Objavte lety za najlepšie ceny

Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)

Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)


1. Čo je Albánsko Syri i Kalter?
Albánsko Syri i Kalter, známe aj ako Blue Eye, je prírodná pamiatka nachádzajúca sa v južnej Albánskej riviére. Ide o kráterové jazero, ktoré sa nachádza na mieste, kde vypučilý vápencový vrchol kedysi zosunul do zeme.

2. Aké sú otváracie hodiny Albánsko Syri i Kalter?
Prírodná pamiatka Albánsko Syri i Kalter je otvorená každý deň od 8:00 do 20:00 hod.

3. Koľko stojí vstup na Albánsko Syri i Kalter?
Vstup na Albánsko Syri i Kalter je bezplatný.

4. Je možné sa kúpať v Albánsko Syri i Kalter?
Nie, kúpanie v Albánsko Syri i Kalter nie je povolené.

5. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Albánsko Syri i Kalter?
Najlepšie obdobie na návštevu Albánsko Syri i Kalter je na jar alebo na jeseň, keď je počasie príjemné a menej turistov.

6. Ako sa dostať k Albánsko Syri i Kalter?
Do Albánsko Syri i Kalter sa dá dostať autom alebo verejnou dopravou. Od mesta Saranda je vzdialené približne 25 km.

7. Je potrebný vstupenka na návštevu Albánsko Syri i Kalter?
Nie, vstup na Albánsko Syri i Kalter je bezplatný a nie je potrebné si kúpiť vstupenku.

8. Koľko času si treba rezervovať na návštevu Albánsko Syri i Kalter?
Návšteva Albánsko Syri i Kalter trvá zvyčajne približne 1 hodinu.

9. Aké iné atrakcie sa nachádzajú v blízkosti Albánsko Syri i Kalter?
V blízkosti Albánsko Syri i Kalter sa nachádza mesto Saranda, ako aj ruiny antických miest Butrint a Finiq.

10. Je v Albánsku bezpečné cestovať?
Všeobecne platí, že Albánsko je bezpečnou krajinou pre turistov. Avšak odporúča sa dodržiavať bežné opatrenia bezpečnosti a byť opatrný vo verejných priestranstvách a na miestach s vyšším výskytom kriminality.


Počasie Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)


Albánsko je krásna krajina, ktorá ponúka veľa atrakcií a zaujímavostí. Jednou z nich je aj Syri i Kalter, tiež známe ako Blue Eye. Tento prírodný jav súvisí s vodným tokom, ktorý sa skrýva pod zemou. Nachádza sa v južnej časti krajiny, v blízkosti mesta Sarandë, a sú ňou fascinovaní návštevníci z celého sveta.

Počasie v Albánsku je ovplyvnené kontinentálnym podnebím, ktoré prináša množstvo tepla a slnečných dní. V dňoch, keď Syri i Kalter navštívia návštevníci, väčšinou sa nájdu pod jasnou oblohou. Teploty sa v lete pohybujú okolo 30 stupňov Celsiusa, čo niektorých turistov odrádza od príliš veľkého vystavenia sa. V každom prípade však treba myslieť na ochranu pred slnkom a hydratáciu.

Blue Eye je jedinečným prírodným úkazom, ktorý ponúka okoľoidúcim návštevníkom príležitosť vidieť unikátny pohľad do samotnej zeme. Modrozelenú vodu s hĺbkou okolo dvadsať metrov opúšťa neskutočná sila, ktorá stvorila vodopád. V pravom čase dňa, závisí to od počasia, lze pozorovat prírodné spektrum farieb s modrou, zelenou a tyrkysovou vlastnosťou. Okolie, ktoré je porastené čerstvou trávou a krásnymi kvetmi, pritiahne každého milovníka prírody.

Celkové počasie v Albánsku môže byť nepredvídateľné a niekedy príliš horúce pre niektorých turistov. Vzhľadom k tomu, že Syri i Kalter sa nachádza v južnej časti Albánska, slnko bude horúce a hydratácia bude kľúčová. Napriek tomu, tento úkaz návštevníkov fascinuje v každej sezóne, či už je slnečno, alebo sa krajina potrebuje počasie dostatočne osviežiť. Takže, ak sa rozhodnete pre návštevu Syri i Kalter, nenechte sa edce presvedčiť. Určite však nezabudnite na opatrenia ochrany proti slnku, naplánujte si izbavte si to pravé a užite si prírodný spekták.


Dovolenka Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)


Albánsko je krajina, ktorá môže byť pre mnohých cestovateľov absolútnym prekvapením. Mnoho ľudí o nej počulo len negatívne správy v minulosti, ale to sa v poslednej dobe zásadne zmenilo. Táto balkánska krajina ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným z týchto miest, ktoré by ste rozhodne nemali prehliadnuť, je Syri i Kalter alebo Modré Oko.

Syri i Kalter alebo Modré Oko sa nachádza v juhozápadnej časti Albánska, v blízkosti mesta Saranda. Je to krásny prameň modrej farby, ktorý sa nachádza uprostred lesnatých kopcov. Tento prameň má šírku približne 10 metrov a do hĺbky sa zvýši na asi 50 metrov. Voda je tu neuveriteľne čistá a krištáľovo čistá, a to aj napriek tomu, že tento prameň je veľmi hlboký.

Celé okolie je pokryté peknými lesmi a kopcami, takže si môžete pozrieť niektoré z najlepších výhľadov na okolie. Okrem samotného Modrého Oka je v okolí mnoho ďalších atrakcií, ktoré si môžete pozrieť.

Pre milovníkov histórie a kultúry je tu mesto Butrint, ktoré je zaradené na UNESCO zoznam svetového dedičstva. Je to staroveké mesto, ktoré bolo obývané už v období bronzovej doby. Po celé stáročia tu boli vystriedané rôzne kultúry, čo vedie k tomu, že je to jedno z najzaujímavejších miest na Balkáne.

Okolie Modrého Oka je tiež vynikajúce pre turistov, ktorí hľadajú niečo zábavné. V blízkosti sa nachádza krásna pláž Ksamil, ktorá ponúka plachtenie, rybolov, potápanie a mnoho ďalších výletov v oblasti.

Albánsko je krajina, ktorá vás presvedčí o tom, že Balkán ponúka mnoho krásnych miest a zážitkov. Syri i Kalter alebo Modré Oko je jedným z najkrajších miest, ktoré si môžete v Albánsku pozrieť. Toto miesto má všetko, čo si turista môže želať: krásnu prírodu, históriu a čistú vodu. Preto je toto miesto skvelou voľbou pre dovolenku pre tých, ktorí hľadajú niečo zaujímavé a nezvyčajné.


Letenka Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)


Albánsko je malá krajina v juhovýchodnej Európe, ktorá sa rýchlo stáva populárnou turistickou destináciou. Medzi najnavštevovanejšie miesta Albánska patrí Syri i Kalter, alebo Blue Eye, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Sarandë na juhu krajiny.

Syri i Kalter je prírodné jazierko so svetlo modrou farbou, ktorá sa podobá na oko. Voda v jazierku kvapká z podzemných prameňov a je údajne veľmi studená, až 10 °C. Jazierko je obklopené bujnou prírodou a je to miesto, kde si môžete oddýchnuť a užiť si pokoj a ticho.

Cesta do Syri i Kalter je rovnako krásna ako samotné jazierko. Po ceste z mesta Sarandë sa môžete kochať výhľadom na Sivý vrch, skalnaté útesy a pohoria. Cesta trvá asi 30 minút, ale stojí to za to.

Ak chcete navštíviť Syri i Kalter, môžete si kúpiť letenku do Albánska. Letecké linky ponúkajú lety z rôznych miest v Európe. Napríklad let zo Stuttgartu do Tirany, hlavného mesta Albánska, trvá asi dve a pol hodiny.

Po príchode na letisko v Tirane sa môžete dostať do Sarandë autobusom alebo taxíkom. Je to približne trojhodinová cesta. Ak chcete mať väčšiu flexibilitu a slobodu pohybu, môžete si prenajať auto.

Albánsko je ešte stále málo známe cestovateľmi, ale to sa pomaly mení. S bohatým dedičstvom, krásnou prírodou a pohostinnými miestnymi obyvateľmi, Albánsko si zaslúži miesto na vašom zozname destinácií na návštevu. A Syri i Kalter je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať.


Ubytovanie Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)


Ak hľadáte kúzelné a nezabudnuteľné miesta na vašom cestovaní po Albánsku, Syri i Kalter alebo modré oko je určite jedným z miest, ktoré by ste nemali vynechať. A ak sa rozhodnete zostať v tomto úžasnom mieste, skvelou voľbou bude ubytovanie pri Syri i Kalter, a pretočiť sa týmito krásami dlhšie.

Syri i Kalter alebo modré oko je prírodný rezervát nachádzajúci sa v blízkosti obce Muzina, v nadmorskej výške približne 900 metrov nad morom. Toto miesto je známe pre jeho krásne modré jazero, ktoré sa nachádza v strede lesa. Farba vody odpútava pozornosť, a to pretože má niekoľko odtieňov modrej a zelenej farby, ktorá sa mení počas dňa v závislosti od slnečného žiarenia. Je jedným z najkrajších prírodných zázrakov v Albánsku, a určite sa nezabudne ani jednému návštevníkovi.

Keďže toto miesto je obľúbeným turistickým cieľom, majú návštevníci množstvo možností na ubytovanie v okolí modrého oka. Od tradičných albánskych domov, až po luxusné hotely, všetky ubytovne v okolí Syri i Kalter sú zvláštne a sú odlišné od seba.

Jedným z najlepších miest na ubytovanie v Albánsku Syri i Kalter je hotel Tarra. Tento hotel je ideálnym miestom na relaxáciu a ponúka nadštandardný komfort. Okolo hotela Tarra sa nachádza krásna príroda, ktorá je v tesnej blízkosti modrého oka.

Ďalšou voľbou ubytovania je hotel "Piceri Syri Kalter", ktorý sa nachádza v samotnej obci Muzina, ktorá je známa pre jej tradičnú albánsku kuchyňu. Hotel ponúka krásne izby, ktoré sú zariadené súčasným štýlom, a z ktorých je výhľad na modré oko.

Okrem týchto dvoch ubytovacích možností existuje mnoho ďalších miest, kde môžete nájsť ubytovanie v okolí Syri i Kalter. Od jednoduchých B&B až po súkromné vily, je tu možnosť pre každého návštevníka.

Celkovo povedané, modré oko je určite jedným z najkrajších miest na Albánsku. A keďže máte teraz rôzne možnosti na ubytovanie, môžete túto krásu preskúmať v pohodlí a užívať si ju do sýtosti. Budete mať príležitosť nie len vidieť krásu modrého oka, ale aj mať nezabudnuteľné spomienky z vašich ciest po Albánsku.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky