť o histórii tohto národa.


Dovolenka Azerbajdžan Ateshgah - Ohnivý chrám


Azerbajdžan je krajina, ktorá ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré sa dajú navštíviť počas dovolenky. Jedným z nich je aj Ateshgah, známy aj ako Ohnivý chrám. Toto miesto je veľmi dôležité pre azerbajdžanskú kultúru a históriu a rozhodne stojí za návštevu.

Ateshgah sa nachádza v Baku, hlavnom meste Azerbajdžanu. Je to zvláštne miesto, pretože je to jediný chrám ohňa na svete, ktorý je postavený v meste v blízkosti zdroja zemného plynu. Ateshgah sa zdá byť zložený z niekoľkých častí, ktoré sú zdobené murmi, strechami a veľkými oknami.

Okrem svojej náboženskej významnosti má Ateshgah aj históriu, ktorá sa datuje do 18. storočia. Chrám bol postavený na mieste, kde sa zemný plyn vyvieral z podzemia. V minulosti slúžil ako miesto zomrelej, ale ešte stále istej, zaujímavej kultúry - indických sťahovavých kupcov, ktorí prišli do Azerbajdžanu na obchodné účely.

Pri návšteve Ateshgahu si môžete všimnúť skutočnosť, že na svojich stenách má mnoho značení a hieroglyfov. Tieto značky symbolizujú rôzne náboženstvá, ktoré sa v Azerbajdžane jednu dobu šírili a križovali. Okrem toho môžete v chráme vidieť rôzne sochy a figúry, ktoré sú súčasťou azerbajdžanskej kultúry a histórie.

Akékoľvek fakty o Ateshgahu by však nemali zakryť to, že toto miesto je skutočne krásne. Jeho unikátna architektúra a významný význam v azerbajdžanskej kultúre robia Ateshgah nezabudnuteľným miestom, ktoré stojí za to navštíviť.

Na záver, ak ste na dovolenke v Azerbajdžane, určite nevynechajte návštevu Ateshgahu. Okrem toho si vychutnajte tiež vynikajúcu azerbajdžanskú kuchyňu a zistite viac o krajine, ktorá zaujme každého turistu, ktorý sa sem rozhodne prísť.


Počasie Azerbajdžan Ateshgah - Ohnivý chrám


Azerbajdžan Ateshgah, často nazývaný Ohnivý chrám, je jedným z najzaujímavejších miest na púšti Abšerón, ktorá sa nachádza asi 30 km od azerbajdžanskej hlavného mesta Baku. Tento miestny kultový komplex je jedinečný nielen kvôli svojej histórii, ale aj kvôli svojmu geografickému umiestneniu a počasiu.

Azerbajdžan Ateshgah je zhruba 30 metrov dlhý a 30 metrov široký kultový komplex, ktorý pozostáva z jedného stredu a štyroch hradieb umiestnených okolo neho. Strecha s komplexom je plochá a zároveň je kruhového tvaru. To všetko znamená, že v lete môže byť počasie veľmi horúce a v zime studené.

V lete sa v Atěšgahu môžete tešiť na veľmi horúce a suché počasie, ktoré je typické pre púšť. Teploty sa môžu počas najteplejších mesiacov pohybovať až okolo 40 stupňov Celzia. Takéto počasie môže byť veľmi únavné pre tých, ktorí sa prišli pozrieť na ohnivý chrám, pretože nie je vôbec veľa miesta, kde by ste sa mohli schovať pred slnkom.

V zime môže byť počasie v Atěšgahu podstatne chladnejšie, s teplotami, ktoré sa pohybujú v blízkosti nuly. V dôsledku toho by ste sa mali dostatočne obliecť, ak chcete vidieť krásy tohto fantastického miesta.

V priebehu celého roka sú v Atěšgahu zaznamenané veľké množstvá slnečných hodín a veľmi málo zrážok. To znamená, že ak sa chystáte navštíviť ohnivý chrám, môžete sa tešiť na suché a jasné počasie, ktoré je ideálne pre obzvlášť jasnú fotografiku a panoramatické zábery z tohto miesta.

Vzhľadom na to, že Atěšgah je najviac navštevovaný v lete, kedy je počasie najhorúcejšie, návštevníci by si mali byť vedomí možných účinkov vysokých teplôt na ich zdravie a bezpečnosť. Dôležité je piť dostatok tekutín a chrániť sa pred slnkom a teplom.

Azerbajdžan Ateshgah je miesto, ktoré by nemalo byť prehliadané na svoju komplexnú históriu a jedinečné kultúrne dedičstvo. Jeho vynikajúce umiestnenie a počasie robia z tohto miesta dokonalú turistickú destináciu pre všetkých cestovateľov, ktorí hľadajú unikátne zážitky a skvelé zábery.


Ubytovanie Azerbajdžan Ateshgah - Ohnivý chrám


Azerbajdžan je krajina plná histórie a kultúry, čo okrem iného pritiahne mnoho turistov z celého sveta. Jedným z najzaujímavejších miest v krajine je Ateshgah, známy aj ako Ohnivý chrám.

Ateshgah sa nachádza v predmestí Baku, hlavného mesta Azerbajdžanu. Jeho pôvod sa datuje do 17. storočia, keď bola oblasť plná zdrojov ropy a zemného plynu, ktoré ho udržiavali v plameni.

Postavený v tradičnom stylu z mlynčekového kameňa a tehál, Ohnivý chrám slúžil ako hinduistický a zoroastriansky chrám, kde vzdelanci uctievali bohyňu ohňa Adži a ďalších bohov.

Dnes je Ateshgah otvorený verejnosti ako múzeum a pamätihodnosť, ktorá ponúka turistom jedinečný pohľad do minulosti Azerbajdžanu. Mnohí turisti sa sem vydávajú, aby si pozreli zaujímavú architektúru a prenikli do histórie chrámu.

Pre tých, ktorí sa rozhodli zotrvať niekoľko dní a vidieť všetky krásy tohto miesta, Ateshgah ponúka aj ubytovanie. V blízkosti chrámu sa nachádza niekoľko hotely a hostely, kde si môžete zarezervovať izbu.

Pre tých, ktorí sa rozhodli ubytovať mimo miesta samotného, Baku má množstvo možností ubytovania od hotelov až po penzióny. Všetky tieto možnosti poskytujú skvelé ubytovanie v blízkosti chrámu Ateshgah, takže sa turisti môžu ľahko pohybovať a objavovať krásy tohto miesta.

Ako vidieť, Ateshgah - Ohnivý chrám je miesto, ktoré musíte vidieť, ak ste v Azerbajdžane. S jeho jedinečnou históriou a kultúrou ponúka turistom jedinečný zážitok a ponúka tiež veľa možností ubytovania. Pre tých, ktorí chcú vidieť to najlepšie z Azerbajdžanu, je Ateshgah určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky